Προς το περιεχόμενο

Έτοιμο το untethered jailbreak για το iOS 7


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά κι εγώ προτείνω να περιμένετε λίγο μέχρι τουλάχιστον να αναβαθμιστεί το Cydia. Όποιος όμως είναι καμμένος σαν εμένα και δεν θέλει να περιμένει ας θυμηθεί να απενεργοποιήσει τον Passcode πριν προχωρήσει στο σπάσιμο! Σε αντίθετη περίπτωση ρισκάρετε να μπείτε σε θανάσιμο Boot Loop...

 

Sent from my iPod touch using Insomnia

Αυτα που εγραψα και διεγράφησαν τα εγραψα λογω του οτι ειμαι παθων. Εχω τυχει σε bootloop και τουβλαρισματα απο tweaks χανοντας στοιχεια της δουλειας μου.

Φίλε να τσεκάρεις το κολπάκι με το πλήκτρο Volume Up κατά την εκκίνηση. Αυτό ξεκινάει την συσκευή με κάποια διαφοροποίηση στο Substrate και αν το Boot Loop οφείλεται σε Tweak το σπάει. Το κολπάκι με ξελάσπωσε από σίγουρο Restore.

 

Sent from my iPod touch using Insomnia

<p>από μπαταρία τελικά πως πάει?</p>

 

Έσπασα το iPad 4 που έχω. Όλα πήγαν καλά. Η μπαταρία μετά από πείραμα στο πρώτο 10% μοιάζει να μην έχει επιρεαστεί καθόλου. Βέβαια έβαλα μόνο Cydia. Να ξέρεις πως γενικά τα πολλά και μάπα Tweaks είναι που τρώνε τη μπαταρία. Υπάρχουνε βέβαια πολλοί που τα ρίχνουμε στο Jailbreak.

 

Sent from my iPod touch using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το iphone 3G κάνω jailbreak και δεν αντιμετώπισα ποτέ κανένα πρόβλημα. Μη φοβηθείτε καθόλου τη διαδικασία, δεν υπάρχει κίνδυνος. Ο κινδυνός είναι προπαγάνδα της Apple διότι απειλούνται τα έσοδα της.

Όσο για τα προσωπικά δεδομένα σας, πιο πολύ να φοβάστε τη google, το facebook και το Touch ID Fingerprint της Apple, παρά το jailbreak.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 Ο κινδυνός είναι προπαγάνδα της Apple διότι απειλούνται τα έσοδα της

Eκανα jailbreak μερικα λεπτα αφοτου βγηκε, αλλα εχω επιγνωση του τι κανω. Και δεν εχει καμια σχεση με "προπαγανδα της Apple".

 

@kapios22

Το spamming δεν ειναι ανεκτο. Μην το συνεχισεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά δείξετε λιγο respect στην φιλοσοφία της Apple και στις συσκευές που κρατάτε στα χέρια σας!!

 

Αν θέλετε να το παίξετε hacker - πειρατές και αναρχικοί πάρτε κινητό με Android λειτουργικό!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά δείξετε λιγο respect στην φιλοσοφία της Apple και στις συσκευές που κρατάτε στα χέρια σας!!

 

Αν θέλετε να το παίξετε hacker - πειρατές και αναρχικοί πάρτε κινητό με Android λειτουργικό!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Αυτά έχουν συζητηθεί χιλιάδες φορές. Από τη στιγμή που σου δίνεται μια δυνατότητα και μπορείς να τη διαχειριστείς χωρίς να προκαλέσεις το οποιοδήποτε κακό στη συσκευή σου, γιατί όχι;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά έχουν συζητηθεί χιλιάδες φορές. Από τη στιγμή που σου δίνεται μια δυνατότητα και μπορείς να τη διαχειριστείς χωρίς να προκαλέσεις το οποιοδήποτε κακό στη συσκευή σου, γιατί όχι;

Καλα τα λεει το παιδι. Δεν φτανει που πληρωνεις για να αγορασεις τη συσκευη, θα την κανεις και οτι θες?

 

Τhe apple fanboy way

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ρε παιδιά δείξετε λιγο respect στην φιλοσοφία της Apple και στις συσκευές που κρατάτε στα χέρια σας!!

 

Αν θέλετε να το παίξετε hacker - πειρατές και αναρχικοί πάρτε κινητό με Android λειτουργικό!

Οσο respect μου δειχνει Apple αλλο τοσο respect θα της δειξω και γω. Οταν αγορασα τη συσκευη μου, δεν αγορασα το δικαιωμα να την χρησιμοποιω με τους κανονες που θετει η εταιρια, αλλα το δικαιωμα να της βαλω φωτια και να την καψω εαν μου κανει κεφι. Και το παραπανω το γραφω εχοντας πληρη επιγνωση του τι εστι jailbreak και τι επιπτωσεις εχει στο πετυχημενο μοντελο whitelisting που εφαρμοζει η Αpple. Τα μεταξωτα βρακια..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα πριν το αγορασεις ξερεις τι περιορισμους εχει αυτο το λογισμικο....

 

Μην μου πεις οτι δεν ηξερες, αλλα εχεις ιδεα απο jailbrake.

 

Αλλα οσοι βλεπουν το jailbrake σαν ενα εργαλειο για να κατεβαζουν δωρεαν εφαρμογες τα χουν καπου μπερδεψει.

 

Αλλος ειναι ο λογος υπαρξης του. Πχ βλεπε sbsettings και τωρα το control panel της apple. ή το κεντρο ειδοποιησεων που ειχανε οι χρηστες στα κινητα τους με την βοηθεια του lockinfo|(επρεπε να κανεις jailbrake) μετα απο ποσο καιρο το ενσωματωσε και αυτο στο λογισμικο της.

 

Η Συσκευη σαν υλικο σου ανηκει, το λογισμικο ειναι πνευματικη ιδιοκτησια της εταιριας, το προσφερει με -/+ χαρακτιριστικα, κρατωντας αλλα για νεες ενημερωσεις...

 

Τωρα ο αλλος δεν μπορει να κατηγορησει την κοινοτητα του jailbrake, αν εβαλε ενα προγραμματακι και του κολλησε στο μηλο, πριν κανουμε οτιδηποτε διαβαζουμε με ποιο λογισμικο ειναι συμβατο, τι αλλο πρεπει να κανουμε πριν το εγκαταστησουμε κλπ....

 

Οσοι απλα πατανε το Install και περιμενουν ολα να δουλεψουν χωρος να διαβαζουν τις προυποθεσεις, λυπαμε αλλα αυτοι φταινε που θα νεκρωσει το κινητο τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...