Προς το περιεχόμενο

Android 4.3 Jelly Bean για Xperia Z, Xperia ZL, Xperia ZR και Xperia Tablet Z


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αφού σε θέλουν να πάρεις καινούριο.

δε πα να θέλουν 

προσωπικά δε ξανακουμπάω sony

έψαχνα κινητό πριν κανα χρόνο+ μέχρι 250-300 και όλοι στα forums(οχι μονο inso) μου έλεγαν xperia sole και xperia sole και το σκυλομετάνιωσα γιατι όσο και να το δεις απο κοντά αν δε το φορτώσεις με εφαρμογές δεν βλέπεις τι παίζει.

το μεγαλύτερο ξενέρωμα ηταν οτι οι εταιρίες το είχαν χεσμένο και έβλεπες κινητά κατώτερα μέχρι αηδίας να υποστηρίζουν παιχνίδια και εφαρμογές και αυτό όχι μονο να μην ειναι στη λίστα των συσκευών που υποστιρίζονταν αλλα και δεν είχαν κ στα σχέδια τους να το κάνουν (αντιθέτως με άλλες συσκευές)

 

μακάρι να ειχα πάρει samsung s advance με τα ίδια λεφτά , 768 ram έναντι της 512 του sole κ ΠΟΛΥ καλύτερη κ ποιοτική οθόνη .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δε πα να θέλουν 

προσωπικά δε ξανακουμπάω sony

έψαχνα κινητό πριν κανα χρόνο+ μέχρι 250-300 και όλοι στα forums(οχι μονο inso) μου έλεγαν xperia sole και xperia sole και το σκυλομετάνιωσα γιατι όσο και να το δεις απο κοντά αν δε το φορτώσεις με εφαρμογές δεν βλέπεις τι παίζει.

το μεγαλύτερο ξενέρωμα ηταν οτι οι εταιρίες το είχαν χεσμένο και έβλεπες κινητά κατώτερα μέχρι αηδίας να υποστηρίζουν παιχνίδια και εφαρμογές και αυτό όχι μονο να μην ειναι στη λίστα των συσκευών που υποστιρίζονταν αλλα και δεν είχαν κ στα σχέδια τους να το κάνουν (αντιθέτως με άλλες συσκευές)

 

μακάρι να ειχα πάρει samsung s advance με τα ίδια λεφτά , 768 ram έναντι της 512 του sole κ ΠΟΛΥ καλύτερη κ ποιοτική οθόνη .

 

 

αυτο δεν σημενει πως ολα τα σονυ δεν αξιζουν.. .βλεπεις οτι με τα updates εστρωσε πολλα κινιτα μεσαις και πολυ πιο πανω κατιγωριας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο δεν σημενει πως ολα τα σονυ δεν αξιζουν.. .βλεπεις οτι με τα updates εστρωσε πολλα κινιτα μεσαις και πολυ πιο πανω κατιγωριας!

Ναι τα περισσοτερα "low.mid-end" και μερικα "high-end" της sony στο xda δεν τα αγγιζουν καν, τοσα κινητα ακομα και κινεζιες εχουν 100αδες ROM και πολλα απο τα sony εχουν στην καλυτερη 40-50 σοβαρες ROM οι οποιες πολλες φορες ειναι και copy-paste απο αλλες απλα με διαφορετικο θεμα... Δεν αξιζει να δωσεις λεφτα σε sony... Nexus,Motorola,Samsung,lg και ξερο ψωμι, ολα τα αλλα πανε απατα με τα ασηκωτα skins και τα ανυπαρκτα updates!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχα καλό :P Τα S, P και U είναι βασισμένα στη σειρά S3 της Qualcomm, η οποία επίσημα αρνείται να δώσει τα sources για 4.2 και άνω. Οπότε μόνο από κανένα Cyanogen ή κάποιο άλλο.

 

In other news, το firmware 12.1.A.0.253 πιστοποιήθηκε για όλες τις εκδόσεις του SP από χθές (C5302, C5303, C5306).

Μόνο το S έχει Qualcomm, τα άλλα δύο έχουν Novathor SoC.

Ναι τα περισσοτερα "low.mid-end" και μερικα "high-end" της sony στο xda δεν τα αγγιζουν καν, τοσα κινητα ακομα και κινεζιες εχουν 100αδες ROM και πολλα απο τα sony εχουν στην καλυτερη 40-50 σοβαρες ROM οι οποιες πολλες φορες ειναι και copy-paste απο αλλες απλα με διαφορετικο θεμα... Δεν αξιζει να δωσεις λεφτα σε sony... Nexus,Motorola,Samsung,lg και ξερο ψωμι, ολα τα αλλα πανε απατα με τα ασηκωτα skins και τα ανυπαρκτα updates!

Το UI της Sony είναι από τα πλέον ελαφριά στον κόσμο του Android.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω τι λετε αλα εγω απο το προτο που ειχα x10 mini  next neo v και mini st15 δεν εχω παει ποτε σε service μια χαρα με ειχαν βολεψει ολα και τωρα που εχω το Z παλι μια χαρα δωξα τον  θεο ειμαι και περνω sony ericsson απο το 2002 και μετα πολυ τυχερος με τα κινητα αυτα ειμαι και οσοι εχουν απο εδω μεσα παρει κινητο απο εμενα sony ολοι λενε μπραβο τωρα σε ολες της συσκευες υπαρχουν και ενα 10% σκαρτα πραγματα ειναι σαν την γυναικα να σου κατσει το λαχειο η μεγερα που θα σε κανει θηριο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω τι λετε αλα εγω απο το προτο που ειχα x10 mini  next neo v και mini st15 δεν εχω παει ποτε σε service μια χαρα με ειχαν βολεψει ολα και τωρα που εχω το Z παλι μια χαρα δωξα τον  θεο ειμαι και περνω sony ericsson απο το 2002 και μετα πολυ τυχερος με τα κινητα αυτα ειμαι και οσοι εχουν απο εδω μεσα παρει κινητο απο εμενα sony ολοι λενε μπραβο τωρα σε ολες της συσκευες υπαρχουν και ενα 10% σκαρτα πραγματα ειναι σαν την γυναικα να σου κατσει το λαχειο η μεγερα που θα σε κανει θηριο

4 από τους 7 πολύ καλους μου φιλους που πηγαν σε Lumia 620 -720 είχαν πριν σονυ και κολλαγαν απίστευτα, και η 8 mp καμερα τους ηταν χειροτερη από την 5 μου.

Εγω από την σειρα Walkman (2006-2007 νομιζω) και μετα δεν ξαναπηρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι δικο μου..ειναι της γυναικας το SP ;)

Εγω ειμαι στους αλλους,που παιρνουν update   :P

 

Θύμισε μας... εσύ είσαι της Samsung και η Γυναίκα σου Sony?

 

Έχει γούστρο η γυναίκα σου φίλε μου... Sony=τα πιο όμορφα κινητά!!! ΝΟΜΟΣ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sony θέλουμε 4.3 και στο Xperia L! Δεν είναι δυνατόν να μην εκμεταλευτούμε τις open Gl 3 γραφικάρες!!!

προς το παρων δεν υπαρχει καποια ενημερωσει αν θα αναβαθμιστη το xperia L μπορει απο την νεα χρονια για καλο και για κακο προετοιμασου να το σπροξεις για να παρεις z η z1 αλιως υπομονη πηγενε και αναψε κανα κερι σε εκλεισια και μπορει να φωτηστει η sony να κανει μια αναβαθμιση ακομη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε πα να θέλουν 

προσωπικά δε ξανακουμπάω sony

έψαχνα κινητό πριν κανα χρόνο+ μέχρι 250-300 και όλοι στα forums(οχι μονο inso) μου έλεγαν xperia sole και xperia sole και το σκυλομετάνιωσα γιατι όσο και να το δεις απο κοντά αν δε το φορτώσεις με εφαρμογές δεν βλέπεις τι παίζει.

το μεγαλύτερο ξενέρωμα ηταν οτι οι εταιρίες το είχαν χεσμένο και έβλεπες κινητά κατώτερα μέχρι αηδίας να υποστηρίζουν παιχνίδια και εφαρμογές και αυτό όχι μονο να μην ειναι στη λίστα των συσκευών που υποστιρίζονταν αλλα και δεν είχαν κ στα σχέδια τους να το κάνουν (αντιθέτως με άλλες συσκευές)

 

μακάρι να ειχα πάρει samsung s advance με τα ίδια λεφτά , 768 ram έναντι της 512 του sole κ ΠΟΛΥ καλύτερη κ ποιοτική οθόνη .

 

Γιατί ρε φίλε? μια χαρά είναι τα κινητά της, βγάζουν μερικά κινητά όπως το Xperia GO που είναι πεταμένα λεφτά με την έννοια ότι με λίγα περισσότερα παίρνεις καλύτερο.

 

Εγώ πήρα το Xperia P πριν 10 μήνες περίπου και είμαι υπερευχαριστημένος.

Και όμορφο είναι, και δυνατό, και έχει πάρει JB (4.1.2) (φαντάσου ξεκίνησε από GB2.3.7).

 

Απλά για λόγους Marketing δεν νομίζω να πάρει 4.2-4.3

 

ΜΑ! όλες οι εταιρίες έτσι κάνουν φίλε μου.

 

Πιστεύω ότι απλά είσαι θυμωμένος από λάθος, δεν μπορώ να δεχτώ αυτά που λες γιατί βλέπω πολύ κόσμο στον δρόμο με κινητά Sony low&mid price.

 

Πιστεύω ότι έχει τα καλύτερα κινητά σε low&mid price, είναι όμορφα, έχουν αξιοπρεπέστατα χαρακτηριστικά.

 

Μπορείς να το διαπιστώσεις και μόνος σου με μια έρευνα.

 

Μην νομίζεις ότι είμαι Sony fun λόγω του ονόματος, το όνομα το έβαλα επειδή μου άρεσε πολύ το Xperia P (κυρίως η εμφάνισή του με τρελαίνει, το ότι έχει και σουπερ χαρακτηριστικά έδεσε πακέτο φίλε μου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί ρε φίλε? μια χαρά είναι τα κινητά της, βγάζουν μερικά κινητά όπως το Xperia GO που είναι πεταμένα λεφτά με την έννοια ότι με λίγα περισσότερα παίρνεις καλύτερο.

 

Εγώ πήρα το Xperia P πριν 10 μήνες περίπου και είμαι υπερευχαριστημένος.

Και όμορφο είναι, και δυνατό, και έχει πάρει JB (4.1.2) (φαντάσου ξεκίνησε από GB2.3.7).

 

Απλά για λόγους Marketing δεν νομίζω να πάρει 4.2-4.3

 

ΜΑ! όλες οι εταιρίες έτσι κάνουν φίλε μου.

 

Πιστεύω ότι απλά είσαι θυμωμένος από λάθος, δεν μπορώ να δεχτώ αυτά που λες γιατί βλέπω πολύ κόσμο στον δρόμο με κινητά Sony low&mid price.

 

Πιστεύω ότι έχει τα καλύτερα κινητά σε low&mid price, είναι όμορφα, έχουν αξιοπρεπέστατα χαρακτηριστικά.

 

Μπορείς να το διαπιστώσεις και μόνος σου με μια έρευνα.

 

Μην νομίζεις ότι είμαι Sony fun λόγω του ονόματος, το όνομα το έβαλα επειδή μου άρεσε πολύ το Xperia P (κυρίως η εμφάνισή του με τρελαίνει, το ότι έχει και σουπερ χαρακτηριστικά έδεσε πακέτο φίλε μου)

χρονια πολλα καλη χρονια ορεα φοτο προφιλ εχεις παιδια την εβαλα την 4.3 απο την 4.2.2 που ειχα τωρα ειναι σχεδον xperia z1 και ειναι ακομα γρηγορο και στο κατω κατω οτι πληρωνεις περνεις εγω ειχα το xperia mini x10 πηρε μονο μια αναβαθμιση μετα πηγα στο neo v πηρε παλι 1 αναβαθμιση οπως και το st15i mini ποτε τι ψαχνεις τωρα πηρα το Ζ και εχει 3 αναβαθμισεις απο την 4.1 που ξεκινησε γιατι κραζεται δεν μπορω να καταλαβω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...