Προς το περιεχόμενο

vdsl αποριες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από πέρυσι τέτοια εποχή περίπου που ξεκίνησαν και οι εναλλακτικοί να δίνουν vdsl από τα νέα KV του ΟΤΕ, ήταν γνωστό ότι δίνει η Wind και η HOL και στο διάστημα αυτό έχουν ρίξει αρκετά τις τιμές των πακέτων τους και έχουν αυξήσει τις παρεχόμενες υπηρεσίες.

 

Πρόσφατα επικοινώνησα και με τις δύο εταιρείες και έμαθα με έκπληξη ότι η HOL δίνει μόνο σε επιλεγμένες περιοχές από αυτές στις οποίες έχει επεκταθεί το νέο δίκτυο του ΟΤΕ, και στη δική μου περιοχή (Φιλοθέη) δεν δίνουν (!!), χωρίς να μου εξηγήσουν το λόγο. Πρέπει, λοιπόν, είτε να επικοινωνήσεις τηλεφωνικά με τη HOL είτε να δοκιμάσεις τον wizard στην ιστοσελίδα της, ώστε να διαπιστώσεις αν δίνει στην περιοχή σου. Φυσικά, εννοείται ότι μιλάμε για vdsl από KV και όχι από ΑΚ, το οποίο δίνουν όλοι οι εναλλακτικοί για απόσταση έως 800μ. περίπου από το ΑΚ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση Έχει κουτί του ΟΤΕ ακριβώς έξω από το σπίτι.Όταν είδα τους τεχνικούς τους ρώτησα αν μπορώ να έχω vdsl και μου είπαν ναι αλλά μόνο με οτενετ.Ισχύει αυτό ;Εγώ έχω hol economy Adsl στα 6 και σκέφτομαι να το αναβάθμιση σε vdslSent from my iPad using Insomnia

Οχι δεν ισχυει.Εκτος αν εννοουν οτι μπορεις να βαλεις μονο απο Kv που ειναι του ΟΤΕ.Αλλα και απο Kv να βαλεις ναι μεν θα πεφτεις σε dslam του οτε υποχρεωτικα απο την αλλη ομως μπορεις να βαλεις και απο αλλους παροχους που θα σου δωσουν απο το kv του οτε .πχ hol νομιζω,wind κτλ.

αλλα το κουτι απεξω θα πρεπει να ειναι απο τα καινουρια.δες φωτογραφια στο guide Που εχω στην υπογραφη για το νεο dslam.εκτος αν εισαι κοντα στο αστικο κεντρο του οτε οποτε εκει μπορεις να βαλεις απο οποιον παροχο θες απλα απο το αστικο κεντρο.

Από πέρυσι τέτοια εποχή περίπου που ξεκίνησαν και οι εναλλακτικοί να δίνουν vdsl από τα νέα KV του ΟΤΕ, ήταν γνωστό ότι δίνει η Wind και η HOL και στο διάστημα αυτό έχουν ρίξει αρκετά τις τιμές των πακέτων τους και έχουν αυξήσει τις παρεχόμενες υπηρεσίες.

 

Πρόσφατα επικοινώνησα και με τις δύο εταιρείες και έμαθα με έκπληξη ότι η HOL δίνει μόνο σε επιλεγμένες περιοχές από αυτές στις οποίες έχει επεκταθεί το νέο δίκτυο του ΟΤΕ, και στη δική μου περιοχή (Φιλοθέη) δεν δίνουν (!!), χωρίς να μου εξηγήσουν το λόγο. Πρέπει, λοιπόν, είτε να επικοινωνήσεις τηλεφωνικά με τη HOL είτε να δοκιμάσεις τον wizard στην ιστοσελίδα της, ώστε να διαπιστώσεις αν δίνει στην περιοχή σου. Φυσικά, εννοείται ότι μιλάμε για vdsl από KV και όχι από ΑΚ, το οποίο δίνουν όλοι οι εναλλακτικοί για απόσταση έως 800μ. περίπου από το ΑΚ.

δεν ξερω αν χρειαζεται και καποια υποδομη απο πισω απο τον παροχο για να μπορεσει να τραβηξει την κινηση να σηκωσει διαφορετικα Pvc για internet,voip,iptv.Ισως για αυτο να μην εχουν δωσει ακομα?????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...