Προς το περιεχόμενο

Η Samsung Display οραματίζεται το μέλλον των οθονών


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ελπιζω αυτο το μελλον που οραματιζεται η Samsung να μην γινει ποτε πραγματικοτητα...Εχουμε ηδη αρκετες συσκευες που μας αποξενωνουν απο τους γυρω μας...σκεφτειτε να αποκτησουμε και μια συσκευη-οθονη στον τοιχο στο ποτηρι στο πατωμα στο παραθυρο... (σαν τεχνολογια οκ ενδιαφερουσα...αλλα ας υπαρχει και καποιο οριο)

Φιλε μου,οοοοοταν βγει αυτη η τεχνολογια απλα μην την αγορασεις!Σου δεχνει μαζεμενα σε ενα βιντεο ολα αυτα που θα αλλαξουν και νεες τεχνολογικες εφαρμογες!Δεν σου ειπε αγορασετα ολα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πολλοι άσχετοι μαζευτηκαν! Μου φαίνεται το τελευταίο άρθρο που διαβασατε περι τεχνολογιας ηταν το 2007. Επειτα ή δεν ξαναμπήκατε στο ιντερνετ ποτε ή κανετε τα στραβα ματια! Ας είμαστε λίγο αντικειμενικοί! Samsung και LG όπως σωστα αναφέρθηκε και πριν οδηγουν την τεχνολογία! 
Στο ερώτημα super amoled 1080p vs super lcd 1080p για το ποια ειναι καλύτερη είναι θέμα προσωπικής γνώμης! Εγώ προτιμώ amoled. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπιζω αυτο το μελλον που οραματιζεται η Samsung να μην γινει ποτε πραγματικοτητα...Εχουμε ηδη αρκετες συσκευες που μας αποξενωνουν απο τους γυρω μας...σκεφτειτε να αποκτησουμε και μια συσκευη-οθονη στον τοιχο στο ποτηρι στο πατωμα στο παραθυρο... (σαν τεχνολογια οκ ενδιαφερουσα...αλλα ας υπαρχει και καποιο οριο)

Φίλε μου είμαι μαζί σου δεν ξέρεις πόσο!!!! Πάει μια παρέα για καφέ και αρχίζουν και βγάζουν, Iphone, galaxy και τα ρέστα στο τραπέζι και κάθονται και τα πασπατεύουν με τις ώρες. Κατά τα άλλα βγήκαμε για καφέ να τα πούμε και είμαστε μια ευχάριστη παρέα, χαχαχα!

Καλή η τεχνολογία, την πάω, την χρησιμοποιώ, αλλά σκλάβος της ποτέ!!!

Έχει τόσα πιπίνια να δούμε και τόσες ανδρικές κοτσάνες να πούμε, που δεν τις χαλαλίζω για τίποτα! Είναι η ψυχανάλυσή μας άλλωστε :D

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί είναι γνωστό ότι η Apple κατασκευάζει οθόνες ενώ η Samsung ή η LG που προμηθεύουν οθόνες την Apple για να καινοτομεί δεν έχουν επαφή με το θέμα..

 

Αυτό. Άλλωστε έχουμε χορτάσει καινοτομία από την Apple. Όπως οι 64bitoi επεξεργαστές που... κατασκεύασε η ίδια η Samsung.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι σκέπτονται και οραματίζονται... Οθόνες... Μπαταρίες... ΕΕΕ παιδιά, εκεί στις εταιρείες, θα δουμε τίποτα στο κοντινό μέλλον?? Η μιλάμε για το 2086 ( thunderbirds)

 

 

 

το voiceover του Intro, θα μπορουσε καλλιστα να αναφερεται στις καινοτομιες των samsung/apple.  :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η lg είναι περίπου 12 χρόνια και 7 μήνες μπροστά βάση των υπολογισμων που έχω κάνει σε τηλεοράσεις / κινητά / ταμπλέτες / ρολόγια / ασπιρίνες / λευκές συσκευές και ραπτομηχανες.

Samsung και Aple απλά ακολουθούν για να φάνε ψαρόσουπα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Σαμμυ δινει οθόνες στην Νοκια; Αν ναι, πως γινεται το 1520 να έχει καλύτερη οθόνη απο το S4 & Note 3 ?

 

"Πειράζει" τιποτα η νοκια με το clear black technology; τι παίζει;

 

ξέρει κάποιος να μας διαφωτίσει; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλο το βιντεακι τρομερα δειχνουν ολα αλλα δεν ειναι κατι παραπανω απο κινηση εντυπωσιασμου μιας και ολα αυτα δεν προκειται να τα δουμε την επομενη 10ετια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Σαμμυ δινει οθόνες στην Νοκια; Αν ναι, πως γινεται το 1520 να έχει καλύτερη οθόνη απο το S4 & Note 3 ?

 

"Πειράζει" τιποτα η νοκια με το clear black technology; τι παίζει;

 

ξέρει κάποιος να μας διαφωτίσει; :P

 

Μπορεί η sammy να βάζει στα δικά της Β κατηγορία :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλοι άσχετοι μαζευτηκαν! Μου φαίνεται το τελευταίο άρθρο που διαβασατε περι τεχνολογιας ηταν το 2007. Επειτα ή δεν ξαναμπήκατε στο ιντερνετ ποτε ή κανετε τα στραβα ματια! Ας είμαστε λίγο αντικειμενικοί! Samsung και LG όπως σωστα αναφέρθηκε και πριν οδηγουν την τεχνολογία! 

Στο ερώτημα super amoled 1080p vs super lcd 1080p για το ποια ειναι καλύτερη είναι θέμα προσωπικής γνώμης! Εγώ προτιμώ amoled. 

Σουτ, μη λες τετοια θα σε πουνε fanboy!! Της samsung κιολας!!! Που αναθεμα αν υπαρχει εστω και ενας fan της samsung στο πλανητη Γη. Τι ακουμε εδω μεσα...

Η Σαμμυ δινει οθόνες στην Νοκια; Αν ναι, πως γινεται το 1520 να έχει καλύτερη οθόνη απο το S4 & Note 3 ?

 

"Πειράζει" τιποτα η νοκια με το clear black technology; τι παίζει;

 

ξέρει κάποιος να μας διαφωτίσει; :P

http://conversations.nokia.com/2012/02/02/clear-black-and-super-bright/

 

Oθονη δεν ξερω αν εχει καλυτερη. Εξαρταται απτο τι εννοεις οθονη. Απο οτι καταλαβα δεν εννοεις το panel αλλα το τελικο αποτελεσμα, που βλεπει ο χρηστης. Το clear back ουσιαστικα προσθετει μια "επιστρωση" (δεν ξερω ποιος ειναι ο σωστος ελληνικος ορος) το οποιο δεν αντανακλαει το φως, γιαυτο και οι οθονες της ΝΟΚΙΑ δεν μασανε κατω απτον ηλιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι δυνατη καποτε τετοια τεχνολογια ενοειτε οτι θα την εκμεταλευτει πρωτη η κατασκευαστρια εταιρια οθονων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...