Προς το περιεχόμενο

PS3 trophies sync error...


giannisnrg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδια μια μικρη βοηθεια θελω...Εδώ κ κανα 2μηνο περιπου εχω πρόβλημα με τα trophies του PS3 όταν παταω για συγχρονισμο φτανει στο 9% κ μου βγαζει σφαλμα 8001050f ενώ στο PSN μπαινει κανονικότατα...κοιταξα το ρολοι του κ την ημερομηνια κ είναι κομπλε,εκανα restore k rebuild αλλα τπτ...το ελυσα εβγαλα μπαταρια κ την ξαναεβαλα παλι τα ιδια...παιχνίδια με trophies όπως gt5,gt6 κτλ με το που ξεκινουν μ βγαζει αυτο το σφαλμα  registration of the trophy information could not be completed (8001050f)κ επιστρεφει παλι στην αρχικη οθονη.

Εχω το ps3 fat 500gb me cfw 4.53 κ ποτε δε μ ειχε τετοιο πρόβλημα.Αν καποιος γνωριζει κατι κ μπορει να βοηθησει ας μ πει.Ευχαριστω πολύ κ καλη χρονια!! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως κάτι από το συγκεκριμένο thread (http://psx-scene.com/forums/f118/%5Bsolution%5D-80022d11-registration-trophy-information-could-not-completed-game-will-quit-73545/) σε βοηθήσει;

 

 

Επίσης 

 


turn off the ps3 holding down the power button til completely off.
hold the power button again until it turns off again (after turning on briefly)
hold again until you hear 2 quick beeps then let go

in 'safe mode' restore database.

turn off again like before, but going back to 'safe mode'

restore file system

launch/install which ever game was playing up. Hopefully now it works. this worked for me!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν σου σταματησει στον συγχρονισμο των trophies με το PSN, ξαναδοκιμασε

καντο καμια 10αρια φορες και θα δεις οτι καθε φορα προχωραει ολο και περισσοτερο. Απλα παιρνει ωρα.

Μεχρι να συγχρονιστουν ολα εντελως.

Δε θελει rebuild database αλλα αυτο που σου λεω. Το ειχα κανει παλαιοτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω φιλε μ θα το δοκιμασω κ θα σ πω!στο ps3 του ξαδερφου μου παντως που δε το εχει με cfw στο δικο μ λογαριασμο κανει κανονικα sync...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...