Προς το περιεχόμενο

Samsung VP: Το Galaxy S5 θα παρουσιαστεί το Φεβρουάριο στη MWC 2014


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξερω σε ποια εξελιξη αναφερεστε. 4 χρονια τα ιδια πολυ φτηνα κακιστης ποιοτητας πλαστικα ; Τις οθονες amoled με black spots και το λευκο σε γκρι ; Τις ψοφιες μπαταριες που στους περισσοτερους γνωστους μου εμφανιζουν το θεματακι τους κοντα στο ετος χρησης ; Την κακιστη διαχειριση του android, τοσο κακη που και η ιδια η Samsung το παραδεχεται ; 

Η Samsung ειναι ο μεγαλυτερος "τιμιος" κλεφτης στον πλανητη. Πουλαει κατι που αξιζει 200, με το ζορι, δολαρια στα 700 δολαρια. Το κερδος της το βαζει στην τσεπη, ενω με τοσο κολοσσιαια εσοδα θα επρεπε να εχει το μεγαλυτερο και πιο δραστηριο τμημα καινοτομιας και εξελιξης σε ολοκληρο τον πλανητη.

Βασικα ειπα ενα ψεμα, δινει χρηματα για να παραγει videos με concept του μελλοντος.

Αν υπήρχε κάτι παραπάνω από το κουμπί "Μου αρέσει" στο σχόλιό σου, θα το πατούσα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σορρυ αλλά στο θέμα της μπαταρίας πραγματικά σεβασμό στην Samsung που κρατά μόνη της το θέμα με τις αφαιρουμενες μπαταρίες.

 

Δεν συννενοηθηκα αρέσει; 10 ευρώ και καθάρισες. Εγώ πήρα μια 7000mah για το s4 μου και το φορτίζω μια στις 3 μέρες και αν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εξέλιξη της τεχνολογίας είναι αναπόφευκτη. Μπορεί να γίνεται με αργά βήματα αλλά είναι σταθερά ανοδική. Συμφωνώ ότι οι εταιρίες θα μπορούσαν να ενσωματώσουν περισσότερα χαρακτηριστικά και σε φθηνότερη τιμή σε μια συσκευή δίχως να εκτοξεύουν την τιμή, αλλά γιατί να το κάνουν αφού ΔΕΝ υπάρχει μεγάλη μερίδα απαιτητικού κοινού;
Οι περισσότεροι χρήστες smartphone ακολουθούν το καταναλωτικό μοντέλο της εποχής, που επιτάσσει την απόκτηση μιας hi-tech συσκευής για φραμπαλά και μόστρα. Ανάθεμα αν η συντριπτική πλειοψηφία των αγοραστών διέκρινε ουσιαστική διαφορά στη χρήση μεταξύ των Samsung Galaxy S3 και Samsung Galaxy S4.
Οι εταιρίες απλώς αφουγκράζονται την τεράστια ζήτηση παγκοσμίως σε smartphone και ενσωματώνουν λίγα περισσότερα (και ανούσια πολλές φορές) χαρακτηριστικά στα νέα τους μοντέλα.
Όσον αφορά για το θέμα της "τίμιας" κλεψιάς που αναφέρθηκε παραπάνω, διερωτώμαι: 
- Η Apple δεν κάνει ακριβώς το ίδιο; Η Sony δεν κάνει ακριβώς το ίδιο; Η LG δεν κάνει ακριβώς το ίδιο; Ποιος ΔΕΝ το κάνει εν τέλει;
- Απάντηση: Μα φυσικά όσοι πουλάνε φθηνές απομιμήσεις smartphone (π.χ. κινεζιές) αλλά και συσκευές που δεν υπερτιμολογούνται βάσει brand name (π.χ. ΖΤΕ). 

Όσο οι καταναλωτές αποδέχονται και πληρώνουν το τίμημα που τους ζητάνε οι εταιρίες και οι μεσάζοντες αυτών (βλέπε π.χ. ελληνικά καταστήματα), τόσο θα διατηρούν την υπέρογκη τιμολόγηση των συσκευών τους.
Όσο οι καταναλωτές επιλέγουν τις συσκευές τους βάσει μόδας και όχι βάσει χρηστικής ικανοποίησης και συγκριτικής μελέτης της αγοράς τόσο οι εταιρίες θα πλασάρουν στην αγορά ελαφρώς πανομοιότυπα μοντέλα νεότερης γενιάς.
Και ΝΑΙ. Το πιστεύω ακράδαντα πως οι περισσότεροι νέοι - όχι μόνο στην Ελλάδα, αλλά και ανά τον κόσμο - αγοράζουν smartphones δίχως να αναλογίζονται ότι αγοράζουν στην ουσία μια ΠΑΝΑΚΡΙΒΗ παιχνιδομηχανή για applications με δυνατότητα σύνδεσης στο διαδίκτυο για serfarisma - ΚΥΡΙΩΣ - στο Facebook και στο Twitter. Άλλωστε η βασική χρήση ενός κινητού έμεινε ΑΝΑΛΛΟΙΩΤΗ στο πέρασμα των ετών και είναι μέχρι και σήμερα η Τηλεφωνική Κλήση και η Αποστολή Μηνυμάτων.

Δεν λέω όχι στην τεχνολογία. Λέω όχι στις επιπόλαιες αγορές.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει πεσει πολυ hate λες και σε αναγκαζει κανενας να το αγορασεις το ρημαδι.Δεν ειμαι fanboy καμις εταιρειας αλλα εχω και εγω μια γνωμη και αγοραζω αυτο που θεωρω καλυτερο με βαση το τι θελω απο αυτο.Δεν σας αρεσει η samsung παραπανω καποιος την λεει κλεφτη.Το μονο που εχω να πω σε αυτα τα fanboys ειναι happy 2013s...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σορρυ αλλά στο θέμα της μπαταρίας πραγματικά σεβασμό στην Samsung που κρατά μόνη της το θέμα με τις αφαιρουμενες μπαταρίες.

 

Δεν συννενοηθηκα αρέσει; 10 ευρώ και καθάρισες. Εγώ πήρα μια 7000mah για το s4 μου και το φορτίζω μια στις 3 μέρες και αν.

 

Oι μπαταριες που σου πουλαει η Samsung δεν ειναι απλα B διαλογής, αλλα Ω διαλογής. 

3 μπαταριες αγορασμενες και στο χρόνο πανω η 2 παρουσίασαν μεγαλα προβλήματα. 

 

Σου πουλαει φθηνες μπαταριες γιατι ειναι ποιοτικά της πλακας.

 

Amoled με τα γνωστά προβληματα μην τα ξαναλέμε.

Σωμα συσκευής κουδουνίστρα... τσικι τσικι τα πλαστικά.

Software android τι να πω, τα παραδέχονται και οι ίδιοι τώρα πια.

Επεξ/σία από Titanomaxos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Παρακαλείστε θερμά όπως: α) κρατήσετε το thread καθαρό από flame posts β) κρατήσετε το thread καθαρό από προσωπικούς χαρακτηρισμούς.

 

 

Το trolling δεν είναι ανεκτό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω σε ποια εξελιξη αναφερεστε. 4 χρονια τα ιδια πολυ φτηνα κακιστης ποιοτητας πλαστικα ; Τις οθονες amoled με black spots και το λευκο σε γκρι ; Τις ψοφιες μπαταριες που στους περισσοτερους γνωστους μου εμφανιζουν το θεματακι τους κοντα στο ετος χρησης ; Την κακιστη διαχειριση του android, τοσο κακη που και η ιδια η Samsung το παραδεχεται ; 

Η Samsung ειναι ο μεγαλυτερος "τιμιος" κλεφτης στον πλανητη. Πουλαει κατι που αξιζει 200, με το ζορι, δολαρια στα 700 δολαρια. Το κερδος της το βαζει στην τσεπη, ενω με τοσο κολοσσιαια εσοδα θα επρεπε να εχει το μεγαλυτερο και πιο δραστηριο τμημα καινοτομιας και εξελιξης σε ολοκληρο τον πλανητη.

Βασικα ειπα ενα ψεμα, δινει χρηματα για να παραγει videos με concept του μελλοντος.

Δες πως ήταν το Galaxy S και πως είναι το Note 3 που είναι και το τελευταίο που έβγαλε.

Δεν βλέπεις εξέλιξη; μμμμμ...

Το ότι μπορεί να θέλουμε κι άλλα, όπως καλύτερες μπαταρίες, δεν αναιρεί τα υπόλοιπα.

Και ναι, η Samsung είναι ο μεγαλύτερος τίμιος κλέφτης μιας και οι συσκευές της 6 μήνες μετά κάνουν 400€.

Υπάρχουν και -σκέτο- κλέφτες.

 

Oι μπαταριες που σου πουλαει η Samsung δεν ειναι απλα β διαλογης, αλλα Ω διαλογης. 

3 μπαταριες αγορασμενες και στο χρόνο πανω η 2 παρουσίασαν μεγαλα προβλήματα. 

 

Σου πουλαει φθηνες μπαταριες γιατι ειναι ποιοτικά της πλακας.

Έχεις κάποιο συγκριτικό που να δείχνει ό,τι οι μπαταρίες της Samsung είναι Ω διαλογής;

Αλλιώς απλά τρολλάρεις. Και το trolling δεν είναι ανεκτό! Ή ίσως και να είναι... μουχαχα...

Το ότι υπήρχε πρόβλημα σε μεγάλο ποσοστό υπήρχε, αλλά όσοι είχαν πρόβλημα μπορούσαν να την αντικαταστήσουν δωρεάν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βέβαια, η μία μέθοδος ξεκλειδώματος απαιτεί να φέρεις τη συσκευή μπροστά στο μάτι σου, δηλαδή μια επιπλέον και εντελώς άβολη κίνηση, ενώ η άλλη δε μεταβάλει σε τίποτα το τρόπο που χειριζόσουν τη συσκευή σου μέχρι σήμερα. Αλλά εντάξει...

Για ποιο αλλο λογο να την ξεκλειδωσεις περα απο το να την φερεις μπροστα σου? 

Δεν ξερω σε ποια εξελιξη αναφερεστε. 4 χρονια τα ιδια πολυ φτηνα κακιστης ποιοτητας πλαστικα ; Τις οθονες amoled με black spots και το λευκο σε γκρι ; Τις ψοφιες μπαταριες που στους περισσοτερους γνωστους μου εμφανιζουν το θεματακι τους κοντα στο ετος χρησης ; Την κακιστη διαχειριση του android, τοσο κακη που και η ιδια η Samsung το παραδεχεται ; 

Η Samsung ειναι ο μεγαλυτερος "τιμιος" κλεφτης στον πλανητη. Πουλαει κατι που αξιζει 200, με το ζορι, δολαρια στα 700 δολαρια. Το κερδος της το βαζει στην τσεπη, ενω με τοσο κολοσσιαια εσοδα θα επρεπε να εχει το μεγαλυτερο και πιο δραστηριο τμημα καινοτομιας και εξελιξης σε ολοκληρο τον πλανητη.

Βασικα ειπα ενα ψεμα, δινει χρηματα για να παραγει videos με concept του μελλοντος.

Απο τον ιδιο προμηθευτη τα περνετε τα πλαστικα και ξερεις οτι ειναι φτηνα? Να μη στη χαλασω δικε μου, αλλα μεγαλυτερο κοστος κατασκευης εχει το χαλια και φτηνιαρικο πλαστικο s4 απο το iphone 5s που ειναι και premium τρομαρα μου. Παρε και καταλαβε

 

Επισης η διαρκεια μπαταριας στα galaxy S ειναι κατα πολυ καλυτερη του ανταγωνισμου...οποτε παλι λαθος εισαι

 

Οσο για τα υπολοιπα, η sammy ειναι η 2η εταιρια στον πλανητη Γη σε χρηματα που δαπαναει για R&D. Oι υπολοιπες κατασκευαστριες κινητων παιζει να μην υπαρχουν στην πρωτη 20αδα. Επισης οι συσκευες της δεν πωλουνται 700 ευρω παρα μονο τον πρωτο μηνα κυκλοφοριας τους. Αυτη τη στιγμη με 700 ευρω παιρνεις s3 + s4 ( και παιζει να σου μενουν και ρεστα).

 

Αν ειναι να κραζουμε, να κραζουμε με στοιχεια και οχι με ανακριβειες, μιας και ουτε ενα απο οσα ειπες δεν ισχυει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα και καλή χρόνια σε όλους! έλεος δηλαδή  έχουμε τρελαθεί με τα κινητά με QHD όπου το θεωρώ πολύ άχρηστο σε μια οθόνη 5 ιντσών που σου τρώει μπαταρία πολύ και δεν θα καταλάβεις την διαφορά μεταξύ QHD-HD. Ας ασχοληθούν με κάτι καλύτερο ας πούμε με την αυτονομία της μπαταρίας να αντέχει περισσότερο και με τις κεραίες του wi-fi να είναι πιο δυνατές ώστε να πιάνει καλύτερο σήμα! έχω μια ερώτηση? Τι να κάνει κάποιος με ένα κινητό 8πύρηνο σε μια οθόνη 5 ιντσών? Αξίζει μόνο εάν κάποιο κινητό διαθέτει HDMI για σύνδεση σε μεγαλύτερη οθόνη δηλ να λειτουργεί σαν κομπιούτερ.  Αυτά από εμένα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρε δε μας παρατάνε ττινα τπυς κανεις τους 8 πυρήνες? Ολα αυτα γιατι υπαρχουν οι ψωνισμενοι που θελουν να λενε "κοιτα εχω οκταπυρινο κινητο για να μπαινω fb" πληρωμουν μια περιουσια για τα high end και μετα απο λιγο να το lag.ενω η Samsung ειναι σοβατη εταιρεία? Ειναι δυνατων να αφήνει εκτος αναβαθμισεων το galaxy s2? Ειναι μονο 2μοντελα πισω.δηλαδη τι θα γινει αμα βγει το s5 μένει εκτός το s3? Μαι το 15 εκτος s4? Και δεν μιλαμε για κινητό της ταξεως των 100 € μιλαμε για την καποτε ναυαρχίδα της εταιρειας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...