Προς το περιεχόμενο

CPU and applications


geoslay

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο οτι βλεπω εχεις 3 συσκευες rom και φανταζομαι 1HD (δεν αναφερεις).

Πιθανοτατα οτι προβλημα εχεις με το nero οφειλεται στην συνδεσμολογια των συσκευων σου.

Για περισσοτερα, καλο θα ηταν να ανεφερες αναλυτικα τι προβλημα εχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω 3 σκληρους το λειτουργικο σε ενα 60wdg.Οι δυο δισκοι ειναι IDE και ο ενας RAID.Το writer το εχω master,dvdrom slave και το αλλο ειναι scsi ultraplex40max και ειναι master.Οι σκληροι ειναι master,slave και τον raid master.Eιναι κατι λαθος στη συνδεσμολογια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω 3 σκληρους το λειτουργικο σε ενα 60wdg.Οι δυο δισκοι ειναι IDE και ο ενας RAID.Το writer το εχω master,dvdrom slave και το αλλο ειναι scsi ultraplex40max και ειναι master.Οι σκληροι ειναι master,slave και τον raid master.Eιναι κατι λαθος στη συνδεσμολογια?

 

Χμ... Για το IDE που λες, μάλλον έχεις τους 2 δίσκους συνδεδεμένους ως master και slave στον προσαρμογέα primary IDE της μητρικής, οπότε ΟΚ καλά είσαι. Τώρα για το RAID.... εδώ κάπου έχεις μπερδευτεί νομίζω, βλέπεις όταν λες ότι ο 1 σκληρός είναι RAID κάνεις λάθος, γιατί για να έχεις συνδεσμολογία RAID πρέπει απαραίτητα να χρησιμοποιείς από 2 και πάνω σκληρούς συνδεδεμένους κατάλληλα σε ελεγκτή RAID και να έχεις εγκαταστήσει και το σχετικό λογισμικό φυσικά, οπότε ξεκαθάρισε λιγάκι τι εννοείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα ειναι συνδεμενος στην υποδοχη raid της μητρικης και τον βλεπει σαν απλο ITE.Sorry αλλα δεν γνωριζω παρα πολλα γιαυτο και ρωταω εσας παιδια μηπως και στησω σωστα το p/c.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάξε το λίγο μήπως η μητρική σου έχει ασυμβατότητα με την μνήμη σου. Η συγκεκριμένη μητρική είναι εξαιρετικά δύστροπη όσον αφορά στις μνήμες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...