Προς το περιεχόμενο

Οδηγός επιλογής ηχείων για τον υπολογιστή μας.


WalkerSW

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, Aristos1908 είπε

Καλησπερα! Χθες παρελαβα τα edifier c2xd. Τα συνδεσα κανονικα και ενω δουλευαν καλα για 2-3 ωρες, μετα σταμάτησε να εχει ηχο.. Οτι και να εκανα δεν δούλευε. Τα εκλεισα λοιπον και τα αναψα μετα απο 10 λεπτα.. Και δουλεψαν για κανενα 10λεπτο περιπου. Και ξανα το ιδιο.. Μετα οταν δεν ακουγα τιποτα εβαλα την ενταση στα ηχεια στο μεγιστο και ακουγόταν, αλλα πολυ χαμηλά μεχρι που σταματησαν και πάλι. Τι μπορει να φταίει? Πιστευω πως οταν "ζεσταθουν" σταματουν να αναπαραγουν ηχο. 

Καμια ιδέα?

Ευχαριστω!

Δοκίμασε να παίξεις από  κάποια άλλη πηγή! Αν το ξανακάνει τα επιστρέφεις πίσω από κει που τα πήρες!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

32 λεπτά πριν, Aristos1908 είπε

Καλησπερα! Χθες παρελαβα τα edifier c2xd. Τα συνδεσα κανονικα και ενω δουλευαν καλα για 2-3 ωρες, μετα σταμάτησε να εχει ηχο.. Οτι και να εκανα δεν δούλευε. Τα εκλεισα λοιπον και τα αναψα μετα απο 10 λεπτα.. Και δουλεψαν για κανενα 10λεπτο περιπου. Και ξανα το ιδιο.. Μετα οταν δεν ακουγα τιποτα εβαλα την ενταση στα ηχεια στο μεγιστο και ακουγόταν, αλλα πολυ χαμηλά μεχρι που σταματησαν και πάλι. Τι μπορει να φταίει? Πιστευω πως οταν "ζεσταθουν" σταματουν να αναπαραγουν ηχο. 

Καμια ιδέα?

Ευχαριστω!

Eπιστροφή και αντικατάσταση αμέσως!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Aristos1908 είπε

ευχαριστω!
ελπιζω να επεσα απλα σε ελλατωματικο και να μην παρουσιαζουν ολα τετοιο προβλημα..

Aπό που τα πήρες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

απο το Γερμανικο ebay μιας και μενω Γερμανια. 
ειναι κλυτερα να παρω σαν αντικατασταση το ίδιο ή να δωσω μια μικρη διαφορα και να παρω τα edifier s330?

Επεξ/σία από Aristos1908
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, Aristos1908 είπε

απο το Γερμανικο ebay μιας και μενω Γερμανια. 
ειναι κλυτερα να παρω σαν αντικατασταση το ίδιο ή να δωσω μια μικρη διαφορα και να παρω τα edifier s330?

Edifier S330D

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/14/2018 στις 11:00 ΜΜ, zacharis1955 είπε

Καλησπέρα, δεν κατάφερα να βγάλω άκρη με τον πωλητή απο το ebay. Υπάρχει κάποιος αντίστοιχος είτε από ελλάδα είτε απο amazon? Θα με βόλευε πολύ το μικρό μέγεθος όπως αυτός. Επίσης γνωρίζεται πόσες περίπου μέρες θα χρειαστούν για να έρθει απο ένα δέμα από κίνα? Στις παραγγελίες μου απο Gearbest χρειάζεται περίπου 3 εβδομάδες, αλλά δεν έχω κάνει ποτέ αγορά από amazon ή ebay?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, ASTOU είπε

Καλησπέρα, δεν κατάφερα να βγάλω άκρη με τον πωλητή απο το ebay. Υπάρχει κάποιος αντίστοιχος είτε από ελλάδα είτε απο amazon? Θα με βόλευε πολύ το μικρό μέγεθος όπως αυτός. Επίσης γνωρίζεται πόσες περίπου μέρες θα χρειαστούν για να έρθει απο ένα δέμα από κίνα? Στις παραγγελίες μου απο Gearbest χρειάζεται περίπου 3 εβδομάδες, αλλά δεν έχω κάνει ποτέ αγορά από amazon ή ebay?

Tι προσπάθησες να κάνεις και δεν μπόρεσες?

https://www.amazon.de/dp/B071S6ZWRQ/ref=psdc_571838_t1_B075R82BX9 κομπλέ με τροφοδοτικό, καλώδια σύνδεσης κλπ...

Nobsound Mini Bluetooth Power Amplifier.jpg

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, zacharis1955 είπε

Tι προσπάθησες να κάνεις και δεν μπόρεσες?

https://www.amazon.de/dp/B071S6ZWRQ/ref=psdc_571838_t1_B075R82BX9 κομπλέ με τροφοδοτικό, καλώδια σύνδεσης κλπ...

Θεός αυτό ακριβώς ήθελα!!! Του στέλνω εδώ και μέρες μηνύματα για να κανονίσουμε να μου δώσει tracking number και δεν μπορώ να βγάλω άκρη. Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, ASTOU είπε

Θεός αυτό ακριβώς ήθελα!!! Του στέλνω εδώ και μέρες μηνύματα για να κανονίσουμε να μου δώσει tracking number και δεν μπορώ να βγάλω άκρη. Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου!!!

Αν τα ηχεία σου για κάποιο λόγο δεν δουλεύουν -τα βλέπω λίγο ταλαιπωρημένα- αγοράζεις αυτά:  https://www.amazon.de/Dynavox-TG-1000B-Regal-Lautsprecher-buche/dp/B002KX8RWI/ref=sr_1_18?s=ce-de&ie=UTF8&qid=1518903613&sr=1-18&keywords=Dynavox+speakers και είσαι GG...

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, zacharis1955 είπε

Αν τα ηχεία σου για κάποιο λόγο δεν δουλεύουν -τα βλέπω λίγο ταλαιπωρημένα- αγοράζεις αυτά: https://www.amazon.de/Dynavox-TG-1000B-Regal-Lautsprecher-buche/dp/B002KX8RWI/ref=sr_1_18?s=ce-de&ie=UTF8&qid=1518903358&sr=1-18&keywords=DYNAVOX+speakers 

και είσαι GG...

Ευχαριστώ πολύ θα το έχω στα υπόψιν. Τα δοκίμασα σήμερα σε ένα αρχαίο πικ απ φίλου μου και δούλευαν κανονικά, μόνο τα καλώδια δεν έδιναν ήχο και βάλαμε καινούρια. Στον ενισχυτή που μου έστειλες οι άκρες της μπανάνας μπαίνουν στις 4 χρυσές υποδοχές έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ASTOU είπε

...Στον ενισχυτή που μου έστειλες οι άκρες της μπανάνας μπαίνουν στις 4 χρυσές υποδοχές έτσι?

Nαι...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...