Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

Τώρα ζόρικα, έχω μετακομίσει και τρέχα γύρευε που είναι οι αποδειξη (για να μην πω το κουτί) έχω ακόμα 1χρόνο. αλλά απο eshop και αν βρω τα συναφή. Ευχαριστώ !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν εχεις κανει register την κάρτα στο επίσημο site του κατασκευαστή ή και να μην την εχεις κανει με βάση το serial number θα μπορείς να χρησιμοποιήσεις την εγγύηση και ας μην εχεις την απόδειξη , τουλάχιστον αυτο υσχύει αν θέλεις να την στείλεις rma

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Αν εχεις κανει register την κάρτα στο επίσημο site του κατασκευαστή ή και να μην την εχεις κανει με βάση το serial number θα μπορείς να χρησιμοποιήσεις την εγγύηση και ας μην εχεις την απόδειξη , τουλάχιστον αυτο υσχύει αν θέλεις να την στείλεις rma

 

Αλήθεια δεν το ήξερα αυτό.. ευχαριστώ και πάλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως οταν ειχα επικοινωνήσει με την asus για την δικιά μου κάρτα για να την στείλω rma δεν μου ζητήσαν αποδείξεις κτλπ παρα μονο το serial number για να δουν αν ειναι ακομα σε εγγύηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Κοίταξα το RMA της Club3D και λέει να την πας στο retailer store που την πήρες και κανονίζουν αυτοί το RMA.

 

Μανούρες και βαριέμαι.

 

Λογικά πάντως πρέπει να τα έπαιξε. Και να πεις πως ανεβάζει temp. Από ότι είδα, η απλή R9 270 δεν έχει διαφορά απο την 7870. Οπότε η για 280 η τουλαχιστον 270x. Όταν πεθάνει τελείως. 

 

Ευχαριστώ και πάλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχw r9 270x 4gb και πολυ αδυναμο υπολογιστη. μπορω να κανω καμια ρυθμιση στην καρτα για να τρεχει καλα τα παιχνιδια οσπου να αναβαθμησω το μηχανιμα. επεξεργαστης pentium dual core e7500 3ghz kai ram ddr3 2gb. θα μου πειτε οτι καλτερα να στησω νεο. αλλα μεχρι τοτε τι μπορς να κανω. γιατι με παλια καρτα γραφικων επαιζε το μηχανημα καλα σε χαμηλεσ αναλυσεισ χορισ να κολλαει. τωρα με την καινουρια τα ιδια παιχνιδια κολλανε πιο πολυ απο την παλια καρτα. μηπως η καρτα ειναι πολυ δυνατη και δεν συνεργαζεται με το μικρο μου συστημα. αλλα κατι τοις να ρυμισεις 8α υπαρχει? ευχαριστω πολυ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχw r9 270x 4gb και πολυ αδυναμο υπολογιστη. μπορω να κανω καμια ρυθμιση στην καρτα για να τρεχει καλα τα παιχνιδια οσπου να αναβαθμησω το μηχανιμα. επεξεργαστης pentium dual core e7500 3ghz kai ram ddr3 2gb. θα μου πειτε οτι καλτερα να στησω νεο. αλλα μεχρι τοτε τι μπορς να κανω. γιατι με παλια καρτα γραφικων επαιζε το μηχανημα καλα σε χαμηλεσ αναλυσεισ χορισ να κολλαει. τωρα με την καινουρια τα ιδια παιχνιδια κολλανε πιο πολυ απο την παλια καρτα. μηπως η καρτα ειναι πολυ δυνατη και δεν συνεργαζεται με το μικρο μου συστημα. αλλα κατι τοις να ρυμισεις 8α υπαρχει? ευχαριστω πολυ!!!

 

Aν τα 2 γίγα μνήμη συστήματος είναι και για λειτουργικό μεταγενέστερο των winXP μπορείς είτε να αναβαθμίσεις το σύστημα από μητρική και πάνω ή απλά να κάνεις υπομονή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα ειχα ξαναποσταρει εδω πιο παλια απλα ηθελα εξτρα απαντησεις  με αυτα τα πραγματα δουλευει προσορινα. στο driver της καρτας εχει κατι ρυθμισεις over drive εκει μπορω να κανω κατι? και η αλλη ερτωτηση ειναι αν ηταν δικα σας αυτα τα πραγματα τι θα κρατουσατε και τι θα πετουσατε η πουλουσατε

 

ΜάρκαSapphire 
 
dwmu.jpg
 
Μοντελο270X  R9 
Interface
ΣύνδεσηPCI Express 3.0 x16 
Chipset
Κατασκευαστής ChipsetΑMD 
Engine Clock1020 MHz 
Υποστήριξη Direct X 10Direct X 10 υποστήριξη 
Υποστήριξη Direct X 11Ναι 
Μνήμη
Memory Speed1400 MHz 
Χωρητικότητα Μνήμης4 GB 
Memory Interface256 bit 
Τύπος ΜνήμηςGDDR5 
Θύρες
Συνδέσεις1 2xDVI out HDMI Port 
Γενικά
RAMDAC400 MHz 
Μέγιστη Ανάλυση2560 x 1600 pixels  75 Hz 
HDCP ReadyHDCP υποστήριξη. 
Avivo ReadyAvivo ready 
 
η μητρικη μου ειναι αυτη παρακατω
 
GIGABYTE G41M-COMBO
 
c0vt.jpg
 
Revolution energy saving design with Easy Energy Saver technology
Supports 45nm Intel Core 2 multi-core processors with FSB 1333MHz
Supports both DDR2 and DDR3 memory for great flexibility
Integrated Intel Graphics Media Accelerator X4500 (DirectX 10)
Features high speed Gigabit Ethernet connection
Integrated High Definition Audio codec
Patented DualBIOS™ technology delivering highest level failure protection
Compatible with Window 7 to deliver the best operation experience
Meet European Union ErP(Energy-related Products) requirement
 
ΕΞΕΡΓΑΣΤΗΣ ΠΟΥ ΦΟΡΑΩ ΕΙΝΑΙ
 
intel pentium® dual-core CPU E5700 @ 3.00 ghz 3.00GHZ
 
ΤΡΟΦΟΔΟΤΙΚΟ
 
ddya.jpg
 
 
Τροφοδοτικό Aurora 580W
4 pin molex connectors: 8
S-ata power connectors: 4
4 pin floppy connectors: 2
PCI-Express connectors: 2
4 pin 12 volt connector: YES
8 pin 12 volt connector: YES
 
ΜΝΗΜΗ RΑΜ ΦΟΡΑΕΙ 2GB DDR3
 
WINDOWS 7 64bit
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι να υπερχρονίσεις χωρίς να προσθέσεις κάτι ένα δύο μονάδες κατά πόσο 10-15% και θα καταλάβεις τι; Eκτός από την κάρτα γραφικών και την μνήμη συστήματος (που ίσως να κάνει για μελλοντικό σύστημα ίσως όχι) τα υπόλοιπα τα κάνεις ότι θέλεις. Αναβάθμιση κάρτας γραφικών μια φορά δεν θέλεις από ότι βλέπω οπότε για οποιεσδήποτε άλλες αναβαθμίσεις θα πρέπει να απευθυνθείς στο ανάλογο subforum.

 

Επειδή όμως αναρωτιέσαι γιατί σέρνεται το σύστημα: με 2 γίγα μνήμης σε win7 είναι εγκληματικά οριακό για οτιδήποτε έχει να κάνει με παιχνίδια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ φιλε για τις απαντησεις. απλα δεν ξεω τιποτα απο υπολογιστες γιαυτο δειχνω τοσο χαζος σε αυτα τα θεματα. τα σεβη μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαιρετώ τα παιδιά του site.απλή η ερώτηση .ποια από τις δυο?http://www.skroutz.gr/s/3540594/Gigabyte-GeForce-GTX760-2GB-WindForce-3X-OC-Rev-2-0.html η http://www.skroutz.gr/s/4244035/Sapphire-Radeon-R9-270X-2GB-Toxic-11217-02-40G.html. ευχαριστώ προκαταβολικα όλα τα παιδιά που θα ασχοληθούν.η υπάρχει κάτι άλλο καλύτερο σε αυτά τα λεφτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 80-100 ευρω τι θα παιρνατε σημερα σε Nvidia για αναβαθμιση απο αντικα 7800GTX; Μετριες απαιτησεις σε gaming και αναλυσεις 1680 Χ1050, χαμηλος θορυβος θα εκτιμηθει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...