Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε πολυπυρηνα παιχνιδια και απαιτητικα θα τρως bottleneck.O 3258 ειναι 2 cores(3,2 ghz και 3 Cache).Δεν ειναι και επεξεργαστης για τεραστια αλματα.

Αναμεσα στις 2 καρτες η Sapphire εχει μεγαλυτερη αναλυση support και τερατακι ψυξη.Ασε που ειναι και μακρυτερη σε μηκος.

Εαν δεν εχεις σκοπο να παιξεις πανω απο 2k αναλυσεις(δεν γνωριζω τι μονιτορ εχεις)προσωπικα η υλοποιηση της msi μου αρεσει περισσοτερο.

Aλλαγη cpu μελλοντικα και λογικα θα χρειαστεις εαν το θελεις καθαρα για games.

Oποτε ζυγιζεις και αποφασιζεις.Αυτη ειναι η αποψη μου.Παντα.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση,Μόνιτορ έχω της Samsung το ΤC350 full hd οπότε δεν θα ξεπεράσω τα 2Κ όσο αναφορά τον επεξεργαστή το ξέρω πως δεν είναι ο καλύτερος αλλά λόγω μπάτζετ μένουμε προσωρινά με αυτόν οπότε μετά την κάρτα γραφικών θα πάω σε ένα καλό επεξεργαστή,δλδ εσένα ή γνώμη σου είναι για την MSI? δλδ πχ Το Rome total war θα μπορώ να το τρέξω σε max settings?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε ευχαριστώ για την απάντηση,Μόνιτορ έχω της Samsung το ΤC350 full hd οπότε δεν θα ξεπεράσω τα 2Κ όσο αναφορά τον επεξεργαστή το ξέρω πως δεν είναι ο καλύτερος αλλά λόγω μπάτζετ μένουμε προσωρινά με αυτόν οπότε μετά την κάρτα γραφικών θα πάω σε ένα καλό επεξεργαστή,δλδ εσένα ή γνώμη σου είναι για την MSI? δλδ πχ Το Rome total war θα μπορώ να το τρέξω σε max settings?

Oποτε μιλαμε για 1080p.

Tωρα οσον αφορα για τις 2 καρτες και οι δυο εχουν απο default ιδιους χρονισμους(απ'οσο βλεπω)απλα ως overclocked η sapphire θα μπορεσει να ανεβει λιγο παραπανω απο τα 1000 στον πυρηνα 1120 και κατι αναλογως.Το Overclock αυτο ποση βελτιωση θα δωσει δεν νομιζω να ειναι κατι τραγικο.Μερικα fps...

Η διαφορα στην τιμη ειναι κανα 30αρι μεταξυ τις 2 με την πρωτη να ειναι η πιο ακριβη.Η sapphire δηλαδη ειναι λιγο πιο ισχυρη καρτα αλλα οπως σου ειπα και πιο πανω το θεμα του Full settings θα εξαρτηθει απο την cpu και οχι απο την gpu.

Tωρα τις μελλοντικες αναγκες σου και τα χρηματα που διαθετεις τα ξερεις εσυ.Τα βαζεις κατω και προχωρας.

Εαν δεν εχεις θεμα με θορυβο και χωρο στο κουτι σου πηγαινε με sapphire και εφοσον εχεις τα χρηματα.

Εαν κατι σε ενοχλει απο αυτα που ειπα πας σε msi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eνναλακτικα θα πηγαινα και σε αυτην.

http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=37528&cat=5

 

Απλα το προβλημα με αυτες τις μεγαλες καρτες ειναι οτι ψιλο(ισως χοντρο)γερνουν λογω του βαρους και του μηκους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eνναλακτικα θα πηγαινα και σε αυτην.

http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=37528&cat=5

Με άλλα 10€ πηγαίνει σε R290 αλλά δεν μας είπε ο φίλος πόσα χρήματα θέλει να διαθέσει.

 

(BTW πολύ καλή τιμή για την 290 από το visionstudio)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eνναλακτικα θα πηγαινα και σε αυτην.

http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=37528&cat=5

 

Απλα το προβλημα με αυτες τις μεγαλες καρτες ειναι οτι ψιλο(ισως χοντρο)γερνουν λογω του βαρους και του μηκους.

χώρο έχω για την κάρτα αλλά η δικιά σου ένσταση είναι ότι βάζοντας τη δεν κρατιέται καλά? Δλδ υπάρχει φόβος να ξηλωθει?

Με άλλα 10€ πηγαίνει σε R290 αλλά δεν μας είπε ο φίλος πόσα χρήματα θέλει να διαθέσει.

 

(BTW πολύ καλή τιμή για την 290 από το visionstudio)

Μέχρι ένα 300ευρο είναι το μπάτζετ.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χώρο έχω για την κάρτα αλλά η δικιά σου ένσταση είναι ότι βάζοντας τη δεν κρατιέται καλά? Δλδ υπάρχει φόβος να ξηλωθει?

Μέχρι ένα 300ευρο είναι το μπάτζετ.

Oχι δεν θα ξηλωθει αλλα αν δεις κατι τετοιο μην τρομαξεις.

http://oi58.tinypic.com/2hwyycz.jpg

 

H 290 αξιζει επισης μια καρτα πιο ισχυρη να επενδυσεις σε αυτο το budget.Eιναι καινουριας αρχιτεκτονικης και σαφεστατα καλυτερη.

Αυτη που ειπε ο vdeseris αξιζει και ειναι πιο φθηνη απο την sapphire.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με άλλα 10€ πηγαίνει σε R290 αλλά δεν μας είπε ο φίλος πόσα χρήματα θέλει να διαθέσει.

 

(BTW πολύ καλή τιμή για την 290 από το visionstudio)

Η τιμή αυτή δεν ισχύει νομίζω.

Η συγκεκριμένη κάρτα φαίνεται εξαντλημένη αν προσέξεις καλύτερα. Υπάρχει σε στοκ στο ίδιο κατάστημα προς 338 ευρώ, άρα δεν είναι και τόσο καλή προσφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια, θα ηθελα να μου προτεινετε μια vfm καρτα γραφικων για το pc μου.

Eχω εναν i3 4160 με 4gb ram και μητρικη asus hb1m-e. Σκεφτομαι να διαθεσω το πολυ μεχρι 100ευρω με σκοπο να μπορει να παιζει καποια παιχνιδια, πχ sims, gta iv, εστω σε μεσαιες ρυθμισεις. Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια, θα ηθελα να μου προτεινετε μια vfm καρτα γραφικων για το pc μου.

Eχω εναν i3 4160 με 4gb ram και μητρικη asus hb1m-e. Σκεφτομαι να διαθεσω το πολυ μεχρι 100ευρω με σκοπο να μπορει να παιζει καποια παιχνιδια, πχ sims, gta iv, εστω σε μεσαιες ρυθμισεις. Ευχαριστω.

260X αλλά κοίτα καλύτερα για μεταχειρισμένη σε αυτά τα χρήματα.Πες μας επίσης και το τροφοδοτικό σου,όπως επίσης και την ανάλυση στην οποία παίζεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τιμή αυτή δεν ισχύει νομίζω.

Η συγκεκριμένη κάρτα φαίνεται εξαντλημένη αν προσέξεις καλύτερα. Υπάρχει σε στοκ στο ίδιο κατάστημα προς 338 ευρώ, άρα δεν είναι και τόσο καλή προσφορά.

Τοτε μαλλον εγινε λαθος. Οταν το ποσταρα μπορουσες να την παραγγειλεις κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα ας σας ξαναενοχλησω μιας και κυκλοφορησε το witcher 3 και θελω να κανω αναβαθμιση της καρτουλας μου....

 

Συστημα

 

i5 3470
8giga μνημη

και μονιτορ dell u2412
PSU Coolermaster 500w

 

μπατζετ το πολυ 300 ευρω με προτιμηση τα 250....

 

Η τωρινη καρτουλα ειναι μια 560....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...