Προς το περιεχόμενο

Στυλ Ντυσιματος για βραδυ


therock

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θελω να αλλαξω στυλακι ντυσιματος για βραδυ. Θελω να ανεβω σε κατι λιγο πιο κυριλε, αλλα οχι τελειως επισημο και σνομπιστικο. Μεχρι στιγμης παιζω παντελονακι τζιν, με αθλητικο μπλουζακι ειτε ζακετακι τυπου AberCrombie/Franklin/SuperDry. Θελω να ξεφυγω λιγο απο αυτο to casual γιατι το εχω παιξει πολυ και αρχιζω να μου προκαλει typecasting, και να το συνεχισω μονο οταν βγαινω στον καφε στο χαλαρο. Τι στυλ ντυσιματος θα προτεινατε για βραδυ για ποτακι? Να επιχειρησω το πουκαμισο,γιλεκο? Οχι το κλαρινογκροομικο αλλα το λιγο πιο καλοσυντηρημενο. Μαλλον πολυβερακια, πλεχτα κτλ? Αλλες σκεψεις, αλλες ιδεες?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιταξε παίζουν πολλά ρόλο...

 

π.χ μπορείς να βγείς με αυτό:post-183701-0-35973400-1390304607_thumb.jpg

 

ή και με αυτό: post-183701-0-09310100-1390304515_thumb.jpg

 

 

Αναλόγως το που βγαίνεις, την ηλικία σου και το σωματότυπο σου. Βρες κάτι που να ταιριάζει πάνω σου και στο στυλ σου!

post-183701-0-48880400-1390304499_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να αλλαξω στυλακι ντυσιματος για βραδυ. Θελω να ανεβω σε κατι λιγο πιο κυριλε, αλλα οχι τελειως επισημο και σνομπιστικο. Μεχρι στιγμης παιζω παντελονακι τζιν, με αθλητικο μπλουζακι ειτε ζακετακι τυπου AberCrombie/Franklin/SuperDry. Θελω να ξεφυγω λιγο απο αυτο to casual γιατι το εχω παιξει πολυ και αρχιζω να μου προκαλει typecasting, και να το συνεχισω μονο οταν βγαινω στον καφε στο χαλαρο. Τι στυλ ντυσιματος θα προτεινατε για βραδυ για ποτακι? Να επιχειρησω το πουκαμισο,γιλεκο? Οχι το κλαρινογκροομικο αλλα το λιγο πιο καλοσυντηρημενο. Μαλλον πολυβερακια, πλεχτα κτλ? Αλλες σκεψεις, αλλες ιδεες?

 

 

Γιατι τι εχουν οι κλαρίνο γαμπροί..

 

Λοιπον θα σου πω εγω.. Τζινακι παπούτσι οχι αθλητικό και Μπούζα λεπτή και V μπορεις η κοντομάνικο με πουκάμισακι κάρο.. Ειναι και της μόδας.

 

Για καφέ τζιν φούτερ αθλητικό.

 

Εξαρτάται και απο το σώματοτυπο σου.

 

Πουλοβερακια ειναι ωραια ναι μεν .. Εγω τα έχω βαρεθεί όπως και το κυριλέ πουκάμισο. Casual απλα και άνετα.. Ετών 30

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να αλλαξω στυλακι ντυσιματος για βραδυ. Θελω να ανεβω σε κατι λιγο πιο κυριλε, αλλα οχι τελειως επισημο και σνομπιστικο. Μεχρι στιγμης παιζω παντελονακι τζιν, με αθλητικο μπλουζακι ειτε ζακετακι τυπου AberCrombie/Franklin/SuperDry. Θελω να ξεφυγω λιγο απο αυτο to casual γιατι το εχω παιξει πολυ και αρχιζω να μου προκαλει typecasting, και να το συνεχισω μονο οταν βγαινω στον καφε στο χαλαρο. Τι στυλ ντυσιματος θα προτεινατε για βραδυ για ποτακι? Να επιχειρησω το πουκαμισο,γιλεκο? Οχι το κλαρινογκροομικο αλλα το λιγο πιο καλοσυντηρημενο. Μαλλον πολυβερακια, πλεχτα κτλ? Αλλες σκεψεις, αλλες ιδεες?

 

δεν ξερω καν τι σημαινει αυτο

 

in other news

 

η παναγια μαζι σου

http://www.menshealth.com/style/find-your-fall-look-creative-night-out

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι γιλεκο!!ενα ωραιο χαλαρο πουκαμισο(οχι τιποτα μαυρο λαμε του κωλου) με ενα της προκοπης παντελονι ή τζιν.απο παπουτσια παιζουν αθλητικα που ειναι προσεγμενα αλλιως πας σε πιο κλασικο σχεδιο.

 

γενικα μην το παρακανεις μην πας απο το εντελος καζουαλ στην αλλη πλευρα.με τις εκπτωσεις που παιζουν ριξε μια ματια και πειραματίσου.

 

σε ολα οχι. :P

 

εδιτ:πηγα superdry και ειδα αυτο:

http://www.superdry.com/mens/jackets/details/42138/town-coat

κορυφαιο κομματι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

σε ολα οχι. :P

 

εδιτ:πηγα superdry και ειδα αυτο:

http://www.superdry.com/mens/jackets/details/42138/town-coat

κορυφαιο κομματι.

 

αμα ειναι ψηλος και slender, sure. 

Επισης, ειναι "as classic as it gets", με οτι αυτο συνεπαγεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλικα παντα,μηπως γινεσαι καπως υπερβολικος?Τι στυλ και μακακιες,βαλε εκει να φυσιολογικο ρουχο που θα βρεις και θα σου αρεσει.Μην δινεις τοση σημασια σε λεπτομερειες...

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ρε μην μασας..εγω απο κει που ειχα τα παντα (πουκαμισα-μπλουζακια κυριλε-παλτο-καπαρντινες-παπουτσια νορμαλ) τα χαρισα ολα.

εμεινα με τζην,αθλητικα,κοντομανικα και 1 (ΕΝΑ) πουκαμισο μαυρο για τπτ εκτακτο.

και ειμαι και 34...

στην τελικη αυτος ειμαι.αυτα μου αρεσουν. 

αν χρειαστει να ειμαι καπου κυριλε βαζω το πουκαμισο μου και παω. αν ειμαι με την γυναικα και με τον μικρο ντυνομαι οπως μου αρεσει..αν παω στην υπογα με τους κολλητους παω και με τα ρουχα της δουλειας που λεει ο λογος..

σου ξαναλεω.αυτος ειμαι και ετσι ειμαι..

αλλα αυτο ειναι η γνωμη/αποψη μου για το θεμα ντυσιμο. αν εσενα σου αρεσει τοτε μπορεις να ντυθεις ομορφα και καπως πιο κυριλε με αρκετα λιγοτερα χρηματα απο τα 300+ που ειχε ενα παλτο που ειδα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και επειδη εχω γυναικα?

πρεπει δλδ να ειμαι ντυμενος στην τριχα η οτι ντυνομαι σαν λετσος??

δεν σε πιανω....

και αν περιμενει να βρει γυναικα μονο και μονο επειδη θα ντυνεται πιο κυριλε τοτε...

η ουσια ειναι το πως γουσταρει αυτος να κυκλοφορει.

ειτε λετσαρια και στα παπαρακια του, ειτε κυριλε και να φυσαει!!!

οπως αισθανεται.

απλα το θεωρω καπως χαζο να αγχωνεται και για το ντυσιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαφορά είναι ότι εσύ έχεις γυναίκα πλέον ενώ αυτός δεν έχει :)

 

Χαχα ναι αυτο παντα παιζει ρολο!

 

και επειδη εχω γυναικα?

πρεπει δλδ να ειμαι ντυμενος στην τριχα η οτι ντυνομαι σαν λετσος??

δεν σε πιανω....

και αν περιμενει να βρει γυναικα μονο και μονο επειδη θα ντυνεται πιο κυριλε τοτε...

η ουσια ειναι το πως γουσταρει αυτος να κυκλοφορει.

ειτε λετσαρια και στα παπαρακια του, ειτε κυριλε και να φυσαει!!!

οπως αισθανεται.

απλα το θεωρω καπως χαζο να αγχωνεται και για το ντυσιμο.

 

Ελα ρε συ νταξει τι συζυταμε τωρα, δεν ρωτησα αν πιστευετε οτι αξιζει καποιος να ντυνεται κτλ κτλ. Ειναι κατι που μαρεσει να το κανω ετσι και αλλιως, και οχι για να πετυχω καποιο σκοπο, και ομορφα και απλα ζηταω καποιες συμβουλες-προτασεις για να μην μενω στα ιδια και στα ιδια και βαριεμαι. ;)

 

Απλα να δημιουργησω λιγη ποικολομορφια θελω να ξεφυγω απο τα καθιερωμενα και εχω ξεμεινει απο ιδεες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ρε μην μασας..εγω απο κει που ειχα τα παντα (πουκαμισα-μπλουζακια κυριλε-παλτο-καπαρντινες-παπουτσια νορμαλ) τα χαρισα ολα.

εμεινα με τζην,αθλητικα,κοντομανικα και 1 (ΕΝΑ) πουκαμισο μαυρο για τπτ εκτακτο.

και ειμαι και 34...

στην τελικη αυτος ειμαι.αυτα μου αρεσουν. 

αν χρειαστει να ειμαι καπου κυριλε βαζω το πουκαμισο μου και παω. αν ειμαι με την γυναικα και με τον μικρο ντυνομαι οπως μου αρεσει..αν παω στην υπογα με τους κολλητους παω και με τα ρουχα της δουλειας που λεει ο λογος..

σου ξαναλεω.αυτος ειμαι και ετσι ειμαι..

αλλα αυτο ειναι η γνωμη/αποψη μου για το θεμα ντυσιμο. αν εσενα σου αρεσει τοτε μπορεις να ντυθεις ομορφα και καπως πιο κυριλε με αρκετα λιγοτερα χρηματα απο τα 300+ που ειχε ενα παλτο που ειδα...

Τα ειπες ολα σε αυτες τις δυο φρασεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλέον συνήθως ντύνομαι κυριλέ. dress jean με πουκαμισάκι, και σακάκι blazer On top. αν κάνει κρύο έχω και ένα suite jacket που πήρα φέτος το οποίο τα σπάει. 

 

ΥΓ ανέβασα μια στο αντίστοιχο θέμα που δείχνουμε τις μάπες μας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην σκοτίζεσαι με στυλ κλπ , αυτό δεν υπάρχει , το θέμα ειναι τι πάει σε εσενα , τι σου ταιριάζει και με τι νιώθεις άνετος brah

εγώ φοράω οτι βρω που να μην ειναι γυναικείο
δηλαδή ειμαι εύκολος στο ντύσιμο  
το χειμώνα συνήθως φοράω φόρμες και hoodies και το καλοκαίρι σορτσάκια και tank tops 
απο χρώματα προτιμώ τα παρδαλά 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...