Προς το περιεχόμενο

WSJ: Νέα iPhone με μεγαλύτερη οθόνη ετοιμάζει για φέτος η Apple


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 77
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προφανώς κάνουν λάθος.

Η ίδια η εταιρεία μας έχει ενημερώσει πως το τωρινό μέγεθος είναι το τέλειο και κανείς δεν χαλάει ένα τέλειο προϊόν.

Είναι άλλωστε απίστευτη σύμπτωση πως ο αντίχειρας μου φτάνει από εδώ ως εδώ? Νομίζω πως είναι μια καταπληκτική επίδειξη κοινής λογικής...

όχι οτι έχεις άδικο για την μπουρδολογία της Apple, αλλά γνώμη μου είναι οτι μία μετάβαση απο το aspect ratio του iPhone 5/5s (που είναι αρκετά wide) σε μία μεγαλύτερη διαγώνιο στις 4.5 ίντσες, δεν θα αλλάξει το συνολικό μέγεθος του κινητού σημαντικά. Όταν είχε παρουσιαστεί το iPhone 5, σχεδόν όλοι που λέει ο λόγος είχαν κράξει την μακρόστενη οθόνη του και μάλλον όχι άδικα. Αυτό λογικά θα αλλάξει: μεγαλύτερη οθόνη, σε πιο φαρδύ iPhone όμως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να αποχωριστώ το 5 θα ήθελα κάτι περισσότερο από μια μεγαλύτερη οθόνη.

Για να ακριβολογώ θα ήθελα κάτι περισσότερο στο iOS το οποίο θα είναι ενδεχομένως προνόμιο του iPhone 6.

Κάτι σε air gesture α λα Samsung δεν θα με χαλούσε ας πούμε.

 

Sent from my iPhone

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για άλλη μια φορά η apple δείχνει οτι πλέον έχει χάσει τη μπάλα. Ακολουθεί τον ανταγωνισμό με καθυστέρηση τουλάχιστον 2 ετών.

 

Τώρα αποφάσισε (υποτίθεται) να βγάλει phablet. Ρε ποιός το εφεύρε αυτό.... ποιός ήταν άραγε;

 

Μετά θα εφεύρει τα widgets (αν καταφέρει ποτέ να κάνει το λειτουργικό της να μην κλατάρει μόλις μπούν).

 

Και μετά απο 4-5 χρόνια ... ίσως να εφεύρει και τις αναφορές παράδοσης στα μηνύματα. Ίσως μέχρι τότε τα μηνύματα να έχουν καταργηθεί βέβαια....

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ παίζει να γίνετε γκάλοπ πίος απο εδώ μέσα θα κραξη περισσότερο την apple μόνο στο ελαδισταν γίνετε φυσικά...τωρα πως η apple fanboys δεν μπαίνουν στην διαδικασία να κράζουν άλλες ετεριες η δεν ασχολούνται καν η απλά λένε δεν μαρεσει δεν ξέρω γιατί δεν το κανουν...άρα πέζει να μην ειναι ικανοποιημένοι αυτί που κράζουν απο το προϊόν που έχουν τι να πω (no comment) . Εγώ λέω η apple ειναι πιο ξεκάθαρη απέναντι στον πελάτη κ φυσικά διαλέγει σε τι χέρια θα παει το προϊόν τους ...και φυσικά να μην τους κάνει κακούς ανθρώπους και κράζουν άλλες ετεριες οπότε καλή γκρίνια σε αυτούς π ειναι ανικανοποίητοι :))

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ παίζει να γίνετε γκάλοπ πίος απο εδώ μέσα θα κραξη περισσότερο την apple μόνο στο ελαδισταν γίνετε φυσικά...τωρα πως η apple fanboys δεν μπαίνουν στην διαδικασία να κράζουν άλλες ετεριες η δεν ασχολούνται καν η απλά λένε δεν μαρεσει δεν ξέρω γιατί δεν το κανουν...άρα πέζει να μην ειναι ικανοποιημένοι αυτί που κράζουν απο το προϊόν που έχουν τι να πω (no comment) . Εγώ λέω η apple ειναι πιο ξεκάθαρη απέναντι στον πελάτη κ φυσικά διαλέγει σε τι χέρια θα παει το προϊόν τους ...και φυσικά να μην τους κάνει κακούς ανθρώπους και κράζουν άλλες ετεριες οπότε καλή γκρίνια σε αυτούς π ειναι ανικανοποίητοι :))

Γκρίνια;;; ποια γκρίνια;;;;

κάνεις λάθος... το διασκεδάζουμε και τη διασκέδαση μας αυτή την τροφοδοτεί η ίδια η apple που έλεγε μετα μανίας πως έχει το ιδανικό μέγεθος οθόνης.....

 

όσο για το "η apple ειναι πιο ξεκάθαρη απέναντι στον πελάτη κ φυσικά διαλέγει σε τι χέρια θα παει το προϊόν τους ...και φυσικά να μην τους κάνει κακούς ανθρώπους και κράζουν άλλες ετεριες" ... πολύ φαντασία βρε παιδί μου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ παίζει να γίνετε γκάλοπ πίος απο εδώ μέσα θα κραξη περισσότερο την apple μόνο στο ελαδισταν γίνετε φυσικά...τωρα πως η apple fanboys δεν μπαίνουν στην διαδικασία να κράζουν άλλες ετεριες η δεν ασχολούνται καν η απλά λένε δεν μαρεσει δεν ξέρω γιατί δεν το κανουν...άρα πέζει να μην ειναι ικανοποιημένοι αυτί που κράζουν απο το προϊόν που έχουν τι να πω (no comment) . Εγώ λέω η apple ειναι πιο ξεκάθαρη απέναντι στον πελάτη κ φυσικά διαλέγει σε τι χέρια θα παει το προϊόν τους ...και φυσικά να μην τους κάνει κακούς ανθρώπους και κράζουν άλλες ετεριες οπότε καλή γκρίνια σε αυτούς π ειναι ανικανοποίητοι :))

έκανες βαρβάτη μελέτη βλεπω για να καταλήξεις σε αυτό το συμπέρασμα. μωρέ μπράβο.

(και ναι τα dalek της apple κραζουν και αυτα)

 

 

ε καταλαβατε; τα dalek; doctor who; που οτι ειναι δεν ειναι dalek το κανανε EXTERMINATE! EXTERMINATE!

 

ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΑΝΤΙ ΓΙΑ FANBOY, ΟΧΟΥ...

 

 

 

 

η apple κάποτε έδειξε τον δρόμο στους αλλους με το πρωτο iphone, δεν κακο να παιρνει ιδεες ο ενας απο τον αλλον.

σε καλο της βγήκε της apple, αντι να ρισκαρει μονη της να βγαλει μεγαλο κινητό, ειδε οτι ο κοσμος τα θελει απο τους αλλους, σου λεει, οπ λεφτα!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γκρίνια;;; ποια γκρίνια;;;;

κάνεις λάθος... το διασκεδάζουμε και τη διασκέδαση μας αυτή την τροφοδοτεί η ίδια η apple που έλεγε μετα μανίας πως έχει το ιδανικό μέγεθος οθόνης.....

 

όσο για το "η apple ειναι πιο ξεκάθαρη απέναντι στον πελάτη κ φυσικά διαλέγει σε τι χέρια θα παει το προϊόν τους ...και φυσικά να μην τους κάνει κακούς ανθρώπους και κράζουν άλλες ετεριες" ... πολύ φαντασία βρε παιδί μου....

Κοιτά λογικά καταπιεσμένος είσαι αντι να σε διασκεδάζει αυτό πoυ έχεις κάθεσε κ ασχολίσαι τι θα κάνει η apple οπότε δεν σου αρέσει αυτό που έχεις...
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έκανες βαρβάτη μελέτη βλεπω για να καταλήξεις σε αυτό το συμπέρασμα. μωρέ μπράβο.

(και ναι τα dalek της apple κραζουν και αυτα)

 

 

ε καταλαβατε; τα dalek; doctor who; που οτι ειναι δεν ειναι dalek το κανανε EXTERMINATE! EXTERMINATE!

 

ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΑΝΤΙ ΓΙΑ FANBOY, ΟΧΟΥ...

 

 

 

 

η apple κάποτε έδειξε τον δρόμο στους αλλους με το πρωτο iphone, δεν κακο να παιρνει ιδεες ο ενας απο τον αλλον.

σε καλο της βγήκε της apple, αντι να ρισκαρει μονη της να βγαλει μεγαλο κινητό, ειδε οτι ο κοσμος τα θελει απο τους αλλους, σου λεει, οπ λεφτα!

. Ναι θα κλήση μωρε χααχαχ δεν υπάρχει μια χααχαχ και φυσικά μεγάλη σκέψη να βάλεις μεγάλη οθόνη λες κ δεν έχει κάτι για όλους ...;)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαστε άξιοι της μοίρας μας... apple και android και windows και ότι άλλο μπορεί να υπάρχει... λες και δεν έχουμε προβλήματα άλλα να σκεφτούμε καθόμαστε και μαλώνουμε για εταιρείες που μας βλέπουν σαν πορτοφόλι... λές και έχετε μετοχές κάνετε κάποιοι.... σοβαρευτείτε ρε guys... πραγματικά με πονάει το μυαλό όταν βλέπω τέτοια μαλώματα... μιά ζωή έτσι στο Ελλάδα... κόκκινοι vs πράσινους, vw vs fiat, apple vs samsung και πάει λέγοντας.... Γιατί πάντα φανατιζόμαστε με ένα προϊόν, χρώμα κτλ? ότι μου αρέσει θα το πάρω όπως και να λέγεται... 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...