Προς το περιεχόμενο

Η Apple υπόσχεται να διορθώσει σύντομα bug του iOS 7 που οδηγεί σε επανεκκινήσεις


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Κατοχος, σ3,σ4,Νοτε3 0 crashes :)

 

Κάτοχος Note 3 με αρκετά θεματάκια (original rom) που προφανώς έχουν να κάνουν με το κακογραμμένο λειτουργικό ( ή έστω μη προσεγμένο)...

 

Αν ειχε καποιο προβλημα δε θα χε φανει απο την πρωτη στιγμη;

 

Ελα μη μου το γκαντεμιασεις :P

Όχι τα "προβλήματα" εμφανίζονται σε ορισμένους συνδυασμούς εφαρμογών με ενέργειες του χρήστη εκείνη τη στιγμή.

 

 

  αυτο που πρεπει να διορθωσει η apple ειναι τη μπαταρια στα κινητα της γιατι ουτε μια μερα δε κραταει καλα οχι οτι τα αλλα ειναι καλυτερα αλλα αυτο με τα iphone να τα φορτιζεις καθημερινα ειναι τραγικο..τωρα 700αρες για iphone κανεις δε δινει μονο αυτοι που δε ξερουν υπαρχουν ευκαιριες αν εχεις υπομονη..

 

Η "ταπεινή" μπαταρία της Apple στο 5S, κρατάει όσο και η τεράστια του Note 3!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Ούτε μία φορά δεν μου έχει κάνει επανεκκίνηση το iPhone 5, για τι μιλάνε ακριβώς;

Όσο για τις μπαταρίες, τα iPhone έχουν την καλύτερη αυτονομία σε σχέση με αυτά που σου προσφέρουν. Στα υπόλοιπα κλείνει η οθόνη μετά από 10seconds και 3g, gps, κλπ κλειστά με ενεργοποιημένα όταν τα χρειαστεί ο χρήστης.
Τα Smartphones χρειάζονται συνεχόμενη σύνδεση στο internet, διαφοερετικά παίρνεις NOKIA 3210.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί η καθε εταιρια να συναρμολογεί κινητά και να φτιάχνει software αλλα οι τελικοι χρηστες ειμαστε εμεις. πρωτη φορά τα 64bit στα κινητά όπως και στα Pc πριν 14 χρόνια με την Amd X64. Υπάρχει βέβαια και διαγνωστικό "

Debugging

" αν κρασαρει μια σησκευη η οχι αλλα ο καλύτερο τρόπος ειναι η καθημερινή χρηση του κινητού "Iphone 5s" από απλούς χρήστες, πολλα updates εχουν οι εφαρμογές του Iphone αιτιολογία συνήθως ειναι τα bug fixes. Αναμείνατε για το επόμενο Update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε μία φορά δεν μου έχει κάνει επανεκκίνηση το iPhone 5, για τι μιλάνε ακριβώς;

Όσο για τις μπαταρίες, τα iPhone έχουν την καλύτερη αυτονομία σε σχέση με αυτά που σου προσφέρουν. Στα υπόλοιπα κλείνει η οθόνη μετά από 10seconds και 3g, gps, κλπ κλειστά με ενεργοποιημένα όταν τα χρειαστεί ο χρήστης.

Τα Smartphones χρειάζονται συνεχόμενη σύνδεση στο internet, διαφοερετικά παίρνεις NOKIA 3210.

Δεν διαφωνώ με αυτά που λες αλλά τα smartphones δεν χρειάζονται συνεχόμενη σύνδεση στο Internet. Βέβαια με το old BB χρειαζόσουνα άλλα γενικά μιλάω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρειάζονται συνεχόμενη σύνδεση. Χωρίς συνεχόμενη σύνδεση, δεν μπορεί κάποιος να σου στείλει στο Viber, στο Skype, στο Facebook, στο iMessage, στο Facetime, κλπ. Χωρίς σύνδεση επίσης το κινητό βελάζει συνέχεια. Πας να κάνεις κάτι και σου λέει δεν μπορώ, δεν κάνω, πρέπει να συνδεθώ, κλπ.

Αν ανοίξεις τη σύνδεση δεδομένων μόνο όποτε τη χρειάζεσαι εσύ, τότε απλά δεν κάνεις δουλειά. Κάνεις τη ζωή των άλλων δύσκολη που δεν μπορούν να σε βρουν.

Είναι σαν να έχεις κλειστό το κινητό και να το ανοίγεις όποτε θέλεις να πάρεις τηλέφωνο. OK, κανένα πρόβλημα, αλλά δεν μπορούν να επικοινωνήσουν άλλοι μαζί σου. Προσωπικά με ανθρώπους που έχουν Smartphones και τα έχουν κλειστά αυτά, επίτηδες δεν επικοινωνώ και ας χαθούμε. Αν δεν έχει κάποιος Smartphone να το καταλάβω.

 

Οπότε την μπαταρία του κινητού την τεστάρεις με WiFi ενεργοποιημένο (θέλω όταν μπαίνω σε κάποιον χώρο αυτόματα να έχω internet χωρίς να πατήσω WiFi on, σύνδεση κλπ), τα data ενεργοποιημένα για τους λόγους που ανέφερα παραπάνω, την οθόνη να μένει ανοιχτή το λιγότερο 1 λεπτό μιας και κάτι μπορεί να θες να διαβάσεις ή να δείξεις σε κάποιον και φυσικά την οθόνη σε μία φωτεινότητα λογική.

Από εκεί και πέρα ότι παραχωρήσεις κάνεις σε αυτά για μεγαλύτερη διάρκεια ζωής της μπαταρίας, κάνουν την εμπειρία χρήσης λειψή.

 

imho.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρειάζονται συνεχόμενη σύνδεση. Χωρίς συνεχόμενη σύνδεση, δεν μπορεί κάποιος να σου στείλει στο Viber, στο Skype, στο Facebook, στο iMessage, στο Facetime, κλπ. Χωρίς σύνδεση επίσης το κινητό βελάζει συνέχεια. Πας να κάνεις κάτι και σου λέει δεν μπορώ, δεν κάνω, πρέπει να συνδεθώ, κλπ.

Αν ανοίξεις τη σύνδεση δεδομένων μόνο όποτε τη χρειάζεσαι εσύ, τότε απλά δεν κάνεις δουλειά. Κάνεις τη ζωή των άλλων δύσκολη που δεν μπορούν να σε βρουν.

Είναι σαν να έχεις κλειστό το κινητό και να το ανοίγεις όποτε θέλεις να πάρεις τηλέφωνο. OK, κανένα πρόβλημα, αλλά δεν μπορούν να επικοινωνήσουν άλλοι μαζί σου. Προσωπικά με ανθρώπους που έχουν Smartphones και τα έχουν κλειστά αυτά, επίτηδες δεν επικοινωνώ και ας χαθούμε. Αν δεν έχει κάποιος Smartphone να το καταλάβω.

 

Οπότε την μπαταρία του κινητού την τεστάρεις με WiFi ενεργοποιημένο (θέλω όταν μπαίνω σε κάποιον χώρο αυτόματα να έχω internet χωρίς να πατήσω WiFi on, σύνδεση κλπ), τα data ενεργοποιημένα για τους λόγους που ανέφερα παραπάνω, την οθόνη να μένει ανοιχτή το λιγότερο 1 λεπτό μιας και κάτι μπορεί να θες να διαβάσεις ή να δείξεις σε κάποιον και φυσικά την οθόνη σε μία φωτεινότητα λογική.

Από εκεί και πέρα ότι παραχωρήσεις κάνεις σε αυτά για μεγαλύτερη διάρκεια ζωής της μπαταρίας, κάνουν την εμπειρία χρήσης λειψή.

 

imho.

Τι σχεση εχουν ολα αυτα με το αν εχει καποιος iphone(που δεν εχει την καλυτερη αυτονομια) ή αλλο smartphone;

 

Kαμμια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως καταλήξατε στις μπαταρίες για το μπαγκ του iPhone 5 ρε μενζ; :P

 

Ενιγουει, σε έναν από τους 3 φίλους μου με αιφον έχει συμβεί αυτο με τα ρισταρτς και τρώμε την μουρμούρα του κάθε μέρα :|

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μάλλον στο 5S συμβαίνει αυτό και όχι στο 5.

Γεπ

Τα προβλήματα έχουν να κάνουν με συνδυασμό συγκεκριμένων εφαρμογών με τη νέα αρχιτεκτονική του επεξεργαστή.

Συμπεραινω πως εχει να κανει με τα 64-bit instructions μεσα στους A7.

Θα ηθελα να μαθω ποιος συνδυασμος εφαρμογων +  A7 εχουν ως αποτελεσμα τα reboots.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θες να σου πω πόσα χειρότερα κάνει το super duper Note 3? :P

 

 

 

Η "ταπεινή" μπαταρία της Apple στο 5S, κρατάει όσο και η τεράστια του Note 3!

αποσβολωμενος....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σου πω εσυ ειπες οτι θα μας πεις ποσα πραγματα κανει χειροτερα το note 3 και το μονο που μας ειπες ειναι οτι η μπαταρια του ειναι ιση με του apple...ουτε καν χειροτερη...εγω περιμενα να το ξεφτιλησεις το Note τουλαχιστον :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλές υποσχέσεις ρε παιδιά ... ελπίζω να τα τις πραγματοποιήσουν.

 

Καλό κουράγιο!

 

ΥΓ: Πάντως έχει πολύ πλάκα αυτό που γίνεται με τα bugs & την συγκεκριμένη εταιρεία, όταν φιξάρουν τα bugs ο κόσμος χοροπηδάει από την χαρά του και γίνεται παγκόσμιο θέμα.

 

Η είδηση αυτή έχει σαν σκοπό να τονίσει το πόσο καλό είναι το ΛΣ τους, δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς αυτό που βλέπω.

 

Εννοώ ότι όταν φιξάρουν bugs δεν αποτελεί είδηση και κακός ασχολείται ο κόσμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Τι να σου πω εσυ ειπες οτι θα μας πεις ποσα πραγματα κανει χειροτερα το note 3 και το μονο που μας ειπες ειναι οτι η μπαταρια του ειναι ιση με του apple...ουτε καν χειροτερη...εγω περιμενα να το ξεφτιλησεις το Note τουλαχιστον :)

Στην αυτονομία αναφέρθηκα η οποία μπάζει από παντού στο Android. Τις λεπτομέρειες για το note θα τις πούμε σε δικό του θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...