Προς το περιεχόμενο

Ενημέρωση της ΕΕΤΤ για την απάτη με αναπάντητες κλήσεις από αριθμούς εξωτερικού


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λύση…

 

Μπανάρει η κάθε εταιρία κινητής τηλεφωνίας τα +375/+371+359, και τα κάνει 3375/3371/3359. Μπανάρει τις εξερχόμενες κλήσεις από ελλάδα, όχι τις εισερχόμενες…

 

“Μήνυμα χωρίς χρέωση, ο αριθμός που καλέσατε δεν αντιστοιχεί σε συνδρομητή, αντί για +375 καλέστε 3375 κτλ”.

 

Το παραπάνω μήνυμα σε 3 γλώσσες ελληνικά/αγγλικά/ x γλώσσα χώρας.

 

 Έτσι όποιος σου κάνει αναπάντητη από αυτές τις χώρες, δεν μπορείς να τον καλέσεις πίσω με το ίδιο νούμερο…

 

 

Δηλαδη εσυ πας να καταρρίψεις ολο το καπιταλιστικό οικοδόμημα.

 

Αυτά που λες δεν γίνονται, πρέπει να εχεις τα μάτια σου 14 γιατι ολοι στοχεύουν στα ευρώ που εχεις στην τσέπη σου. Ετσι λειτουργεί ο καπιταλισμός.

Επίσης σου καίνε το video και βάφουν το αμάξι σου ροζ.

 

Επασα κατω απο τα γελια ! ! !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Εσείς που το γνωρίζατε χρόνια , κάνατε καμια καταγγελία για να μας ενημερώσετε ή να ενημερώσετε τον ΕΕΤΤ ή εφαρμόσατε την μέθοδο που μας δίδαξαν οι γονείς μας του "ωχ αδερφισμού";

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη εσυ πας να καταρρίψεις ολο το καπιταλιστικό οικοδόμημα.

 

Αυτά που λες δεν γίνονται, πρέπει να εχεις τα μάτια σου 14 γιατι ολοι στοχεύουν στα ευρώ που εχεις στην τσέπη σου. Ετσι λειτουργεί ο καπιταλισμός.

 

Φυσικά και γίνεται αυτό που λέω…

 

Το θέμα είναι μεγαλύτερο, είναι θέμα φραγής, είναι θέμα λογαριασμού και πολλών άλλων δυνατοτήτων που δεν υπάρχουν για να βγάζουν κέρδη οι εταιρίες τηλεφωνίας.

 

Πχ

 

Κάνεις αίτηση για σταθερό ή κινητό με πάγιο, που είναι το default όριο λογαριασμού ? δηλαδή με ένα πάγιο 25 ευρώ, μπορεί η εταιρία τηλεφωνίας να με χρεώσει 1000 ευρώ ? Με ρώτησε αν θέλω όριο μηνιαίου λογαριασμού πχ 50 ευρώ ?

 

Που είναι η φραγή εξερχόμενων οπού εγώ δεν θέλω να καλώ ? Ας παιρνάει από server και ας περιμένω 30 sec σε κάθε τηλεφώνημα…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κόβω το ******* μου ότι οι εταιρείες κινητής δίνουνε σε τρίτους τα νούμερά μας και μετά οι τρίτοι με τη σειρά τους στις υπόλοιπες εταιρίες κινητής βγάζοντας φράγκα από όλους. Πρώτη μέρα με καινούριο αριθμό Cosmote και σε 1 ώρα αφού τον έχω ενεργοποιήσει και χωρίς να τον έχω δώσει ακόμη σε κανέναν φίλο μου, τσουπ τηλεφωνάκι από εκείνη την ρουφιάνα της Wind από Θεσσαλονίκη που μιλάει λες και είναι στο καφενείο του χωριού. (Για την οποία έχω κάνει 4 φορές καταγγελίες στην Wind όπου μου λένε ότι "δεν συνεργάζεται με την εταιρία μας", αλλά προφανώς έχει πρόσβαση με κωδικό σε κάποια βάση δεδομένων και δεν της στέλνουνε το εξώδικο που μου στείλανε εμένα για χρωστούμενα που δεν πλήρωνα λόγω ενεργοποίησης 3g χωρίς κάτι τέτοιο να υπάρχει στο συμβόλαιό μου.)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέγα λάθος φίλε μου :P. Πραγματικά μπορεί να κέρδισες :P. Επίσης μέγα λάθος για έναν ακόμα λόγο, ότι πρώτον χρεώθηκες κατευθείαν με το που το σήκωσες ( γιατί οι "κακόβουλες" κλήσεις χρεώνονται με το που το σηκώσεις κατευθείαν το μέγιστο δυνατό ποσό. Όσα έχεις στην κάρτα σου δηλαδή ) Και δεύτερων μπορούσες να καθίσεις να πιάσεις κουβέντα με την κοπέλα μπας και βγει κάτι καλό από όλο αυτό :P

οι πιθανότητες να κέρδισα είναι απειροελάχιστες,και δεν χρεώθηκα,40 λεπτά είχα,40 λεπτά έχω :P 

και τι κουβέντα να πιάσω με τον τηλεφωνιτή να πω ότι ήταν άνθρωπος :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρον..

 

Πριν λίγο καιρό, φίλη μου βρήκε μια αναπάντητη κλήση στο κινητό της με διεθνές πρόθεμα, όταν το ψάξαμε νομίζω ότι ήταν από κάποια χώρα του πρώην σοβιετικού μπλοκ.

 

Καθώς στην χώρα μας ζουν αρκετοί μετανάστες από εκείνες τις περιοχές υποθέσαμε ότι κάποιος έκανε λάθος στον αριθμό.

 

Τώρα αν έπεσε στην περίπτωση, ποίος ξέρει..

 

 

Υ.Γ.

Θυμάμαι αρκετές φορές πάντως πριν μερικά χρόνια να καλεί στο κινητό μου ένα αλβανικό νούμερο.

 

Σε κάποια φάση (και καθώς έχω καρτοκινητό οπότε δεν παίζει να χρεωθώ υπέρογκα ποσά κλπ) αποφάσισα να απαντήσω -- ήταν μια γερόντισσα που με σπαστά ελληνικά ζητούσε κάποιον συγγενή της - της εξήγησα το λάθος της και τέλος οι κλήσεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Πιο πολύ με ενοχλεί η Wind που με παίρνει τηλέφωνο 2 φορές τη βδομάδα για προσφορές. Όσες φορές και να τους πεις ότι δεν ενδιαφέρεσαι, αυτοί συνεχίζουν. Τι κάνει η EETT γι αυτούς

 

Η ΕΕΤΤ δεν μπορεί να κάνει τίποτα γιατί δεν έχεις δηλώσει επίσημα ότι δεν θες να δέχεσαι τέτοιες κλήσεις. Εσύ όμως μπορείς να πάρεις τον παροχό σου και να τους ζητήσεις να μην δίνουν το νούμερο σου σε τρίτους για προωθητικές ενέργειες. Θα σε βάλουν σε μια λίστα που κοινοποιείται συνεχώς σε όλους του παρόχους (και από αυτούς στα συνεργαζόμενα τηλεφωνικά κέντρα) και οι κλήσεις θα σταματήσουν. 

 

Αν μετά από αυτό συνεχίσουν μπορείς να κάνεις καταγγελία στην ΕΕΤΤ

Θα σου έλεγα τώρα σε πόσες εταιρίες έχω δηλώσει ότι δεν θέλω διαφημίσεις και σε πόσες άλλες τα έχω ψάλλει (και παροχους φυσικά μεσα και Εεττ και όλους) και παρόλα αυτά συνεχίζουν και παίρνουν, αλλά είναι τόσοι πολλοί που βαριέμαι να τους αναφέρω.Sent from my XT890 using Insomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι πιθανότητες να κέρδισα είναι απειροελάχιστες,και δεν χρεώθηκα,40 λεπτά είχα,40 λεπτά έχω :P

και τι κουβέντα να πιάσω με τον τηλεφωνιτή να πω ότι ήταν άνθρωπος :P

 

Ατυχία τότε:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χτές με πήρε ένας τηλεφωνητής με γυναικεία φωνή (21117903122) και μου λέει κερδίσατε λεφτά,και το κλείνω επιτόπου,δεν απάντησα ποτέ.

Εμενα με εχουν καλεσει αλλα σε σταθερο απο παροποιο νουμερο και εβρισα. Τελικα ηταν απο την τραπεζα για την δοση. Τουλαχιστον δεν πηγε τσαμπα το μπινελικι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια καλη λυση για αυτο το προβλημα αλλα και γενικα για τα νουμερα που μας ζαλιζουν τα τουμπανα ειναι το Call Blocker

Του βαζεις οσα νουμερα θες η επαφες sms και οποιος απο αυτους παρει δειχνει οτι μιλας.Δεν νονιζω να υπαρχει οριο σε ποσα

νουμερα μπορεις να βαλεις στη λιστα ,και ειναι free.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...