Προς το περιεχόμενο

sta grigora... ati rage 128 vs gforce2mx


Isobitis_r

Προτεινόμενες αναρτήσεις

re paidia gia peite moy kati.... osoi 3erete.ftiaxnw ena pc (arketa palio) exei panw ena celeron sta 360. kai exw 2 epiloges gia vga. poia apo tis 2 8a moy prothnate na balw panw? h mia einai ati rage 128 kai h allh einai gforce 2mx. poia 8ewreite kalyterh? giati psaxnw sto net alla den briskw kai tpt ki elega mhmpos mporoysate na me inform... :)))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατί μακριά από τη Rage? Εγώ έχω την Rage128 Pro και είναι μια χαρά. Δεν είναι state-of-the-art κάρτα γραφικών αλλά τη δουλειά της την κάνει μια χαρά.

Μέχρι στιγμής δεν έχω πουθενά πρόβλημα συμβατότητας, το DVD decoding είναι άψογο (έχω K6-2@504) και το TV-OUT είναι μακράν καλύτερο από gForce2MX.

 

Πάντως δεν είναι κακή ιδέα του Ikariwth να πάρεις κάτι καλύτερο αφού οι τιμές για την επόμενη γενιά καρτών είναι πολύ χαμηλές.

 

ΥΓ. Αν εννοείς την απλή Rage128 και όχι την Pro (διαφορετικό chipset και χρονισμός) τότε αν τίθεται θέμα επιλογή πάρε την nVidia (παρόλα τα μειονεκτήματά της). Είναι μια γενιά παραπάνω σε τεχνολογία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως δεν είναι κακή ιδέα του Ikariwth να πάρεις κάτι καλύτερο αφού οι τιμές για την επόμενη γενιά καρτών είναι πολύ χαμηλές.

den einai kakh idea? giati na dwsei 30 euro? XAMENA 8a pane... to xoume ksanapei , teteoia systhmata den shkwnoun kales kartes! egw sou lew k mia viper 550 na baleis ta idia pragmata 8a deis! bale pros to parwn nvidia giati nvidia ruled mexri prin kana xrono..:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...