Προς το περιεχόμενο

Η Samsung έτοιμη να ανακοινώσει το Galaxy S5 στις 24 Φεβρουαρίου


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ήρθα και εγώ να γκρινιάξω για την οθόνη και την ανάλυση... θέλω να γκρινιάξω.. τι να κάνω;; Θα τους τουιτάρω... δεν πάει άλλο αυτό το θέμα. Όχι πως με χαλάει η ανάλυση τόσο όσο πως τα παιχνίδια στο android παίζουν σε 320x240... ή έτσι μοιάζουν τουλάχιστον. Όση ανάλυση και να μας δώσει η Samsung, δεν θα δούμε πολλές διαφορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 59
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ποιος να περιμενε οτι τα κινητα πλεον θα εχουν μεγαλυτερη αναλυση απο τα monitor των υπολογιστων μας :\

 

Βασικά αυτες οι αναλύσεις σε τετοιες οθόνες ειναι καθαρά marketing , απλα ορισμένοι θα τσιμπήσουν σίγουρα με την suped duper ανάλυση στις 5 και 5.2 ίντσες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα στις 5", αναλυση πανω απο HD 720p, το θεωρω μειον για το κινητο και οχι υπερ.

 

Χμμμ... παίζει και να εμπεριέχει μια (γερή) δόση αλήθειας αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

too soon sammy.. too soon.

 

Δεν νομιζω οτι το s4 προλαβε να "παλιωσει" ή οτι δεν μπορει να υποστηριξει παραπανω αναβαθμισεις.

 

Οποιος θελει κατι παραπανω, υπάρχει και το Νote. My opinion φυσικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η sammy προσπαθεί να βάλει όσο το δυνατόν καλύτερα spec στο κορυφαίο κάθε χρόνο κινητό της... Καλά σας είπε ένας μιλάτε όλοι σαν να σας αναγκάζουν να αγοράσετε! Η τεχνολογία πάει μπροστά και η sammy και η κάθε sammy ακολουθά και όποιος μπορεί αγοράζει.... Πιστεύω οτι η γνώμη μας δε μετράει και είναι και λογικό ειδικά η sammy έχει βγάλει άπειρα μοντέλα και για κάθε τσέπη!! Όπως παλιά θεωρούσαμε υπερβολή τον επεξεργαστή στο 1ghz και το 1GB ram έτσι κάνετε και τώρα... Και κλείνω λέγοντας κυριοι οτι οι οθόνες δε θα παραμείνουν στα 1080p επειδή εσας δε σας γεμίζει το ματι και το θεωρειτε υπερβολή σας πληροφορώ οτι θα πάει και στο 4k κάποια στιγμή στις 5-6-7 ιντσες... Τι να κάνουμε;;; Να μείνουμε στο 1080 και snapdragon 600 επειδή το ζητανε οι Ελληναρες που δεν έχουν φραγκα να παρουν το τελευταίο μοντέλο ή τα σκανε για το s4 και δε μπορουν να αποδεχτούν οτι πλεον το s4 είναι 2η κλαση πια;; Να μείνει ο κόσμος της τεχνολογίας πίσω επειδή δε μπορειτε να ακολουθήσετε εσείς κυριοι;;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά για να δούμε το iPhone 6 με ανάλυση ελαφρός πάνω από 1080p και αφού γεμίσει ο ντουνιάς με άρθρα για το πόσο προχό είναι η apple που σκέφτηκε κάτι τέτοιο και το υλοποίησε μετά όλοι θα προσκυνήσετε. Και τα ίδια άτομα που διαμαρτύρεστε τώρα για τα 1440 θα τρέξετε να τρολάρετε στα αντίστοιχα threat για το iphone 6 λέγοντας ότι η apple είναι πίσω από τον ανταγωνισμό γιατί δεν έχει 1440 αλλά 1280 ή 1328 ή όπια ηλίθια ανάλυση τους γκ@...σει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο πιο γρήγορα αναπτύσσεται η τεχνολογία τόσο πιο γρηγορα θα βγαίνουν τα μοντέλα και με ότι χρήσιμο η άχρηστο έρχεται μαζι τους.... live with it!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Καλά για να δούμε το iPhone 6 με ανάλυση ελαφρός πάνω από 1080p και αφού γεμίσει ο ντουνιάς με άρθρα για το πόσο προχό είναι η apple που σκέφτηκε κάτι τέτοιο και το υλοποίησε μετά όλοι θα προσκυνήσετε. Και τα ίδια άτομα που διαμαρτύρεστε τώρα για τα 1440 θα τρέξετε να τρολάρετε στα αντίστοιχα threat για το iphone 6 λέγοντας ότι η apple είναι πίσω από τον ανταγωνισμό γιατί δεν έχει 1440 αλλά 1280 ή 1328 ή όπια ηλίθια ανάλυση τους γκ@...σει.

 

Μην ξαναγκρινιάξεις όμως πως μπαίνουν σφήνα users σε θέματα non apple, μιας και το προκαλείς μόνος σου όπως βλέπεις! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η sammy προσπαθεί να βάλει όσο το δυνατόν καλύτερα spec στο κορυφαίο κάθε χρόνο κινητό της... Καλά σας είπε ένας μιλάτε όλοι σαν να σας αναγκάζουν να αγοράσετε! Η τεχνολογία πάει μπροστά και η sammy και η κάθε sammy ακολουθά και όποιος μπορεί αγοράζει.... Πιστεύω οτι η γνώμη μας δε μετράει και είναι και λογικό ειδικά η sammy έχει βγάλει άπειρα μοντέλα και για κάθε τσέπη!! Όπως παλιά θεωρούσαμε υπερβολή τον επεξεργαστή στο 1ghz και το 1GB ram έτσι κάνετε και τώρα... Και κλείνω λέγοντας κυριοι οτι οι οθόνες δε θα παραμείνουν στα 1080p επειδή εσας δε σας γεμίζει το ματι και το θεωρειτε υπερβολή σας πληροφορώ οτι θα πάει και στο 4k κάποια στιγμή στις 5-6-7 ιντσες... Τι να κάνουμε;;; Να μείνουμε στο 1080 και snapdragon 600 επειδή το ζητανε οι Ελληναρες που δεν έχουν φραγκα να παρουν το τελευταίο μοντέλο ή τα σκανε για το s4 και δε μπορουν να αποδεχτούν οτι πλεον το s4 είναι 2η κλαση πια;; Να μείνει ο κόσμος της τεχνολογίας πίσω επειδή δε μπορειτε να ακολουθήσετε εσείς κυριοι;;;

Δεν είναι ακριβώς έτσι. Εγώ έχω ένα iPhone 4, 3μιση χρόνια τώρα και πλέον θέλω να το αλλάξω με ένα καινούριο τηλέφωνο. Επιθυμώ καλά specs, αλλά είμαι πολέμιος των 5ιντσων και παραπάνω οθονών. Θέλω το κινητό να χωράει στην τσέπη, όχι την εσωτερική του σακακιού, αλλά του τζιν.

Οι εταιρείες, στο τριπάκι που έχουν μπει, προσφέρουν καλά specs μόνο στα θηρία τους.

 

Ειλικρινά θα αγόραζα αύριο κιόλας το νέο Z1 compact, αλλά ο ξάδερφός μου έχει το Ζ, το οποίο για κινητό €700 όταν το πήρε, έχει μέτρια οθόνη με μέτρια απόδοση χρωμάτων, χάλια ηχείο και μέτρια ακουστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...