Προς το περιεχόμενο

Καθαρισμός πληκτρολογίου


exypnakias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας παιδιά,

 

Το πληκτρολόγιό μου έχει πάνω λαδιές, γιατί ο μικρός μου ο αδερφός μπαίνει στο pc και τρώει chips κλπ. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το καθαρίσω; Δηλ. να φύγουν οι λαδιές γιατί ακόμα και η υφή δεν είναι καλή. Υπάρχει κάποιος τρόπος ή κάποιο ειδικό υγρό για να το καθαρίσω;;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.


Υ.Γ. Δεν θέλω να καθαρίσω το μέσα αλλά τα πλήκτρα!

Επεξ/σία από exypnakias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δοκίμασε με οινόπνευμα η ασετόν

 

Μμμ, έχω αμφιβολία για το οινόπνευμα, γιατί στο προηγούμενο keyboard έτσι όπως το έβαζα σε πανί μου έπεσε μέσα στα πλήκτρα και τελικά πήγε στο καλάθι!!! 

Επεξ/σία από exypnakias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΟΧΙ ΑΣΕΤΟΝ

Συμφωνώ, επίσης με το οινόπνευμα όπως είπα είχα άσχημη εμπειρία οπότε... το αφήνω καλύτερα στην άκρη!! Άλλη ιδέα;

Επεξ/σία από exypnakias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη αλλα δεν θελει και ιδιαιτερη σκεψη, βγαλτο απο το usb, παρε χαρτι και αzax και καθαρισε ενα ενα τα πληκτρα.
Επισης, εξηγησε στον αδερφο σου οτι το keyboard δεν ειναι πετσετα αλλιως σε κοβω να το καθαριζεις συχνα πυκνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη αλλα δεν θελει και ιδιαιτερη σκεψη, βγαλτο απο το usb, παρε χαρτι και αzax και καθαρισε ενα ενα τα πληκτρα.

Επισης, εξηγησε στον αδερφο σου οτι το keyboard δεν ειναι πετσετα αλλιως σε κοβω να το καθαριζεις συχνα πυκνα.

 

Προσπαθώ να τον κάνω να το καταλάβει, μα το δωμάτιο κλειδώνω, βάζω κωδικό, τίποτα. Αλλά είναι και μικρός (7 ετών) τι να του κάνεις; Δεν είναι μεγάλος να καταλάβει αυτό που του λες!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα επιμείνω για το ασετόν αν και το εχω δοκιμάσει σε δικα μου πληκτρολόγια και δεν ξέβαψαν η να πάθουν κατι αλλο.

Αποτελεσματικό για να καθαρίσεις το πληκτρολόγιο αλλά αν μπει οινόπνευμα την κάθισες... Το λέω από εμπειρία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη αλλα δεν θελει και ιδιαιτερη σκεψη, βγαλτο απο το usb, παρε χαρτι και αzax και καθαρισε ενα ενα τα πληκτρα.

Επισης, εξηγησε στον αδερφο σου οτι το keyboard δεν ειναι πετσετα αλλιως σε κοβω να το καθαριζεις συχνα πυκνα.

 

Ναι, λογικά καλή λύση είναι το azax και το αφήνω και 1 ωρίτσα να στεγνώσει και είμαστε εντάξει; Έτσι; Εσύ πώς το καθαρίζεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι μια ωρα, δεν θα αδειασεις το μπουκαλι πανω του.
Εγω ψεκαζω ενα κομματι χαρτι και καθαριζω ενα ενα ή οσα εχουν μπιχλα και λαδια με το δαχτυλο και τελος.

Επεξ/σία από sistah
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μια ωρα, δεν θα αδειασεις το μπουκαλι πανω του.

Εγω ψεκαζω ενα κομματι χαρτι και καθαριζω ενα ενα ή οσα εχουν μπιχλα και λαδια με το δαχτυλο και τελος.

 

Α, και φεύγουν οι λαδιές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λαδιες ειναι, οχι γρασο.
Αμα χρειαστει, καθαρισε το πολλες φορες.
Εαν δεν δουλεψει ελα ξαναρωτα ή ψαξε στο google.
Εγω παντως με το azax μια χαρα δουλεια κανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρομαντηλο. Θα γίνει καινούριο. Και αν δε σε χαλάει στην όψη τύλιξε το 2 φορές ολόκληρο με σελοφάν για να μη πέφτουν και σκουπίδια μέσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...