Προς το περιεχόμενο

World of Tanks: Έρχεται στο ΧΒΟΧ 360 στις 12 Φεβρουαρίου


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η αναμονή για τους κατόχους του ΧΒΟΧ 360 που ανέμεναν την έκδοση του γνωστού τίτλου World of Tanks για την κονσόλα τους φαίνεται πως φτάνει πια στο τέλος της καθώς όωπς ανακοίνωσε η Wagaming το εν λόγω παιχνίδι θα κυκλοφορήσει για την παιχνιδομηχανή της Microsoft σε 8 ημέρες από σήμερα, δηλαδή στις 12 Φεβρουαρίου.Τα μέλη Xbox Live Gold θα έχουν μάλιστα να κατεβάσουν και να παίξουν το World of Tanks εντελώς δωρεάν ενώ για όλους τους υπόλοιπους τύπους λογαριασμών του Xbox Live θα δοθεί επταήμερη δωρεάν δοκμαστική περίοδος.

Αξίζει εδώ να σημειώσουμε πως η συγκεκριμένη έκδοση φτιάχτηκε ειδικά για το ΧΒΟΧ 360με σκοπό φυσικά να εκμεταλλευτεί στο μέγιστο δυνατό βαθμό τις δυνατότητές του.

 

Κλείνοντας θα πρέπει να αναφέρουμε πως στο λανσάρισμά του, το παιχνίδι αυτό θα προσφέρει πάνω από από τρία διαφορετικά έθνη (ΗΠΑ, Γερμανία, Ηνωμένο Βασίλειο) ενώ με την πάροδο του χρόνου το περιεχομενο θα εμπλουτίζεται.

 

Link.png Site: NextPowerUp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή,για να καταλάβω,θα πρέπει κάποιος να πληρώσει συνδρομητική υπηρεσία (Xbox Live Gold), για να παίξει ένα mmo,που ουσιαστικά είναι free2play*;

 

Αν γίνεται χρήση server της M$, έχει καλώς.Αν όμως οι παίκτες πρέπει να συνδεθούν σε server της Wargaming (όπως γίνεται και στην έκδοση για PC), το βρίσκω διπλά απαράδεκτο.

 

*για να μήν κάνω αναφορά και στην "optional" αγορά αρμάτων/gold (ΑΚΑ pay2win)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού λέει ότι "η συγκεκριμένη έκδοση φτιάχτηκε ειδικά για το ΧΒΟΧ 360με σκοπό φυσικά να εκμεταλλευτεί στο μέγιστο δυνατό βαθμό τις δυνατότητές του." Μου ακούγεται ότι θα έχει servers της MS και δεν θα συνδέεται με του χρήστες PC αλλά μόνο για τους χρήστες xbox μεταξύ τους.

 

Δεν το έχω παίξει ποτέ αλλά μόνο από την είδηση που διάβασα αυτό κατάλαβα αν κάποιος έχει περισσότερες πληροφορίες ας μας πει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού λέει ότι "η συγκεκριμένη έκδοση φτιάχτηκε ειδικά για το ΧΒΟΧ 360με σκοπό φυσικά να εκμεταλλευτεί στο μέγιστο δυνατό βαθμό τις δυνατότητές του." Μου ακούγεται ότι θα έχει servers της MS και δεν θα συνδέεται με του χρήστες PC αλλά μόνο για τους χρήστες xbox μεταξύ τους.

 

Δεν το έχω παίξει ποτέ αλλά μόνο από την είδηση που διάβασα αυτό κατάλαβα αν κάποιος έχει περισσότερες πληροφορίες ας μας πει.

 

Επειδή ακόμα ασχολούμαι με το game (PC):

Εδώ θα βρείς ένα "in game" video.Άπαντες σκηνές εκτιμώ οτι είναι prerendered,εκτός απο κάποια κομμάτια (00:57-01:12-01:17) που είναι όντως απο το παιχνίδι.

Απο εκεί και πέρα,κάποιες αλλαγές στο HUD,4vs4 (?),μικροί χάρτες και 30fps cap.Όλα τα άλλα που αναφέρουν, είναι να είχαμε να λέγαμε...

 

btw,ποτέ δέν είπα οτι θα είναι multi platform.Απλά η WG έχει dedicated servers για την PC ver και εκτίμησα οτι το ίδιο μπορεί να γίνει και για το Xbox.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπουν οι xboxάδες μέσα και παίζουν κόντρα σε PC χρήστες, θα πέσει ΠΟΛΥ γέλιο. Μέχρι να σημαδέψουν με τα gamepads, θα το έχουν αρπάξει το βλήμα.

 

Tenshi, το WOT δεν είναι καθόλου pay2win. Όλα τα άρματα, ακόμη και τα premium, έχουν υπέρ και κατά. Τα premium είναι ίσως ελάχιστα καλύτερα από τα απλά, αλλά μέχρι εκεί. Απλώς ελάχιστα καλύτερα. Το WOT είναι από τα λίγα games που είναι σχεδόν αποκλειστικά skill-based. Κοινώς, αν δεν το έχεις, δεν πας μακριά, όσα φράγκα και να χώσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tenshi, το WOT δεν είναι καθόλου pay2win. Όλα τα άρματα, ακόμη και τα premium, έχουν υπέρ και κατά. Τα premium είναι ίσως ελάχιστα καλύτερα από τα απλά, αλλά μέχρι εκεί. Απλώς ελάχιστα καλύτερα. Το WOT είναι από τα λίγα games που είναι σχεδόν αποκλειστικά skill-based. Κοινώς, αν δεν το έχεις, δεν πας μακριά, όσα φράγκα και να χώσεις.

 

Εδώ είσαι λάθος.Όσο skilled παίκτης και να είσαι,όσες χιλιάδες match και να έχεις στο ενεργητικό σου,όταν οι squadmates αρχίσουν τα siemka pl κλπ κλπ,δέν σε σώζει τίποτα,ακόμα και μεσα σε Maus με άψογο angle.

 

Απο εκεί και πέρα,τα premium tank είναι για να σε στηρίζουν οικονομικά όταν παίζεις με T9 και T10,αφού συνήθως είναι υποδεέστερα απο ένα άρμα αντίστοιχου tier.

Το pay2win πάει πιο πολύ στο gold που αναγκάζεσαι πολλές φορές να αγοράσεις,προκειμένου να μετατρέψεις xp και να αποφύγεις κάτι φρικαλέα grind για να κάνεις αναβαθμίσεις (πχ το top όπλο του ISU-152)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ είσαι λάθος.Όσο skilled παίκτης και να είσαι,όσες χιλιάδες match και να έχεις στο ενεργητικό σου,όταν οι squadmates αρχίσουν τα siemka pl κλπ κλπ,δέν σε σώζει τίποτα,ακόμα και μεσα σε Maus με άψογο angle.

 

Απο εκεί και πέρα,τα premium tank είναι για να σε στηρίζουν οικονομικά όταν παίζεις με T9 και T10,αφού συνήθως είναι υποδεέστερα απο ένα άρμα αντίστοιχου tier.

Το pay2win πάει πιο πολύ στο gold που αναγκάζεσαι πολλές φορές να αγοράσεις,προκειμένου να μετατρέψεις xp και να αποφύγεις κάτι φρικαλέα grind για να κάνεις αναβαθμίσεις (πχ το top όπλο του ISU-152)

 

Ε, εντάξει, άμα κάτσεις σε ομάδα τίγκα στoυς πολωνούς την έκατσες ό,τι άρμα και να έχεις...

Για να φτάσω tier 9 & 10 έχει ΠΟΛΥ δρόμο ακόμη. Έχω 17 άρματα όλα σχεδόν tier 5 & 6, οπότε το ανέβασμα παίρνει καιρό...

Το να αγοράσεις gold για να κάνεις convert το xp, δεν είναι πάλι pay2win, απλώς γλιτώνεις το grind.

pay2win είναι όταν έχεις σκάσει λεφτά να σημαίνει ότι ο παίκτης που δεν έχει δώσει cent να μην μπορεί να σε κερδίσει ό,τι και να κάνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pay2win είναι όχι μόνο για τις χρυσές αλλά ακόμη και για τα έξτρα που μπορεί να κουβαλάει το άρμα,large repair που σου φτιάχνει τα πάντα γιατί όταν σου έχουν χτυπήσει κανόνι,ammo rack που σημαίνει ότι θέλεις μία βδομάδα reload σε μεγάλο άρμα για να ρίξει πιθανόν άστοχη ή ding μιας και δεν κλείνει ο κύκλος τέρμα τότε είναι ο ορισμός του pay2win γιατί αν έχεις μόνο το small repair τότε είσαι χαμένος από χέρι.
Όσο για τους Πολωνούς + 1000 αλλά έχουμε πλέον και τη νέα κατάρα,τους Σλάβους a.k.a cz και τους udv.
Εγώ πλέον στο isu 152 και στο obj 704 κουβαλάω μόνιμα από 15 χρυσές γιατί όταν δω το e100 ή το mauss και τους κλάνω τα φρύδια με το LB10 τότε φορτώνονται asap αλλιώς θα πάω να κάνω τον scouter με 30χλμ/ω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pay2win είναι όχι μόνο για τις χρυσές αλλά ακόμη και για τα έξτρα που μπορεί να κουβαλάει το άρμα,large repair που σου φτιάχνει τα πάντα γιατί όταν σου έχουν χτυπήσει κανόνι,ammo rack που σημαίνει ότι θέλεις μία βδομάδα reload σε μεγάλο άρμα για να ρίξει πιθανόν άστοχη ή ding μιας και δεν κλείνει ο κύκλος τέρμα τότε είναι ο ορισμός του pay2win γιατί αν έχεις μόνο το small repair τότε είσαι χαμένος από χέρι.

Όσο για τους Πολωνούς + 1000 αλλά έχουμε πλέον και τη νέα κατάρα,τους Σλάβους a.k.a cz και τους udv.

Εγώ πλέον στο isu 152 και στο obj 704 κουβαλάω μόνιμα από 15 χρυσές γιατί όταν δω το e100 ή το mauss και τους κλάνω τα φρύδια με το LB10 τότε φορτώνονται asap αλλιώς θα πάω να κάνω τον scouter με 30χλμ/ω

 

Αυτά μπορείς να τα πάρεις και με silver. Προσωπικά, κρατάω ένα μόνο small repair kit ανά άρμα και αν χάσω έχασα. Σιγά, σε 1 λεπτό είμαι ήδη σε άλλη μάχη με άλλο άρμα.

Με τα έξτρα αποκτάς ένα μικρό προβάδισμα, αλλά και πάλι θα την πιεις την πορτοκαλάδα αν δεν παίζεις προσεκτικά.

Και μην ξεχνάς τα monthly, weekly & daily missions με credit rewards. Μπορείς να πάρεις extra εξοπλισμό χωρίς να δώσεις ευρώ. Έτσι έβαλα camouflage nets σε όλα τα TDs και στα μισά mediums μου (lights δεν έχω πια, δεν γουστάρω να κάνω τον λαγό με τα θηρία).

Επίσης από missions έχω ένα μικρό stock από large repair kits και health packs.

Γενικώς, το WOT είναι πολύ φιλικό σε παίκτες που δεν δίνουν χρήματα, σε αντίθεση με άλλα ΜΜΟ games.

Πάντως η Wargamming πρέπει να κάνει ένα server για την ανατολική Ευρώπη. Είναι κατάρα αυτοί οι τύποι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι noobs και τα ηλίθια matchmaking έρχονται και στο XBOX δηλαδή. Ευχαριστώ δε θα πάρω, μετανάστευσα στο War Thunder καιρό τώρα.

Τι λέει το War Thunder; Έχω το Hotas X και πιάνει σκόνη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έλεος ότι free σαπίλα κυκλοφορεί θα το βγάζουν και σε κονσόλες τώρα.

πιθανόν οι PaySafe που πιάνουν από τους pc gamers δεν είναι αρκετές και θέλουν και από μεγαλύτερα γκαμα gamer :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά μπορείς να τα πάρεις και με silver. Προσωπικά, κρατάω ένα μόνο small repair kit ανά άρμα και αν χάσω έχασα. Σιγά, σε 1 λεπτό είμαι ήδη σε άλλη μάχη με άλλο άρμα.

Με τα έξτρα αποκτάς ένα μικρό προβάδισμα, αλλά και πάλι θα την πιεις την πορτοκαλάδα αν δεν παίζεις προσεκτικά.

Και μην ξεχνάς τα monthly, weekly & daily missions με credit rewards. Μπορείς να πάρεις extra εξοπλισμό χωρίς να δώσεις ευρώ. Έτσι έβαλα camouflage nets σε όλα τα TDs και στα μισά mediums μου (lights δεν έχω πια, δεν γουστάρω να κάνω τον λαγό με τα θηρία).

Επίσης από missions έχω ένα μικρό stock από large repair kits και health packs.

Γενικώς, το WOT είναι πολύ φιλικό σε παίκτες που δεν δίνουν χρήματα, σε αντίθεση με άλλα ΜΜΟ games.

Πάντως η Wargamming πρέπει να κάνει ένα server για την ανατολική Ευρώπη. Είναι κατάρα αυτοί οι τύποι.

ακριβως

πλεον εχει σταματησει το pay2win 

αυτο που χρειαζεται να δωσεις ειναι να εχεις απλα ενα premium αρμα για να μαζευεις credits ωστε να παιζεις σαν ανθρωπος Tier10 αμα θες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά μπορείς να τα πάρεις και με silver. Προσωπικά, κρατάω ένα μόνο small repair kit ανά άρμα και αν χάσω έχασα. Σιγά, σε 1 λεπτό είμαι ήδη σε άλλη μάχη με άλλο άρμα.

Με τα έξτρα αποκτάς ένα μικρό προβάδισμα, αλλά και πάλι θα την πιεις την πορτοκαλάδα αν δεν παίζεις προσεκτικά.

Και μην ξεχνάς τα monthly, weekly & daily missions με credit rewards. Μπορείς να πάρεις extra εξοπλισμό χωρίς να δώσεις ευρώ. Έτσι έβαλα camouflage nets σε όλα τα TDs και στα μισά mediums μου (lights δεν έχω πια, δεν γουστάρω να κάνω τον λαγό με τα θηρία).

Επίσης από missions έχω ένα μικρό stock από large repair kits και health packs.

Γενικώς, το WOT είναι πολύ φιλικό σε παίκτες που δεν δίνουν χρήματα, σε αντίθεση με άλλα ΜΜΟ games.

Πάντως η Wargamming πρέπει να κάνει ένα server για την ανατολική Ευρώπη. Είναι κατάρα αυτοί οι τύποι.

Τα πάντα παίρνεις με ασημένια εδώ και πολύ καιρό,απλά δεν συμφέρουν,πρέπει ν'αλλάξουμε τον όρο και να τον πούμε pay2grid γιατί απλά δεν παλεύεται το grid σε μερικά άρματα.Έπειτα για να πεις πως παίζεις άνετα τα μεγάλα με τα βαρβάτα tiers πρέπει ν'αγοράσεις Premium άρμα αλλά και premium days οπότε πάλι τα χώνεις,ειδικά με τόσα ζώα που κυκλοφορούν μόνο με premium λογαριασμό δεν μπαίνεις μέσα.Αλλά επειδή το matchmaking έχει ξεφύγει τελείως δεν ξαναρίχνω ούτε γρόσι.Δεν μπορεί τα 3 10αρια μας (platoon παρακαλώ) να έχει 43% battle efi και των αντιπάλων 58% και να το λέμε αυτό παιχνίδι,αδιάβαστοι πήγαμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελάτε στον Αμερικάνικο Server που δεν έχει ανατολικο μπλοκ :-p

 

Εγω στον Αμερικάνικο σερβερ 1,5-2 χρόνια (εχω χάσει το μετρημα) περνάω φίνα. Δεν το ψυριζω πολύ το παιχνίδι... δεν με ενοχλει ο ΜΜ... περνώ ευχάριστα την ώρα μου.  Παίζω σε ολα τα tiers.... Στα μεγάλα για mucho καταστάσεις, και στα μικρα tier για χαβαλε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...