Προς το περιεχόμενο

Στις 20 Φεβρουαρίου η κυκλοφορία του Geeksphone με τιμή €289


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχεις δει κανένα Nexus Phone να laggarei και τα ρίχνεις στο Android?

 

To αν οι κατασκευαστές κάνουν @@ες και δεν μπορούν να φτιάξουν ένα ελαφρύ skin δεν είναι θέμα λειτουργικού, είναι θέμα ανικανότητας( ή αδιαφορίας) των εταιριών. 

 

Το μαμά android δεν laggarei!

 

Μετα το iPhone 4, περασα απο Milestone, HTC One S, HTC One X, S3, S3 4g, κ τωρα ειμαι με ενα Huawei P6. Λογω επαγγελματος, κανω σχετικα βαρια χρηση ειναι η αληθεια, αλλα δεν πετυχα μια συσκευη που να μην lagαρει (κ οταν χρειαζεται να εισαι παραγωγικος, ειναι πολυ ενοχλητικο, υποθετω πως δεν σου εχει τυχει).

 

Τι custom roms/vanilla, τι παραμετροποιηση, τι exdialer, ολα ειχαν τα ιδια προβληματα (σε κλησεις/μηνυματα κ browsing). Nexus να πω την αληθεια δεν πηρα, κυριως γιατι τα θεωρω betaτηλεφωνα, κ δεν εχω πλεον ουτε τον χρονο ουτε την ορεξη να κατσω να τα σκαλισω για να δουλευουν ικανοποιητικα.

 

Ασε λοιπον τις νουθεσιες, αν κ εχει ωριμασει αρκετα, εχει ακομα δρομο μπροστα του το Android. Δεν ειναι δυνατον να χρειαζεται 4+ πυρηνες κ 2gb ram μια mobile συσκευη για να οτι κανει ο ανταγωνισμος με τα μισα specs, κ ακομα λιγοτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μετα το iPhone 4, περασα απο Milestone, HTC One S, HTC One X, S3, S3 4g, κ τωρα ειμαι με ενα Huawei P6. Λογω επαγγελματος, κανω σχετικα βαρια χρηση ειναι η αληθεια, αλλα δεν πετυχα μια συσκευη που να μην lagαρει (κ οταν χρειαζεται να εισαι παραγωγικος, ειναι πολυ ενοχλητικο, υποθετω πως δεν σου εχει τυχει).

 

Τι custom roms/vanilla, τι παραμετροποιηση, τι exdialer, ολα ειχαν τα ιδια προβληματα (σε κλησεις/μηνυματα κ browsing). Nexus να πω την αληθεια δεν πηρα, κυριως γιατι τα θεωρω betaτηλεφωνα, κ δεν εχω πλεον ουτε τον χρονο ουτε την ορεξη να κατσω να τα σκαλισω για να δουλευουν ικανοποιητικα.

 

Ασε λοιπον τις νουθεσιες, αν κ εχει ωριμασει αρκετα, εχει ακομα δρομο μπροστα του το Android. Δεν ειναι δυνατον να χρειαζεται 4+ πυρηνες κ 2gb ram μια mobile συσκευη για να οτι κανει ο ανταγωνισμος με τα μισα specs, κ ακομα λιγοτερα.

Δοκίμασες κανένα BlackBerry; Για βαριά χρήση θα σου πρότεινα το Ζ30..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα android μια χαρά laggaρουν,πήγαινε και δες την διαχείριση της ram που έχουν και μετά μίλα. Είχα το S3 όταν πρωτοβγήκε και πολλές φορές laggaρε. Όσο για τα windows phone 7 που δεν πήραν αναβάθμιση σε 8 υπάρχει λόγος.Τα 8 είναι τελείως διαφορετικά με τα 7 οπότε τα κινητά δεν θα το αντέχανε,όμως η microsoft δεν έκατσε έτσι απλά και παράτησε τα 7,τουλάχιστον έδωσε και μια αναβάθμιση σε 7.8,η google από την άλλη δεν κάνει τίποτα,απλά σε ξεγράφει άμα έχεις κινητό 7 μήνες+ 

Oχι βρε,ουτε η google σε ξεγραφει, απλα οι καινουργιες εκδοσεις ειναι "πολυ διαφορετικες απτις παλιες οποτε τα κινητα δε θα το αντεχανε"...see what I did there?

 

 

Ασε λοιπον τις νουθεσιες, αν κ εχει ωριμασει αρκετα, εχει ακομα δρομο μπροστα του το Android. Δεν ειναι δυνατον να χρειαζεται 4+ πυρηνες κ 2gb ram μια mobile συσκευη για να οτι κανει ο ανταγωνισμος με τα μισα specs, κ ακομα λιγοτερα.

Συνεχως ακουω γυρω μου 2 φρασεις

 

1) Δεν πληρωνεις τα specs

2)Το android θελει 10 πυρηνες και 60 gb ram για να δουλεψει

 

Συνδυαστε λιγο το 1 + 2 και πειτε μου που καταληγει? ΤΙ ΣΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΠΟΣΟΥΣ ΠΥΡΗΝΕΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ?? Αφου συνεχως λετε οτι ΔΕΝ πληρωνεις specs, τι σε ενδιαφερει ακομα και αν χρειαζεται i7 + titan + 32gb ddr4. Γενικα αλλα λογια να αγαπιομαστε.

 

Και οχι, το android σιγουρα δεν κανει λιγοτερα απο οτι ο ανταγωνισμος, γιαυτο και "laggari". Περα απτο οτι δεν ειναι θεμα επεξεργαστη αλλα ram, κλεισε τα widgets και τα λοιπα extras που εχει το android σε σχεση με τον ανταγωνισμο (οπως τα live apps για multitasking) και ξαναcheckare αν laggari. Γιατι και εμενα οταν ανοιγω viber / messenger / youtube / skype / opera σε ενα κινητο με 1gb ram (700 κατι διαθεσιμα) προφανως και θα laggari, αφου προσπαθει να τα κρατησει ολα ανοιχτα στη πενιχρη του ram.

 

Εγω δεν λεω οτι δεν laggari. Ισα ισα, με τις εν λογω εφαρμογες που εγραψα παραπανω, το κινητο μου κανει καπου στα 3-4 λεπτα να ανταποκριθει (κυριολεκτικα το λεω). Αλλα τι φταιει, το android? Η μηπως οτι ζηταω πολλα απο μια συσκευη που κανει 150 ευρω, ποσο μαλλον οταν αυτη η συσκευη προσπαθει να multitaskari βαριες εφαρμογες. Απτην ημερα που εβαλα το greenify για να νεκρωνει τις εφαρμογες που δεν χρησιμοποιω δεν βλεπω τετοια προβληματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...