Προς το περιεχόμενο

Το Facebook εξαγόρασε το WhatsApp έναντι 16 δισεκατομμυρίων δολαρίων


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

BBM - Εύκολα, γρήγορα και απλά :)

Ευκολα, γρηγορα και απλα να στειλεις μηνυμα ... στον εαυτο σου, μιας και εχει λιγοτερο απο 1/5 των χρηστων του whatsapp.

Για το ποσοστο στην Ευρωπη και στην Ελλαδα , ουτε λογος. Ειναι πολυ χαμηλοτερη η χρηση του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BBM - Εύκολα, γρήγορα και απλά :)

Ποσοι εχουν BBM στα τηλεφωνα,tablet και pc τους,για να επικοινωνουν μεταξυ τους ευκολα,γρηγγορα και απλα?

 

Αλλο η BB σαν εταιρεια,που θελουμε να στηριξουμε και αλλο να αντικαταστησουμε μια υπηρεσια που την εχουν σχεδον ολοι,με μια που ουτε το 1% των χρηστων την γνωριζει και ακομη πιο λιγοι την χρησιμοποιουν ή εχουν προσβαση σ'αυτη!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευκολα, γρηγορα και απλα να στειλεις μηνυμα ... στον εαυτο σου, μιας και εχει λιγοτερο απο 1/5 των χρηστων του whatsapp.

Για το ποσοστο στην Ευρωπη και στην Ελλαδα , ουτε λογος. Ειναι πολυ χαμηλοτερη η χρηση του.

 

Σκοπεύεις να επικοινωνείς με 450 εκ. άτομα; Μπράβο.. :P

 

Αναλόγως πάντως τη χρήση. Εμένα πχ με βολεύει πιο πολύ από Viber (που το θεωρώ καλύτερο από το WhatsApp) και εφόσον τα άτομα με τα οποία μιλάω (και σε Android/iOS) έχουν BBM δεν βλέπω το πρόβλημα. Είναι δηλαδή δύσκολο κάποιος να κατεβάσει ένα ακόμα app;

 

 

Ποσοι εχουν BBM στα τηλεφωνα,tablet και pc τους,για να επικοινωνουν μεταξυ τους ευκολα,γρηγγορα και απλα?

 

Αλλο η BB σαν εταιρεια,που θελουμε να στηριξουμε και αλλο να αντικαταστησουμε μια υπηρεσια που την εχουν σχεδον ολοι,με μια που ουτε το 1% των χρηστων την γνωριζει και ακομη πιο λιγοι την χρησιμοποιουν ή εχουν προσβαση σ'αυτη!

 

Απάντησα και πάνω. Πρόσβαση έχουν πάντως όλοι εκτός από WP νομίζω (για κινητά μιλάω πάντα)..

 

 

Παρόλα αυτά ότι βολεύει τον καθένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκοπεύεις να επικοινωνείς με 450 εκ. άτομα; Μπράβο.. :P

Oχι , σκοπευω ομως να μιλαω με τους γνωστους μου.

Και οταν λιγοτεροι απο το 1/5(ειδικα στην Ελλαδα το ποσοστο ειναι ακομα χαμηλοτερο, θα ειναι γυρω στο 1/10, ισως και πιο κατω) αυτων που εχουν whatsapp εχουν bbm, καταλαβαινεις οτι θα μιλας με πολυ λιγοτερους.

Είναι δηλαδή δύσκολο κάποιος να κατεβάσει ένα ακόμα app;

Δεν ειναι δυσκολο, κοστιζει μονο $16billion να πεισεις τοσο κοσμο να κατεβασει ενα app και να το χρησιμοποιει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκοπεύεις να επικοινωνείς με 450 εκ. άτομα; Μπράβο.. :P

 

Αναλόγως πάντως τη χρήση. Εμένα πχ με βολεύει πιο πολύ από Viber (που το θεωρώ καλύτερο από το WhatsApp) και εφόσον τα άτομα με τα οποία μιλάω (και σε Android/iOS) έχουν BBM δεν βλέπω το πρόβλημα. Είναι δηλαδή δύσκολο κάποιος να κατεβάσει ένα ακόμα app;

 

 

 

Απάντησα και πάνω. Πρόσβαση έχουν πάντως όλοι εκτός από WP νομίζω (για κινητά μιλάω πάντα)..

 

 

Παρόλα αυτά ότι βολεύει τον καθένα.

Καλα λεει ο haha,αν βαλω τωρα το BBM απο τους 200 contact που εχω θα μιλω μονο με το εαυτο μου,ενω με το whatsup οι 150 ειναι συνδεδεμενοι!

Ακομη και το skype που το εχουν ΟΛΟΙ,δε μπορεις να το χρησιμοποιησεις για γραπτη αλλληλοεπικοινωνια,γιατι ενω το εχουν ολοι κανεις δε το χρησιμοποιει γι'αυτο το σκοπο και οι περισσοτεροι το εχουν ανοικτο μονο οταν προκειται να κανουν ή να δεχτουν μια κληση!

Δεν ειναι καθολου ευκολο να αλλαξεις το τροπο που εχει συνηθισει ο πολλης κοσμος να επικοινωνει και δεν ειναι καθολου ευκολο να μην ακολουθησεις και εσυ το ρευμα και παραλληλα να κανεις την δουλεια σου σωστα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εταιρεία του Mark Zuckerberg συμφώνησε να εξαγοράσει το WhatsApp έναντι 16 δισεκατομμυρίων δολαρίων.

 

Το μαλ@κ@ τον Zuckerberg

 

 

αφού το wats up είναι free

 

Troll_guy.png

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο facebook παρέμεινα πριν 4 χρόνια για 2 βδομάδες, εκτός από τις πολλές επικινδυνότητες που έχει είναι και κάτι άχρηστο και σπαταλάς άσκοπο χρόνο. Τώρα θα απεγκαταστήσω και θα διαγραφώ από μέλος και του WhatsApp το οποίο μου πρότειναν να εγκαταστήσω φίλοι και γνωστοί μόλις απέκτησα smartphone τον Σεπτέμβριο. Όχι ότι το χρησιμοποίησα και πολύ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε αν δεν τρολαρεις εισαι φοβερος χαχαχα παντως εγω και η παρεα που χρησιμοποιουμε την εφαρμογη του whatsup εχουμε βολευτει φοβερα.τωρα τι σκοπο εχει το fb....

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο facebook παρέμεινα πριν 4 χρόνια για 2 βδομάδες, εκτός από τις πολλές επικινδυνότητες που έχει είναι και κάτι άχρηστο και σπαταλάς άσκοπο χρόνο. Τώρα θα απεγκαταστήσω και θα διαγραφώ από μέλος και του WhatsApp το οποίο μου πρότειναν να εγκαταστήσω φίλοι και γνωστοί μόλις απέκτησα smartphone τον Σεπτέμβριο. Όχι ότι το χρησιμοποίησα και πολύ.

 

Πάρα πολύ χρήσιμες πληροφορίες...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μαλ@κ@ τον Zuckerberg

 

 

αφού το wats up είναι free

 

Troll_guy.png

 

 

Χαχαχα λες να του είπαν ότι έχει συνδρομή για τη full έκδοση και να είπε, κάτσε να πάρω να ρωτήσω:

-Γεια σας είμαι ο Mark Zuckerberg. Πόσο κάνει το whatsapp?

-Xμ... Ε... 16 billions $.

-Πφφφφφφ, το κ**ο μας πιάνετε... Τελοσπάντων, κομμάτια να γίνει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...