Προς το περιεχόμενο

Προβολή ταινίας 3d σε προτζέκτορα μέσω υπολογιστή


dimkaps

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ την μεγάλη παρέα του insomnia! Αν και έχω "σπαταλήσει" πολλές ώρες εδω μέσα, είναι το πρώτο μου ποστ, και ελπίζω στη βοήθειά σας!

 

Πρόσφατα άρχισα να ασχολούμαι με ένα πολιτιστικό σύλλογο, ο οποίος είχε κινηματογραφική ομάδα για χρόνια η οποία όμως πλέον δεν υπάρχει. Σκοπός μου είναι να την ξαναξεκινήσω σιγά σιγά και είχα την ιδέα να αρχίσουμε προβολές 3d ταινιών.

 

 

Λοιπόν, η υποδομή μας είναι ένα χώρος αμφιθεάτρου με προτζεκτορα και ηχοσύστημα.

Μπορώ να στείλω μόνο μέσω VGA και scart εικόνα..

 

Υπάρχει δυνατότητα να προβάλω 3δ έστω χαμηλής ποιότητας με κάποιον τρόπο στο συγκεκριμένο προτζέκτορα; Εννοώ, από τη στιγμή που δεν μπορώ να στείλω ψηφιακό σήμα σε συσκευή αναπαραγωγής 3δ, έχω ελπίδες;!

 

Επίσης έχει κανείς ιδέα του τι γίνεται με την προμήθεια 3δ glasses σε περίπτωση που κατα τα άλλα προχωράω?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέσω Vga με το KM player έχεις την δυνατότητα από ένα δυνατό μηχάνημα να στέλνεις 3D στον βιντεοπροβολέα αλλά δεν νομίζω η ποιότητα να είναι ικανοποιητική. Γενικά το 3D αν δεν έχεις 3D περιεχόμενο και συνάμα 3D συσκευές δεν είναι κάτι που μπορεί να επιτευχθεί εύκολα. Το the km player είναι free ware και σου δίνει την δυνατότητα και για διαφορετικούς τύπους 3d εικόνας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ ευχαριστώ George2008. Λέω να το δοκιμάσω. Και το χειρότερο που έχω να πάθω είναι να αποτύχω! 

Περισσότερες απαντήσεις είναι καλοδεχούμενες! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο προτζέκτορας είναι 3d; Άν όχι, τότε μπορείς να στείλεις μόνο cyan/red 3D. Τέτοια γυαλιά είναι πολύ εύκολο να βρεις και είναι πάμφθηνα. Επίσης μπορείς να μετατρέψεις τις 3d ταινίες που υπάρχουν μέσω υπολογιστή σε τέτοιο φορματ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...