Προς το περιεχόμενο

geforce 2 GTS


nikoskourtis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Einai pio kalh h karta ayth se sxesh me thn GeForce 4 Mx 440?

kamia fthnh ATI pou morw na brw? ennow pio palio montelo.

Otan lene oloi oti oi Geforce den exoun kalo tv-out ti ennooun oti fenetai xalia h an psakseis me leptomeria thn othonh ths TV tha deis th diafora?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μιλάς για γκάζια, (fps-games) έτη φωτός μπροστά είναι, και οι gts και οι pro (gf2 64mb ddr) από οποιαδήποτε mx 4xx.

 

Όσο για την διαφορά σε tv-out την βλέπεις και από τον καναπέ/κρεβάτι στα 3 μέτρα. ΑΤΙ εδώ είναι πολύ μπροστά.

 

sc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

madsk, διαφωνώ ότι η Geforce2 GTS είναι έτη φωτός μπροστά από την Geforce4 MX 440. Εγώ νομίζω ότι αυτές οι 2 κάρτες είναι περίπου ισάξιες, σε κάποια benchmarks υπερτερεί η μία, σε άλλα η άλλη. Τις έχω τεστάρει και τις 2 στο pc μου και ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η geforce 2 GTS είναι περίπου το ίδιο γρήγορη με τη 440 mx αλλά προτιμώ τη GTS(μάλιστα την έχω σε ένα παλιό υπολογιστή μου) επειδή ποτέ δεν μου άρεσαν οι απάτες(βλέπε mx). Προτιμώ να έχω μια παλιά mid/high end κάρτα παρά μια καινούργια απάτη.

 

Αν θες μια κάρτα περίπου στις ίδιες επιδόσεις(λίγο πιο γρήγορη) πάρε μια ΑΤΙ 9100/9200 που έχουν κλάσεις ανωτερο tv out με καμιά 65-70 euro(η 440 κάνει καμιά 45euro). Εάν δεν σε ενδιαφέρει το tv-out πάρε τη 440mx ή την gf2 GTS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά το tv-out δεν εξαρτάται μόνο και μόνο από τον εκάστοτε κατασκευαστή της κάθε κάρτας; Απ'ότι ξέρω για το tv-out υπάρχει το ανάλογο τσιπάκι που κάνει τη μετατροπή του σήματος. Από αυτό κυρίως δεν εξαρτάται η ποιότητα του tv-out (ανάλυση, χρώματα κτλ); Έχει σχέση αν το GPU είναι NVidia, Ati ή οτιδήποτε άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...