Προς το περιεχόμενο

Ο Πούτιν ξεκινά τον πόλεμο στην Ουκρανία


tritonas00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν είναι ανάγκη να τους διορίσεις στο δημόσιο αν το προβλημά σας είναι η μονιμότητα, μπορείς απλά να παρέχεις ελάχιστο εγγυημένο εισόδημα σε κάθε έλληνα πολίτη έτσι ώστε να μπορεί να ζει με αξιοπρέπεια

 

πχ να ορίσουμε αυτό το ποσό στα 1000Ε και το κράτος να καλύπτει όσα χρειάζονται για να συμπληρωθεί.

αν είναι άνεργος δίνει και τα 1000, αν εργάζεται για 750Ε βάζει το κράτος μόνο 250Ε

Δεν χρειάζεται τίποτα από αυτά.Ανάπτυξη χρειάζεται να ανοίξουν δουλειές να δει ο κόσμος προκοπή.Εγώ ευτυχώς δεν έχω μείνει άνεργος ούτε μία μέρα βέβαια κάποια στιγμή έπεσε το εισόδημα μου στα 500 Ευρώ αλλά ήμουν τυχερός και βρήκα πάλι αξιοπρεπή δουλειά με αξιοπρεπή μισθό.Αλλά επειδή εδώ είμαστε χωριό και όλοι οι συνομίλικοι μου που μεγαλώσαμε μαζί από μωρά τους βλέπω να υποφέρουν από την φτώχεια λόγο ανεργίας αυτό είναι γροθιά στο στομάχι.Κανένας μας δεν ονειρεύτηκε θέσεις στο δημόσιο όλοι εργαζόμενοι είμασταν κυρίως σε εργοστάσια σε οικοδομές κ.τ.λ.Αυτά ζητάμε πίσω τις δουλειές μας και τους μισθούς μας.Τίποτα περισσότερο τίποτα λιγότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οχι σκεφτομαι μπροστα διορατικα με ελπιδα, εσυ σκεφτεσαι με τον τρομο.

 

 

 

Εχεις ενα δικιο αλλα, αφου οι περισσοτεροι θα ημαστε ΔΥ θα ημαστε εξασφαλισμενοι οι υπολοιποι που θα επιλεξουν ιδιωτικη πρωτοβουλια θα πρεπει να πληρωνουν τα -1000ε δηλαδη πχ εχεις εταιρεία και βγαζεις 2500 θα σου κραταμε το μηνα -1000 για να πληρωσουμε καποιον ανεργο/ΔΥ αλλιως το χρημα στο κρατος αν περισσευει. Ετσι θα βγαλουμε πολυ χρημα και σε μερικα χρονια θα ειμαστε και καλυτερα απο το ευρω.

σκεφτομαι με ψυχρη λογικη και εσυ (αν δε τρολαρεις - ελπιζω να τρολαρεις) σκεφτεσαι με συναισθημα. δεν ειναι καλο το συναισθημα στην οικονομια και τη στρατηγικη. οσο για το δευτερο που ειπες, απλα (σχεδον) κανενας δε θα επιλεξει την ιδιοτικη πρωτοβουλια, γιατι να ρισκαρει για να βγαλει 2500 οπως λες τη στιγμη που μπορει απλα να κοιμαται κ να βγαζει 1000?? και οποιος επιχειρησει, κατα ενα μαγικο τροπο θα βγαζει τοσα οσα πρεπει ωστε να μη δινει το 1000ρικο που ονειρευεσαι στον αλλον που κοιμαται. ελπιζω να τρολαρεις φιλε

.Κανένας μας δεν ονειρεύτηκε θέσεις στο δημόσιο όλοι εργαζόμενοι είμασταν κυρίως σε εργοστάσια σε οικοδομές κ.τ.λ.Αυτά ζητάμε πίσω τις δουλειές μας και τους μισθούς μας.Τίποτα περισσότερο τίποτα λιγότερο.

 

η πραγματικοτητα ομως ειναι οτι τα εργοστασια σου (στην πλειοψηφια τους) δε παραγουν κατι που τα εργοστασια της ρουμανιας δε μπορουν να παραγουν εξισου ποιοτικα και φτηνα.

 

αρα και οι μισθοι σου θα ειναι αναλογοι.

 

το οτι τοσο καιρο επαιρνες περισσοτερα και συνηθισες σε αυτο το επιπεδο ζωης ειναι αλλο θεμα. οι αλλαγες ερχονται αποτομα οπως ειπε κ ο φιλος παραπανω. δυστυχως αποτομα θα ερθει η αλλαγη (ακομα ερχοταν σταδιακα) και απο τα 700 που παιρνει σημερα καποιος θα παει στα (αναλογα των ) 150 ευρω

ζητας πισω πραγματα που δεν ειναι δικαιωμα σου, που απλα ησουν "τυχερος" και τα ειχες και τα πηρες ως δεδομενα!

 

η εργασια ναι ειναι δικαιωμα ολων αλλα με την εννοια οτι κανενας δε μπορει να απαγορευσει στον αλλον να εργαστει και να ανταμοιφθει για τον κοπο του αναλογα με το ποση ζητηση εχει το προιον της εργασιας του. αν το προιον της εργασιας μας δεν εχει και τοσο μεγαλη αξια, ναι θα εχουμε το δικαιωμα να εργαστουμε (δε νομιζω και τωρα να βρεις η να ξεκινησεις καποια δουλεια και καποιος να σε εμποδισει) αλλα θα ανταμοιφθουμε κ αναλογως

γρηγορα λοιπον φερτε μου το ελαχιστο εγγυημενο εισοδημα μου να παω να το φαω στη ρουμανια που εχει και μεγαλυτερη αγοραστικη δυναμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Ρωσσια οπως γνωριζω εχει και αρκετα αποθεματα πυρηνικων οπλων(καπου 8000 ειχα διαβασει), αν δεν εχουν λεφτα να μας δανεισουν μπορει ισως να μας δανεισουν μερικες πυρηνικες κεφαλες να παει ο Βαρουφ με τον Καμμενο στο eurogroup με επιπλεον διαπραγματευτικη ισχυ. 

 

Αυτο το εχετε σκεφτει οσοι ειστε κατα της συμμαχιας με Ρωσσια.?? Οικονομικο εκβιασμο εσεις? πυρηνικο πολεμο εμεις = "ουτε μια στο εκκατομυριο να πουν οχι".. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το ανεκδοτο οτι θα μας δανεισει η  Ρωσια που μολις προσφατα  υποτιμησε το  ρουβλι και κλεινει την μια τραπεζα μετα την αλλη    να το κοιταξετε  σε σχεση με την επαφη που εχετε με την πραγματικοτητα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το ανεκδοτο οτι θα μας δανεισει η  Ρωσια που μολις προσφατα  υποτιμησε το  ρουβλι και κλεινει την μια τραπεζα μετα την αλλη    να το κοιταξετε  σε σχεση με την επαφη που εχετε με την πραγματικοτητα .

Κανείς από μας τουλάχιστον δεν θέλει δάνεια από την Ρωσία.Ωστόσο για αυτήν 40 δις Ευρ'ω αν το ήθελε που δεν το θέλει είναι μία σταγόνα στον Ωκεανό καθώς το Α.Ε.Π της είναι τεράστιο και αυτά τα μεγέθη για αυτήν ευτελή δεν νομίζεις;Τώρα απο κει που δεν υπήρχε άλλος δρόμος για μας από κει που θα μας πετούσαν έξω από το Ευρώ πως σκοτώνονται ξαφνικά για να βρουν λύση στο πρόβλημα μας πως γκενκεν αυτό;Φαντάσου να τους στρίμωγε έτσι ο πιο ηλίθιος προθυπουργός που πέρασε από την χώρα το 2011 και τους απειλούσε με χρεοκοπία τότε που δεν ήταν καν υποψιασμένοι για αυτό, σήμερα θα έιμασταν σε πολύ καλύτερη μοίρα δεν νομίζεις;Α... επίσης υπάρχουν πάρα πολλοί οικονομολόγοι διεθνώς που δεν είναι παπαγαλάκια του Mega και του capital οι οποίοι λένε  ότι μία έξοδο της Ελλάδας από το ευρώ θα είχε τον αντίκτυπο της Leman Brothers στο τετράγωνο ακόμα και σήμερα.Τέλος πια η δουλοπρέπεια, αυτό που παρουσίαζαν τότε όλα τα media περί καταστροφής μας έπεισαν λες και έιμασταν σε εικονική πραγματικότητα.Περισσότερο πανικό έχουν οι Ευρωπάιοι μήπως τους σκάσουμε κανένα πιστόλι πάρα εμείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανείς από μας τουλάχιστον δεν θέλει δάνεια από την Ρωσία.Ωστόσο για αυτήν 40 δις Ευρ'ω αν το ήθελε που δεν το θέλει είναι μία σταγόνα στον Ωκεανό καθώς το Α.Ε.Π της είναι τεράστιο και αυτά τα μεγέθη για αυτήν ευτελή δεν νομίζεις;Τώρα απο κει που δεν υπήρχε άλλος δρόμος για μας από κει που θα μας πετούσαν έξω από το Ευρώ πως σκοτώνονται ξαφνικά για να βρουν λύση στο πρόβλημα μας πως γκενκεν αυτό;Φαντάσου να τους στρίμωγε έτσι ο πιο ηλίθιος προθυπουργός που πέρασε από την χώρα το 2011 και τους απειλούσε με χρεοκοπία τότε που δεν ήταν καν υποψιασμένοι για αυτό, σήμερα θα έιμασταν σε πολύ καλύτερη μοίρα δεν νομίζεις;Α... επίσης υπάρχουν πάρα πολλοί οικονομολόγοι διεθνώς που δεν είναι παπαγαλάκια του Mega και του capital οι οποίοι λένε  ότι μία έξοδο της Ελλάδας από το ευρώ θα είχε τον αντίκτυπο της Leman Brothers στο τετράγωνο ακόμα και σήμερα.Τέλος πια η δουλοπρέπεια, αυτό που παρουσίαζαν τότε όλα τα media περί καταστροφής μας έπεισαν λες και έιμασταν σε εικονική πραγματικότητα.Περισσότερο πανικό έχουν οι Ευρωπάιοι μήπως τους σκάσουμε κανένα πιστόλι πάρα εμείς.

Μαλιστα, πολυ ωραια θα δουμε ποιος εχει δικιο.

Πες μου ομως  μεταξυ μας ειμαστε, εσυ δεν ελεγες τοτε γιατι δεν πηγαν  στην Ρωσια οι προδοτες Ελληνες πολιτικοι  για εναλλακτικες πηγες χρηματοδοτησης  και οτι οι Κυπριοι που το εκαναν ειναι μαγκες  και παλικαρια?Ε?

Και μετα οταν η Κυπρος πηρε απο τα τρια  το μακρυτερο σε ψαχναμε να σε βρουμε.

Κοιτα μην σε ξαναψαχνω πολυ συντομα  να εισαι εδω γυρω  ε? Μπραβο.

Αλλα τι συζηταω εδω λες πως τα 40 δις δεν ειναι τιποτα για την Ρωσια να μας τα δανεισει ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλιστα, πολυ ωραια θα δουμε ποιος εχει δικιο.

Πες μου ομως  μεταξυ μας ειμαστε, εσυ δεν ελεγες τοτε γιατι δεν πηγαν  στην Ρωσια οι προδοτες Ελληνες πολιτικοι  για εναλλακτικες πηγες χρηματοδοτησης  και οτι οι Κυπριοι που το εκαναν ειναι μαγκες  και παλικαρια?Ε?

Και μετα οταν η Κυπρος πηρε απο τα τρια  το μακρυτερο σε ψαχναμε να σε βρουμε.

Κοιτα μην σε ξαναψαχνω πολυ συντομα  να εισαι εδω γυρω  ε? Μπραβο.

Αλλα τι συζηταω εδω λες πως τα 40 δις δεν ειναι τιποτα για την Ρωσια να μας τα δανεισε

Αν έχεις πρόβλημα να κατανοείς κείμενα πες μου να μην ασχοληθώ πάλι(Ωστόσο για αυτήν 40 δις Ευρώ αν το ήθελε που δεν το θέλει).  Ελπίζω τώρα να είναι σαφές.Πως προκύπτει  με βάση το boldαρισμένο υπογραμισμένο και μεγενθυμένο ότι εγώ προσβλέπω σε βοήθεια από τους Ρώσους αυτό είναι λογικό άλμα από τα λίγα.Επίσης πάντα είμαι εδώ δεν χρειάζεται να με ψάχνεις όταν κρίνω ότι θα πρέπει να δίνω απαντήσεις θα τις δίνω ευθαρσώς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ψεκασμενος παντως φαινεται να εχει αλλη αποψη, δεν εχει αποκλεισει τη Ρωσια..

 

 

"Έχουμε άλλο πλάνο για να βρούμε λεφτά. Το plan Β είναι να υπάρξει χρηματοδότηση από άλλη πλευρά, που μπορεί να είναι οι ΗΠΑ, η Ρωσία, η Κίνα ή άλλες χώρες".

 
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε συνέχεια αυτού που λες διαβάστε και το παρακάτω αν και το θεωρώ τρολιά ως μέσο άσκησης πίεσης στους εταίρους μας.

 

N.Xoυντής: “Είχαμε οικονομικές προσφορές από Ρωσία και Κίνα – Θα στραφούμε εκεί αν δεν υπάρξει συμφωνία”


...
Σε κάθε περίπτωση εμείς επιζητούμε μία πολυδιάστατη εξωτερική πολιτική. Οπως γνωρίζετε υπήρξαν προτάσεις, προσφορές θα έλεγα, τόσο από την πλευρά της Ρωσίας, πρόσφατη, αμέσως μετά την εκλογή, για οικονομική βοήθεια, όσο και από την πλευρά της Κίνας, όσον αφορά το θέμα της βοήθειας, των επενδυτικών δυνατοτήτων» τόνισε χαρακτηριστικά ο κ. Χουντής.
...
Στην επισήμανση ότι η Ρωσία κατά το παρελθόν έχει αρνηθεί βοήθεια στην Κύπρο, ενώ και στην Ελλάδα στην πρώτη φάση του μνημονίου μας είχε παραπέμψει στο ΔΝΤ, ο αναπληρωτής υπουργός Ευρωπαϊικών υποθέσεων ανέφερε: «Και αυτό το ξέρω και γι’ αυτό είπα προσφορά από την πλευρά τους.

Εμείς δεν την έχουμε ζητήσει, αυτή την προσφορά. Σε κάθε περίπτωση όμως θα κάνουμε και επί τόπου επισκέψεις, θα κάνουμε και επαφή. Υπάρχει στο τραπέζι των συζητήσεων, έχει τεθεί και από την πλευρά της Ρωσίας και όχι μόνο για οικονομική βοήθεια».
...

«Σε καμία περίπτωση δεν απαγορεύεται να υπάρξει οικονομική βοήθεια ή οικονομική συνεργασία και με χώρες εκτός της Ευρωπαϊκής Ένωσης. Αλλωστε, όλες οι χώρες της Ευρωπαϊκής Ένωσης έχουν τέτοιες μορφές συνεργασίας με τον έναν ή τον άλλον τρόπο, όχι μόνο με τη Ρωσία ή την Κίνα αλλά και με άλλες χώρες. Επομένως δεν απαγορεύεται αυτό.
...
Στο ίδιο μήκος κύματος και η Μ.Χρυσοβελώνη που είναι και η εκπρόσωπος των ΑNEΛ, πριν από λίγο δήλωσε σε τηλεοπτικό σταθμό σε ερώτηση για το αν θα στραφούμε προς την πλευρά της Μόσχας για χρηματοδότηση ότι “πρώτο μέλημα είναι να μην γυρίσουμε την πλάτη στην ΕΕ και στο ευρώ αλλά εάν είναι να επιλέξουμε μεταξύ του ευρώ και της ΕΕ και της ευημερίας του ελληνικού λαού τότε θα επιλέξουμε το δεύτερο”.
...
Όμως “φωτιά” έβαλε και ο Νικήτας Κακλαμάνης πριν απο λίγο και αυτός σε τηλεοπτικό δίαυλο , υποστηρίζοντας με απόλυτη βεβαιότητα ότι η «συμφωνία έχει ήδη επιτευχθεί»! Μάλιστα έδωσε και το χρονοδιάγραμμα της ανακοίνωσης:

«Μην περιμένετε να το ανακοινώσουν αύριο… Στις 16 θα υπάρχει και η επίσημη ανακοινωση»!
Αλήθεια, τι έχουν να πουν τωρα; Εάν αυτό ισχύει τότε κάποιοι παίζουν με το ευρώ κερδοσκοπικά παιχνίδια και βγάζουν ένα σωρό “αερολεφτά”, με ευθύνη της Α.Μέρκελ και του Β.Σόιμπλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τι επιτοκια και ορους προσφέρθηκε αυτη η βοηθεια λεει πουθενα?? Εγω παντως αν ηταν να μπιστολιασω καποιον στην τελικη θα προτιμουσα 1000 φορες τη Μερκελ παρα τον Πουτιν για να ειμαι ειλικρινης.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας που αναφέρθηκε, ο υπουργός αμύνης δεν περνάει εξετάσεις ικανότητας όπως όλοι στον στρατό ή έχουν δυσκολέψει τα κριτήρια για να πάρεις Ι5 ψυχολογικό;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει κάτι συγκεκριμένο από όσο γνωρίζω και σίγουρα αυτά που γνωρίζω για το θέμα είναι ελάχιστα.Απλά όταν η Ελλάδα διαφοροποιήθηκε ελαφρώς στο θέμα των κυρώσεων στην Ρωσία δύο μέρες μετά ο υπ.οικ της είπε ότι αν οι Έλληνες ζητήσουν οικονομική βοήθεια από μας αυτό είναι κάτι το οποίο μπορούμε να εξετάσουμε.Τις συγκεκριμένες δηλώσεις τις έκανε στο NBC αλλά πέρα από εκεί δεν ανέφερε τίποτα ούτε για το ύψος της βοήθειαςε ούτε για τους όρους της και πως θα μπορούσε άλλωστε αφού ουδέποτε η Ελλάδα αιτήθηκε κάτι τέτοιο.Τώρα αν υπήρξε στην συνέχεια άλλος δίαυλος επικοινωνίας περαιτέρω επ αυτού αντιλαμβάνεσαι ότι ελλάψχιστοι είναι αυτοί που θα μπορούσαν να γνωρίζουν


Με τι επιτοκια και ορους προσφέρθηκε αυτη η βοηθεια λεει πουθενα?? Εγω παντως αν ηταν να μπιστολιασω καποιον στην τελικη θα προτιμουσα 1000 φορες τη Μερκελ παρα τον Πουτιν για να ειμαι ειλικρινης.. :P

Δεν υπάρχει κάτι συγκεκριμένο από όσο γνωρίζω και σίγουρα αυτά που γνωρίζω για το θέμα είναι ελάχιστα.Απλά όταν η Ελλάδα διαφοροποιήθηκε ελαφρώς στο θέμα των κυρώσεων στην Ρωσία δύο μέρες μετά ο υπ.οικ της είπε ότι αν οι Έλληνες ζητήσουν οικονομική βοήθεια από μας αυτό είναι κάτι το οποίο μπορούμε να εξετάσουμε.Τις συγκεκριμένες δηλώσεις τις έκανε στο NBC αλλά πέρα από εκεί δεν ανέφερε τίποτα ούτε για το ύψος της βοήθειαςε ούτε για τους όρους της και πως θα μπορούσε άλλωστε αφού ουδέποτε η Ελλάδα αιτήθηκε κάτι τέτοιο.Τώρα αν υπήρξε στην συνέχεια άλλος δίαυλος επικοινωνίας περαιτέρω επ αυτού αντιλαμβάνεσαι ότι ελλάψχιστοι είναι αυτοί που θα μπορούσαν να γνωρίζουν


σκεφτομαι με ψυχρη λογικη και εσυ (αν δε τρολαρεις - ελπιζω να τρολαρεις) σκεφτεσαι με συναισθημα. δεν ειναι καλο το συναισθημα στην οικονομια και τη στρατηγικη. οσο για το δευτερο που ειπες, απλα (σχεδον) κανενας δε θα επιλεξει την ιδιοτικη πρωτοβουλια, γιατι να ρισκαρει για να βγαλει 2500 οπως λες τη στιγμη που μπορει απλα να κοιμαται κ να βγαζει 1000?? και οποιος επιχειρησει, κατα ενα μαγικο τροπο θα βγαζει τοσα οσα πρεπει ωστε να μη δινει το 1000ρικο που ονειρευεσαι στον αλλον που κοιμαται. ελπιζω να τρολαρεις φιλε


 

η πραγματικοτητα ομως ειναι οτι τα εργοστασια σου (στην πλειοψηφια τους) δε παραγουν κατι που τα εργοστασια της ρουμανιας δε μπορουν να παραγουν εξισου ποιοτικα και φτηνα.

 

αρα και οι μισθοι σου θα ειναι αναλογοι.

 

το οτι τοσο καιρο επαιρνες περισσοτερα και συνηθισες σε αυτο το επιπεδο ζωης ειναι αλλο θεμα. οι αλλαγες ερχονται αποτομα οπως ειπε κ ο φιλος παραπανω. δυστυχως αποτομα θα ερθει η αλλαγη (ακομα ερχοταν σταδιακα) και απο τα 700 που παιρνει σημερα καποιος θα παει στα (αναλογα των ) 150 ευρω


ζητας πισω πραγματα που δεν ειναι δικαιωμα σου, που απλα ησουν "τυχερος" και τα ειχες και τα πηρες ως δεδομενα!

 

η εργασια ναι ειναι δικαιωμα ολων αλλα με την εννοια οτι κανενας δε μπορει να απαγορευσει στον αλλον να εργαστει και να ανταμοιφθει για τον κοπο του αναλογα με το ποση ζητηση εχει το προιον της εργασιας του. αν το προιον της εργασιας μας δεν εχει και τοσο μεγαλη αξια, ναι θα εχουμε το δικαιωμα να εργαστουμε (δε νομιζω και τωρα να βρεις η να ξεκινησεις καποια δουλεια και καποιος να σε εμποδισει) αλλα θα ανταμοιφθουμε κ αναλογως


γρηγορα λοιπον φερτε μου το ελαχιστο εγγυημενο εισοδημα μου να παω να το φαω στη ρουμανια που εχει και μεγαλυτερη αγοραστικη δυναμη

Άκου να σου πω για να τελειώνουμε με τα εμπρηστικά post που σκοπό έχουν να τσιμπήσει κάποιος και να πάει για banάκι.Σε ότι με αφορά κάποια στιγμή δούλεψα και για 500 ευρώ μετά από 25 χρόνια αδιάλειπτης εργασίας χωρίς να λείψω ούτε μία μέρα από την δουλειά μου ούτε για συνάχι.Μάλλον έλειψα μία μέρα στα χρονικά όταν πέθανε ο πατέρας μου πριν οκτώ χρόνια.Τώρα πάλι επειδή μάλλον κάποιο καλό θα έχω κάνει κάνω και καθιστική εργασία και πληρώνομαι με πολύ καλό μισθό σε εταιρία πώλησης αυτοκινήτων μεταχειρισμένων στην μηχανογράφηση.Δικαίωμα σου να γουστάρεις να δουλέψεις με μισθούς Ρουμανίας αλλά sorry εγώ δεν θα πάρω.Αν παίρνω 850 τώρα με τις χειρότερες συνθήκες και τα εξτρά με μερικές Κυριακές μόνο προς τα πάνω μπορεί να πάει η κατάσταση.Όσο για σένα σου εύχομαι να είσαι ευτχισμένος και με 50 ευρώ :-D  το μήνα.Εγώ θα σου χαλάσω την αποικιοκρατική νοοτροπία και την εθελοδουλεία που σε δέρνει;Ο καθένας είναι ελέυθερος να διαλέξει τον δρόμο που του αρέσει. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Κύπρος δεν ήταν αυτή που ακύρωσε πανηγυρικά στη βουλή τη βοήθεια απτην Ευρώπη, πήγε στους Ρώσσους έφαγε πόρτα και τελικά βρέθηκαν να παρακαλουν τη Μέρκελ να κατουρήσει μια ποδιά για να τη φιλήσουν;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Κύπρος δεν ήταν αυτή που ακύρωσε πανηγυρικά στη βουλή τη βοήθεια απτην Ευρώπη, πήγε στους Ρώσσους έφαγε πόρτα και τελικά βρέθηκαν να παρακαλουν τη Μέρκελ να κατουρήσει μια ποδιά για να τη φιλήσουν;

Eχει γινει πολυ παλια αυτο δεν θυμουνται ειναι σαν τα χρυσοψαρα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...