Προς το περιεχόμενο

Αγορά Τηλεόρασης.


InTheEnd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στην παρέα, εχω αποφασιση να αγοράσω μια smart tv και έχω καταλήξει σε αυτήν 3D LED LG 47LA620S στα 639 ευρώ στο πλαίσιο. Θα ήθελα την γνώμη σας σε ότι αφορά εικόνα 3d κλπ, και θα ήθελα να ρωτήσω επειδή κατεβάζω πολλές ταινίες και θέλω να τις βλέπω στην tv μέσω usb η σκληρού δίσκου αν αναγνώρίζει κανονικά ελληνικούς υπότιτλους, mkv αρχεία παίζει? Ευχαριστώ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γράφει 200 για ν' ανέβει κατηγορία. :-(

Σε γρήγορη εναλλαγή εικόνων, σε ταινίες δράσης και στα αθλητικά, υπάρχει σημαντική διαφορά στη θέαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολες πλεον οι τηλεορασεις της αγορας χρησιμοποιουν διαφορες τεχνικες-τρυκ για να πολλαπλασιασουν τα πραγματικα ΗΖ του πανελ. 

 

γι αυτο βλεπεις αλλωστε και δεν αναφερονται ως "ΗΖ",  αλλα ως CMR-MCI..κλπ..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το έχω ακούσει αλλά γιατι λεει ομως 200 ? Αυτο τι συνεπάγεται τι πρόβλημα θα εχω

 

φιλε μου, για να καταλαβεις τι μπερδεμα υπαρχει, εγω εχω την LG 42LM620S που αναφερει οτι το πανελ "τρεχει" με 400MCI. βασει καποιων πινακων που ειχαν αναρτηθει στο ιντερνετ, εγραφαν οτι μεχρι MCI-200, το πανελ ειναι στην πραγματικοτητα 50ΗΖ, ενω τα MCI- 400, 800 ειναι 100ΗΖ...!

 

 παρ' ολα αυτα, ακομα και αυτη (τη δικη μου) πολλα τεστ λενε οτι ειναι 50ΗΖ....!!!    πιασε το αυγο και κουρευτο, δλδ..!!  πως, εγω σαν καταναλωτης, ξερω τι πανελ εχει?  απλα δεν ξερω...!!! 

 

οποτε, πηγαινε δες την με τα ματακια σου, και ασε το τι γραφουν...!!! 

 

παντως στα χρηματα αυτα, κοιτα την http://www.skroutz.gr/s/3005505/Samsung-UE46F6400.html

την πηρε ενα φιλαρακι πριν 10 μερες και προχτες που πηγα μια επισκεψη, με μια πρωτη ματια μου αρεσε πολυ, γιατι εχει πολυ λεπτο πλαισιο, σχεδον ανυπαρκτο. εχει πολλες λειτουργιες και ρυθμισεις, να την κανεις ο,τι θες. επισης ειναι 100HZ πραγματικα..!!  εχει 2 τηλεκοντρολ, ενα απλο, ενα πιο περιπλοκο και με φωνητικες εντολες..!!!  

media player που παιζει τα παντα. τι αλλο θες?  

 

προσωπικα, το μονο που δεν μου αρεσει στη Samsung, ειναι το ACTIVE 3D..!!  αλλα αυτο ειναι προσωπικα γουστα..!! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ όλους για τα σχόλια σας,τελικά κατέληξα στην Samsung 6300 Smart TV 40' 200hz 3D στα 529€ από εβδομάδα θα την έχω σπίτι. Τι λέτε καλή? Είναι για μικρό δωμάτιο βέβαια και θα την χρησιμοποιώ για να παίζω PS3 με φιλαράκια κυρίως και ταινίες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημερα εβγαλε το U προσφορα την UE40F6400  στα €529..!!

 

σημειωτεον, οτι μολις χτες το βραδυ πηγα σε εναν ξαδερφο μου που ειχε παρει την UE40F6320 και την ψαχουλεψα λιγο..!!!  

 

εε λοιπον δεν εχει καμια σχεση με την 6400..!!  ΑΛΛΗ τηλεοραση...!!! η 6400 ειναι μακραν καλυτερη..!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημερα εβγαλε το U προσφορα την UE40F6400  στα €529..!!

 

σημειωτεον, οτι μολις χτες το βραδυ πηγα σε εναν ξαδερφο μου που ειχε παρει την UE40F6320 και την ψαχουλεψα λιγο..!!!  

 

εε λοιπον δεν εχει καμια σχεση με την 6400..!!  ΑΛΛΗ τηλεοραση...!!! η 6400 ειναι μακραν καλυτερη..!!! 

Εμένα στο μαγαζί μου είπαν ότι είναι ακριβώς ίδιες,και ότι η διαφορά τους είναι ένα τηλεχειριστίριο! 

Και μου το είπαν σε πολλά μαγαζιά.. Media Markt/Ηλεκτρονικη/Κωτσοβολος. Τελικα αγορασα την UE40F6320 στα 529€

Eννοείς την 6320;

Ναι συγνώμη,μπερδεύτικα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα στο μαγαζί μου είπαν ότι είναι ακριβώς ίδιες,και ότι η διαφορά τους είναι ένα τηλεχειριστίριο! 

Και μου το είπαν σε πολλά μαγαζιά.. Media Markt/Ηλεκτρονικη/Κωτσοβολος. Τελικα αγορασα την UE40F6320 στα 529€

 

αν σου ειπαν οτι ειναι ακριβως οι ιδιες, μαλλον δεν ξερουν τι πουλανε...!!!  μαλιστα, αν θυμαμαι καλα, και δεν εχει αρχισει να με πιανει ανοια (!!)...., απο την 6400 και πανω, εχουν και διαφορετικο πανελ...!!!

 

εσυ εκανες τον κοπο να πας και να τις δεις διπλα διπλα, και να τις ψαχουλεψεις..? αν δεν....., τοτε η ευθυνη ειναι ολη δικη σου..!!

 

εγω σου ειπα τι ειδα, επειδη ετυχε και τις εχουν παρει και τα 2 αυτα μοντελα, ενας συγγενης μου και ενας κολλητος, και τις ψαχουλεψα εγω ο ιδιος..! 

ο κολλητος με ακουσε και πηρε την 6400..! ο αλλος πηγε στον κωτσο και του φορτωσανε την 6320..!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα στο μαγαζί μου είπαν ότι είναι ακριβώς ίδιες,και ότι η διαφορά τους είναι ένα τηλεχειριστίριο! 

Και μου το είπαν σε πολλά μαγαζιά.. Media Markt/Ηλεκτρονικη/Κωτσοβολος. Τελικα αγορασα την UE40F6320 στα 529€

Η κλασική περίπτωση του: "το καλύτερο προϊόν, είναι αυτό που έχω στο ράφι μου".

Καλορίζικη πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δουλειά του πωλητή είναι να πουλάει τα πάντα ανεξάρτητα από κόστος ή ποιότητα ή ηλικία και να σε κάνει να νομίζεις ότι έκανες την καλύτερη δυνατή αγορά.Και η δουλειά του αγοραστή είναι να είναι υποψιασμένος και ένας λόγος παραπάνω όταν είναι γραμμένος σε τεχνολογικό φόρουμ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...