Προς το περιεχόμενο

AMD Pirate Islands


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ποιά απο όλες υποτίθεται θα είναι η αντίστοιχη της 980 ti;

 

Η Fury και η Fury X η αντίστοιχη της Titan X. Τώρα κατά πόσο αντίστοιχες θα 'ναι με μόνο 4GB μνήμη, δεν ξέρω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Fury και η Fury X η αντίστοιχη της Titan X. Τώρα κατά πόσο αντίστοιχες θα 'ναι με μόνο 4GB μνήμη, δεν ξέρω..

 

Αυτό είναι ένα θέμα.Εγω περιμένω να δώ απόδοση και τιμή.

Αν είναι ίδια με 980 ti και βγάζει ~5 fps παραπάνω καλύτερα nvidia λόγω drivers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικά οι τιμές αν δεν είναι κάπως έτσι τότε θα είναι πολύ FAIL οι καινουργές κάρτες της AMD

 

Fury 420 €

Fury X 550 €

Fury X(WC) 650 €

 

Από ότι έχω ακούσει η AMD για το 2015 θα παράξει μονό 30 χιλιάδες κομμάτια από Fury οπότε άπλα θα είναι πανάκριβες, κάπως έτσι

 

Fury 600 €

Fury X 800 €

Fury X(WC) 950 €

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικά οι τιμές αν δεν είναι κάπως έτσι τότε θα είναι πολύ FAIL οι καινουργές κάρτες της AMD

 

Fury 420 €

Fury X 550 €

Fury X(WC) 650 €

 

Από ότι έχω ακούσει η AMD για το 2015 θα παράξει μονό 30 χιλιάδες κομμάτια από Fury οπότε άπλα θα είναι πανάκριβες, κάπως έτσι

 

Fury 600 €

Fury X 800 €

Fury X(WC) 950 €

Παλι λιγα λες ... η fury υποτίθεται είναι αντάξια της 980 ti ,απο που και ως που ως κάρτα 600 ευρώ είναι ακριβή ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλι λιγα λες ... η fury υποτίθεται είναι αντάξια της 980 ti ,απο που και ως που ως κάρτα 600 ευρώ είναι ακριβή ?

650 δολλαρια msrp η fury η απλη νομίζω (δηλαδη κανα 750αρι εδω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλι λιγα λες ... η fury υποτίθεται είναι αντάξια της 980 ti ,απο που και ως που ως κάρτα 600 ευρώ είναι ακριβή ?

Κάλα 600 ευρώ για την έκδοση χωρίς X που υποτίθεται θα είναι μονό λίγο πιο γρήγορη από την GTX980 που κανί γύρο στα 500 ευρώ.
 
Γενικός τα τελευταία χρόνια η τιμές στις κάρτες έχουν ξεφύγει απίστευτα, θυμάμαι που δεν ήθελες πανό από 500 ευρώ για την top high end GPU, Τορά θες 1100 ευρώ (titax X, 295x2, etc)
 
Εγώ για παράδειγμα αν η Fury X(WC) και η GTX980Ti (με aftermarket cooler) κοστίζαν γυρω στα 500-600 ευρώ θα επερνα μια από της δύο, και μετά πάλι θα ξανά έπαιρνα όταν έβγαιναν οι 16nm, τώρα απλά δεν θα πάρω τίποτα και απλά θα περίμενο κατευθείαν για τις 16nm, η AMD και NVIDIA θα χάσουν τα 500-600 ευρώ μου που θα τους έδινα...
 
 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν Ελλάδα παίζει πρόβλημα αλλά ανέκαθεν η Ελλάδα είχε χαμηλή θέση ως καταναλωτική χώρα. Με λίγα λόγια δεν τους απασχολεί εάν εσύ κ εγώ κρατηθουμε μακριά από τις κάρτες λόγω υψηλής τιμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σκατα τρεχει με την amd αυριο βγαινουν στην αγορα οι καρτες της και δεν εχουν βγει ακομα ακριβες benchmarks και τιμες

 

Δε βγαινουν αυριο καρτες στην αγορα και reviews.Προσωπικα δεν ειδα να λενε κατι τετοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε βγαινουν αυριο καρτες στην αγορα και reviews.Προσωπικα δεν ειδα να λενε κατι τετοιο.

 

Σε λίγες ώρες αναμένονται οι επίσημες ανακοινώσεις. Τώρα το πότε ακριβώς θα βγούν στην αγορά δεν ξέρω.

http://www.pcgamingshow.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μερικές μέρες μετά την ανακοίνωση στο εξωτερικό τουλάχιστον, αλλά η αρχική διαθεσιμότητα από ότι έχω ακούσει θα είναι και αρκετά περιορισμένη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λίγες ώρες αναμένονται οι επίσημες ανακοινώσεις. Τώρα το πότε ακριβώς θα βγούν στην αγορά δεν ξέρω.

http://www.pcgamingshow.com/

 

Αν δεν κανω λαθος σε περιπου 11 ωρες, στις 4 τα ξημερωματα ωρα Ελλαδος  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...