Προς το περιεχόμενο

Ανταπτορας για αντικατασταση εργοστασιακου ραδιοκασετωφονου


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχει ο γιος μου ένα Audi TT του 2001 με το εργοστασιακο ραδιοκασετοφωνο αλλα εχει και ενισχυτή Bos νομιζω και μου ειπαν ότι για να το αλλαξει χρειαζεται καποιος ανταπτορας για να μπει ένα radio cd που να παιζει και mp3 λογω του ενισχυτή (νομιζω ενσωματομενου )

 

Οποιος ξερει  ας βοηθησει

 

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν είναι του 2001, τότε θα πρέπει να έχει ήδη το ραδιο-cd. Αν δεν έχει κ είναι η έκδοση με το ραδιοκασετόφωνο, τότε η καλύτερη λύση είναι να πάρει μεταχειρισμένο το εργοστασιακό ραδιοcd που είναι πολύ καλή λύση και πιο ταιριαστό σαν σύνολο για το αυτοκίνητο.<br><br> Για την αναπαραγωγή mp3, υπάρχουν kit που κουμπώνουν κατευθείαν πάνω στο εργοστασιακό ηχοσύστημα, χωρίς παρέντες κ πολύ ψάξιμο. Αν σ'ενδιαφέρει, πουλάω το δικό μου kit, μιας κ το κράτησα όταν πούλησα το ΤΤ μου. Μπαίνει εύκολα πάνω στο εργοστασιακό ηχοσύστημα, συνεργάζεται με το Bose κανονικά και έχει δυνατότητα να παίζει mp3 απο usb stick και απο κάρτες SD ενώ μαζί έχει Bluetooth μικρόφωνο ώστε να μπορείς να συνδέεις το κινητό τηλέφωνο με το ηχοσύστημα κ να μιλάς όταν σε καλούν με τα ηχεία του αυτοκινήτου.

 

Μαζί δίνω κ τα κλειδάκια που χρειάζεται για να το συνδέσεις, κομπλέ.

 

Για πιο εξειδικευμένες πληροφορίες, μπορείς να ρωτήσεις και στο Quattroclub.gr

Επεξ/σία από teo20net
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όχι δεν εχει ...Είναι αυτό με την φωτο που δειχνω.Τελικα εβαλα ανταπτορα με 50 ευρω και radio cd με USB και δουλευει

 

Επειδή όμως η προταση σου με ενδιαφερει στειλε με pm τηλ να σε καλεσω

 

Σου στελνω με pm το δικο μου

 

To TT είναι quatro/2001 αλλα εχει και ένα απλο ΤΤ η κορη μου του 1999

 

Ευχαριστω

post-40980-0-75175300-1395383384_thumb.jpg

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του 2001 θα έλεγα με σιγουριά ότι βγήκαν με cd player αλλά μπορεί να μην είναι απόλυτο αυτό.

 

Κατ'ενέ κακώς αλλάξατε το εργοστασιακό μιας και όσο κι σν είχα ψάξει, δεν είχα βρεί σε λογικγ´ τιμή, τίποτα after market που να δένει με το εσωτερικό του αυτοκινήτου. Και επιπλέον τα περισσότερα δεν υποστηρίζουν το εργοστασιακό sub του ηχοσυστήματος, απλά παίζουν τα ηχεία.

 

Σου έχω στείλει pm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν εβρισκα άλλη λυση αλλα το sub δουλευει και το πτυσομενο μεταλικο καλυμα που γραφει ΤΤ κλεινει

 

Ειχα ρωτησει παντου

 

Περιμενω κι άλλο pm

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ Αν και δεν εχει σχεση με το post και στα δυο ΤΤ εχω βαλει υγραεριο χωρις πρόβλημα μεχρι στιγμης . Η κορη εχει κανει 10.000 χλμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ στο συγκεκριμένο αυτοκίνητο, δεν θα έβαζα ακόμη κι αν με πληρώναν. Δυστύχως όσους ξέρω να το έκαναν, έχουν προβλήματα πάσης φύσεως στη συνέχεια. Εύχομαι να συνεχίσουν απροβλημάτιστα τα δικσ´ σας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ στο συγκεκριμένο αυτοκίνητο, δεν θα έβαζα ακόμη κι αν με πληρώναν. Δυστύχως όσους ξέρω να το έκαναν, έχουν προβλήματα πάσης φύσεως στη συνέχεια. Εύχομαι να συνεχίσουν απροβλημάτιστα τα δικσ´ σας.

 

 

Ευχαριστω.Με τιν τιμη της βενζίνης εκει που είναι και την μεγαλη καταναλωση που θα εχει λογικα ένα τετιοι αυτοκινητο θα ηταν καταδικασμενο σε ακινησια.

 

Πηρα το ρισκο ...Και στο δικο μου CRV για τους ιδιους λογους εχω βαλει πριν  εναμισυ χρονο υγραεριο εστω και αν δεν είναι μετρο σύγκρισης γιατι μιλαμε για διαφορετικα αυτοκινητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...