Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για αγορά φορητού υπολογιστή


podarilos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυστυχως εγω αντιμετωπιζω προβλημα. Το touchpad δε δουλευει καθολου κ δεν περνανε τα windows...

Πως θες να δουλέψει το  touchpad αφού δεν έχεις εγκαταστήσει ακόμα τα Windows?

 

P,S: Τι εννοείς όταν λές "δεν περνάνε τα Windows"? Τι ακριβώς κάνεις και που σου σκαλώνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δυστυχως εγω αντιμετωπιζω προβλημα. Το touchpad δε δουλευει καθολου κ δεν περνανε τα windows...

Το touchpad είναι όντως λογικό να μη δουλεύει αφού δεν έχουν περαστεί windows.Ποιά έκδοση προσπαθείς να περάσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως θα δουλέψει το touchpad αφού δεν έχεις εγκαταστήσει ακόμα τα Windows?

 

P,S: Τι εννοείς όταν λές "δεν περνάνε τα Windows"?

Αυτα μου ειπε τηλεφωνικως τεχνικος οπου το αφησα σημερα για να κανει ο ιδιος τη διαδικασια...στο σταδιο να περασει τους drivers κολλαει.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για windows 8 tablet που να μην ειναι αδυναμο τι εχουμε. Αυτο λεει τπτ

http://en.chuwi.com/product/items/Chuwi-Hi8-pro.html

http://www.insomnia.gr/forum/66-tablets/

 

Αυτα μου ειπε τηλεφωνικως τεχνικος οπου το αφησα σημερα για να κανει ο ιδιος τη διαδικασια...στο σταδιο να περασει τους drivers κολλαει.

Α μάλιστα, τεχνικός τα είπε όλ΄ αυτά τα ωραία με το touchpad κλπ, σου είπε τι ακριβώς κόλλημα έχει με τους drivers? Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α μάλιστα, τεχνικός τα είπε όλ΄ αυτά τα ωραία με το touchpad κλπ, σου είπε τι ακριβώς κόλλημα έχει με τους drivers?

Δυστυχως εγω εχω περιορισμενες γνωσεις κ δε μπορω να κανω την εγκατασταση των windows μονος μου. Απευθυνθηκα,λοιπον, σε ενα καταστημα που παρεχει τεχνικη υποστηριξη για η/υ ωστε να την κανουν αυτοι. Εν ολιγοις μου ειπε οσα ανεφερα παραπανω, οτι δλδ ε δουλευει το touchpad κ δεν δεχεται καμια εκδοση των windows. Προσπαθησε να περασει τα 7,8 κ 10 χωρις αποτελεσμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως εγω εχω περιορισμενες γνωσεις κ δε μπορω να κανω την εγκατασταση των windows μονος μου. Απευθυνθηκα,λοιπον, σε ενα καταστημα που παρεχει τεχνικη υποστηριξη για η/υ ωστε να την κανουν αυτοι. Εν ολιγοις μου ειπε οσα ανεφερα παραπανω, οτι δλδ ε δουλευει το touchpad κ δεν δεχεται καμια εκδοση των windows. Προσπαθησε να περασει τα 7,8 κ 10 χωρις αποτελεσμα..

Και που το αποδίδει αυτό, σε βλάβη ας πούμε?

 

https://www.pcsteps.gr/162-%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-windows-7/

 

http://www.pestaola.gr/windows-8-clean-install/

 

https://www.pcsteps.gr/34523-%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-windows-10/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Ευχαριστώ για τα links! Τα έχω μελετήσει και μάλιστα με το πρώτο έχω κάνει format στο desktop μου κατά το παρελθόν, με γνήσια win 7 32bit και cd για τους drivers. Σε laptop, και χωρίς τα παραπάνω, δεν το έχω επιχειρήσει.

Σχετικά με το asus, πράγματι το απέδωσε σε δυσλειτουργία. Θέλω να πιστεύω ότι δεν οφείλεται σε ανικανότητα.

Έχω και την αυριανή μέρα και αν πάλι δε βγάλω άκρη, θα το επιστρέψω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως εγω εχω περιορισμενες γνωσεις κ δε μπορω να κανω την εγκατασταση των windows μονος μου. Απευθυνθηκα,λοιπον, σε ενα καταστημα που παρεχει τεχνικη υποστηριξη για η/υ ωστε να την κανουν αυτοι. Εν ολιγοις μου ειπε οσα ανεφερα παραπανω, οτι δλδ ε δουλευει το touchpad κ δεν δεχεται καμια εκδοση των windows. Προσπαθησε να περασει τα 7,8 κ 10 χωρις αποτελεσμα..

 

Ετρεξε preinstalled OS (windows η Linux) απο dvd η flash drive για να δει αν ολα ειναι οκ; memtest86+ τρεχει;

 

Σε καθε περιπτωση θα πρεπει η να το πας σε αλλο τεχνικο η να απευθυνθεις στο e-shop.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

Σχετικά με το asus, πράγματι το απέδωσε σε δυσλειτουργία. Θέλω να πιστεύω ότι δεν οφείλεται σε ανικανότητα.

Έχω και την αυριανή μέρα και αν πάλι δε βγάλω άκρη, θα το επιστρέψω..

Δυσλειτουργία ποιανού εξαρτήματος? Μαλλον του επεξεργαστή του εγκεφάλου του!

Θα το επιστρέψεις με τι δικαιολογία? Ότι ο ΄"τεχνικός" μου δεν έχει ιδέα για το πώς εγκαθίστανται τα W;indows και ότι το  touchpad δεν δουλεύει χωρίς λειτουργικό? Δεν πρόκειται να σου επιστρέψου όλα τα χρήματα, θα χάσεις περίπου ένα 100στάρικο...

 

P.S: Πες στον "τεχνικό" σου να χρησιμοποιήσει κανονικό ποντίκι και όλα θα πάνε ΟΚ ή καλύτερα άλλαξε τεχνικό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετρεξε preinstalled OS (windows η Linux) απο dvd η flash drive για να δει αν ολα ειναι οκ; memtest86+ τρεχει;

 

Σε καθε περιπτωση θα πρεπει η να το πας σε αλλο τεχνικο η να απευθυνθεις στο e-shop.gr

 

Ειλικρινά δε γνωρίζω περισσότερα, αλλά και να μου έλεγε μάλλον δε θα καταλάβαινα!

Αυτό σκοπεύω να κάνω. Πρώτα σε άλλον τεχνικό, και ύστερα (αν χρειαστεί) στο e-shop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετρεξε preinstalled OS (windows η Linux) απο dvd η flash drive για να δει αν ολα ειναι οκ; memtest86+ τρεχει;

...

:-D Αυτός που θέλει το  touchpad να δουλέψει χωρίς λειτουργικό θα τα κάνει ολ' αυτά? :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυσλειτουργία ποιανού εξαρτήματος? Μαλλον του επεξεργαστή του εγκεφάλου του!

Θα το επιστρέψεις με τι δικαιολογία? Ότι ο ΄"τεχνικός" μου δεν έχει ιδέα για το πώς εγκαθίστανται τα W;indows και ότι το  touchpad δεν δουλεύει χωρίς λειτουργικό? Δεν πρόκειται να σου επιστρέψου όλα τα χρήματα, θα χάσεις περίπου ένα 100στάρικο...

 

P.S: Πες στον "τεχνικό" σου να χρησιμοποιήσει κανονικό ποντίκι και όλα θα πάνε ΟΚ ή καλύτερα άλλαξε τεχνικό...

 

Φίλε zachari, δε μπορώ να αμφισβητήσω αυτά που μου είπε, καθώς οι γνώσεις μου πάνω στους υπολογιστές είναι περιορισμένες. Γι αυτό και μοιράστηκα το πρόβλημα μαζί σας. Η απογοήτευσή μου είναι ήδη μεγάλη, αρκούμαι όμως σε ό,τι μου είπε.

Δε βιάστηκα να πάω σήμερα στο e-shop. Αύριο θα αναζητήσω κάποιον άλλον τεχνικό και ελπίζω η κατάληξη να είναι διαφορετική. Μακάρι να μην ισχύει τίποτε απ αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:-D Αυτός που θέλει το  touchpad να δουλέψει χωρίς λειτουργικό θα τα κάνει ολ' αυτά? :-D

 

Επειδή αναφέρα τη συγκεκριμένη επισήμανση, μου εξήγησε ότι στη φάση της επιλογής γλώσσας και άλλων προτιμήσεων, θα έπρεπε να δουλεύει.

Αθήνα βρίσκεσαι;

 

Τώρα ναι. Παλαιότερα Θεσσαλονίκη :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...