Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για αγορά φορητού υπολογιστή


podarilos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Καλο είναι σε αυτή την τιμή!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν δεν σ' ενδιαφέρει η εύκολη αναβάθμιση (σε μνήμη και δίσκο) είναι ΟΚ+...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν δεν σ' ενδιαφέρει η εύκολη αναβάθμιση (σε μνήμη και δίσκο) είναι ΟΚ+...

Να σου πω την αληθεια, δεν εχει καμια δυσκολια σε αναβαθμηση. Μονο το κατω καπακι βγαζεις

 

 

Δεν ξερω μονο αν ο m.2 ειναι sata ή pcie αν το λεω σωστα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηρα τηλεφωνο στην λενοβο και ρωτησα τι γινεται με την εγγυηση αν βαλω ssd και μου ειπε πως χανεται επειδη θα βγαλω το καπακι και φτασω μεχρι την μητρικη.Οποτε, οποιος ειχε σκοπο για τετοιες αλλαγες καλο ειναι να το ξερει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηρα τηλεφωνο στην λενοβο και ρωτησα τι γινεται με την εγγυηση αν βαλω ssd και μου ειπε πως χανεται επειδη θα βγαλω το καπακι και φτασω μεχρι την μητρικη.Οποτε, οποιος ειχε σκοπο για τετοιες αλλαγες καλο ειναι να το ξερει.

 

Για ποιο λάπτοπ λες; Για Y700 έχω email από Lenovo που λένε το αντίθετο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να σου πω την αληθεια, δεν εχει καμια δυσκολια σε αναβαθμηση. Μονο το κατω καπακι βγαζεις

 

Δεν ξερω μονο αν ο m.2 ειναι sata ή pcie αν το λεω σωστα

M.2 SATA 2280

 

πηρα τηλεφωνο στην λενοβο και ρωτησα τι γινεται με την εγγυηση αν βαλω ssd και μου ειπε πως χανεται επειδη θα βγαλω το καπακι και φτασω μεχρι την μητρικη.Οποτε, οποιος ειχε σκοπο για τετοιες αλλαγες καλο ειναι να το ξερει.

Ανεξάρτητα από τι σου είπε κάποιος-κάπου-κάποτε, σε Αsus, Lenovo, HP, MSI κλπ η αναβάθμιση μνήμης και δίσκου (αν φυσικά δεν γίνει κάποια ζημιά) σίγουρα ΔΕΝ επηρεάζει την εγγύηση!

 

Για σοβαρές πληροφορίες και υπεύθυνες διευκρινήσεις άφησε τις τηλεφωνικές διασαφηνίσεις με όποιον απαντάει στο τηλέφωνο και ρώτησε καλύτερα με e-mail την Lenovo.com κλπ και ότι σου πει ισχύει...

 

Επειδη η αγορα πρεπει να γινει σημερα

Αναμεσα σαυτον

 http://www.electroho...-m330-2gbwin-10

και σε αυτον

http://www.public.gr.../prod7993390pp/

Ποιον απο τους 2?

http://www.public.gr/product/computers-and-software/laptops/laptop-asus-x556uj-xo044t-156-i7-6500u4gb500gb-920m/prod7993390pp/

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το πώ αλλη μία για να μην περνουμε κόσμο στο λαιμό μας....

 

ΑΝ το λαπτοπ έχει ειδικό service bay για σκληρό/μνήμη τότε ΔΕΝ χανεται η εγγύηση....

 

ΑΝ πρεπει να αφαιρεθεί όλοκληρο το καπάκι και ΔΕΝ υπαρχει warranty void if removed αυτοκόλλητο σε καποια βίδα επίσης η εγγύηση ΔΕΝ χανεται

 

ΑΝ πρεπει να αφαιρεθεί όλοκληρο το καπάκι και ΥΠΑΡΧΕΙ warranty void if removed αυτοκόλλητο σε καποια βίδα η εγγύηση ΕΠΙΣΗΜΑ χανεται και εγώ προσωπικά δεν θα εμπιστευόμουν οποιαδήποτε απαντηση απο τηλέφωνο ή mail διοτι μετά στο επίσημο service ANΕTA τα γυρίζουν όπως θέλουν αυτοι τα πράγματα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο να ρωτήσεις το θυρωρό (aka τηλεφωνητή) άλλο να έχεις γραπτό email από Lenovo service. Κανέναν δεν έχω πάρει ποτέ στο λαιμό μου ούτε εδώ μέσα ούτε πουθενά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια,καποιος να μου προτεινει ενα laptop μεχρι 550-560 ευρω αυστηρα (και απο ελληνικο καταστημα θα ηθελα προταση και απο εξω) που να μπορει να αντικαταστησει οσο το δυνατον "πιο πολυ" οσο γινεται το ηδη υπαρχον  SAMSUNG NP700G7C με επεξεργαστη τον INTEL CORE i7-3630QM 16gb ram και καρτα γραφικων την gtx675

 

Υπαρχει καμια προταση? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια,καποιος να μου προτεινει ενα laptop μεχρι 550-560 ευρω αυστηρα (και απο ελληνικο καταστημα θα ηθελα προταση και απο εξω) που να μπορει να αντικαταστησει οσο το δυνατον "πιο πολυ" οσο γινεται το ηδη υπαρχον  SAMSUNG NP700G7C με επεξεργαστη τον INTEL CORE i7-3630QM 16gb ram και καρτα γραφικων την gtx675

 

Υπαρχει καμια προταση? 

 

Σε αυτά τα λέφτα τπτ δεν μπορει να αντικαταστήσει αυτο το μηχάνημα!!

 

Ουτε καν κατι με 6300HQ, o μονος επεξεργαστής που ξεπερναει αλλα και παλι για πολύ λιγο τον 3630 είναι ο 6700HQ και προσθέσεις και τα υπολοιπα καλούδια (16gb, καλή gpu) ... το κασέ ανεβαινει κοντα στα 1000 και αυτό για να κερδίσεις ελαχιστα σε επιδόσεις...

 

https://www.skroutz.gr/s/9116168/Asus-K550VX-DM027D-i7-6700HQ-16GB-256GB-GeForce-GTX-950M-FHD-No-OS.html

 

Για να πάρεις κατι ουσιαστικά καλύτερο που να αξίζει τοτε μιλαμε για 1900Ε απο Ελλαδα και 1600Ε απο έξω..

 

https://www.skroutz.gr/s/9712167/MSI-GT62VR-6RD-Dominator-i7-6700HQ-16GB-1TB-256GB-GeForce-GTX-1060-FHD-W10.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...