Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για αγορά φορητού υπολογιστή


podarilos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους!! Πρώτη φορά γράφω στο φόρουμ παρακολουθώ συχνά συζητήσεις και θέλω να ρωτήσω το εξης:Θέλω γνώμη για λάπτοπ (προγραμματιστική χρήση και αναλύσεις οικονομικων) και Όσο πιο ποιοτικό γίνεται από κατασκευή τουλάχιστον μέχρι 750!Ευχαριστώ!!

http://www.electroholic.gr/gr/computer/ypologistes/laptop/comlen00523/laptop-lenovo-ideapad-700-15-80ru00h0pb-15-6fhdi7-6700hq4gb1tb950m-2gbwin-10black

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γύρω στα 500 (και κάτι ψιλά) ευρώ για χαλαρή χρήση (internet κτλ) και κανά minecraft, sims; (Μην έχει μόνο 128GB SSD κρίμας είναι)

 

Αυτό έχει θέση για 2ο σκληρό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Hommer: έχει, έρχεται με έναν Kingston ~120gb Μ2 ssd και έχει ελεύθερη θέση για έναν 2.5" ssd ή hdd. Tο ίδιο αγόρασα και εγώ, σύμφωνα ακριβώς με τις παραπάνω προτάσεις του zacharis(μαζί με μια ακόμη μνήμη που προτείνεται) .

 

Επεξεργασία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Hommer: έχει, έρχεται με έναν Kingston ~120gb Μ2 και έχει ελεύθερη θέση για έναν 2.5" ssd. Tο ίδιο αγόρασα και εγώ, σύμφωνμα με τις παραπάνω προτάσεις του zacharis(μαζί με μια ακόμη μνήμη που προτείνεται) .

Ευχαριστώ. Δεν το λέει πουθενά έτσι; Δεν είμαι εγώ τρελός. Σιχαίνομαι την αγορά λάπτοπ. Δεν μπορείς να βρεις εύκολα πληροφορίες για το καθε μοντέλο. Asus GXR43/12T-R45 και τρέχα γύρευε. Τέσπα, ευχαριστώ και πάλι και προφανώς κι εσένα zacharis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα είδα αυτά, αλλά το λάπτοπ έχει θέση για 2ο σκληρό; Δεν μπορώ να βρω κάπου

...Δεν το λέει πουθενά έτσι; Δεν είμαι εγώ τρελός. Σιχαίνομαι την αγορά λάπτοπ. Δεν μπορείς να βρεις εύκολα πληροφορίες για το καθε μοντέλο...

https://www.youtube.com/watch?v=2wH2jIKK_M4

post-66821-0-28880200-1494681186_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ζαχαρία Επειδή έχω δει ότι το ψάχνεις πολύ και συμφωνω με πολλές επιλογες σου θα με ενδιέφερε η γνώμη σου για τα lenovo (ποιότητα κατασκευής εγγύησης κλπ κλπ) καθως σκεφτομουν κάτι σε dell η Asus
 

Επεξ/σία από yiannaros111
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που είπα. Youtube: E5-575, site: E5-575-584A, υπομοντέλα στο υπομοντέλο. Τέσπα, για άλλο thread.

To laptop είναι το E5-575 που βγαίνει σε διάφορες versions, όλες έχουν το ίδιο σασί και τα ίδια βασικά specs συμπεριλαμβανομένου και του M.2 SSD slot...

 

Ζαχαρία Επειδή έχω δει ότι το ψάχνεις πολύ και συμφωνω με πολλές επιλογες σου θα με ενδιέφερε η γνώμη σου για τα lenovo (ποιότητα κατασκευής εγγύησης κλπ κλπ) καθως σκεφτομουν κάτι σε dell η Asus

OK είναι τα Lenovo με πολύ καλύτερη σχεδίαση και ποιότητα κατασκευής από τα αντίστοιχα Dell...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΡΟΣΟΧΗ! Για  αυτό το laptop από public. Το παρέλαβα σήμερα από το public Ιωαννίνων. Μου έδωσαν λάθος laptop για την ακρίβεια αυτό. Το οποίο φυσικά είναι κατώτερο αφού όλα είναι ίδια εκτός του κατώτερου επεξεργαστή. Το είδα και φυσικά μου είπε ότι τα έστειλαν με λάθος ταμπελάκια από το εργοστάσιο ή κάτι τέτοιο και μου έδωσαν το σωστό αλλά παρατήρησα ότι είχαν και άλλα με λάθος ταμπελάκι. Οπότε προσοχή κυρίως για όποιον θέλει να το πάρει από Γιάννενα, δεν γνωρίζω για άλλες περιοχές.

Μπορεί να το γράφω σε λάθος μέρος αλλά αφού παίζει αρκετά τις τελευταίες μέρες αυτό το laptop καλό είναι να υπάρχει εδώ.

 

Όσο για το laptop γενικά πολύ καλό. Ο ssd αρκετά αργός, η ram αναβαθμίζεται εύκολα(υπάρχει 1 κενό slot) έχει διαφορετικά πορτάκια στο πίσω μέρος, 1 για τις ram και 1 για τον δίσκο, πολύ καλά τα ηχεία, θερμοκρασίες μέχρι τώρα οκ, προσωπικά με ενοχλεί πάρα πολύ η παρουσία του δεξί shift δεξιά από το βελάκι up δεν το είχα προσέξει αλλά φαίνεται καθαρά στις φωτογραφίες του λινκ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η οθονη πως ειναι φιλε;

 

Δεν είναι πολύ φωτεινή αλλά για μένα είναι ικανοποιητική. Τέρμα κάτω η φωτεινότητα πάντως δεν είναι ούτε για το μαύρο σκοτάδι. Αυτήν την στιγμή το έχω στο 60% και είναι οκ. Στο 50% μου φαίνεται λίγο σκοτεινό ακόμα και τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπερα zacharis,

ψαχνω λαπτοπ απο εξωτερικο να μας ερθει πιο φθηνα με 1500ευρω περιπου

Προοριζεται για gaming , και προγραμματα αρχιτεκτονα,θα δουλεψει και 3d.

Kαμια προταση με 2-3 επιλογες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...