Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για αγορά φορητού υπολογιστή


podarilos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Ποιος ειναι καλυτερος επεξεργαστης.Αυτος< Intel Pentium 4 @ 2.0 GHz / AMD Athlon XP 2200+> η αυτος ...AMD Quard-Core A4-5000 (1.50 GHz)

 

Ποια ειναι καλυτερη καρτα γραφικων;Αυτη <AMD HD 8670M> η αυτη <Intel Pentium 4 @ 2.0 GHz / AMD Athlon XP 2200+>

 

 

#error

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλησπέρα , ψάχνω το καλύτερο δυνατόν λάπτοπ στα 800-1000 ευρώ μαξ για χρήση 3d studio max(θα γίνονται renders και γενικά η χρήση του θα είναι ως workstation. το θέλει ένας φίλος μου που σπουδάζει αρχιτεκτονική , δεν ξέρω τι άλλα προγράμματα χρησιμοποιούν, το σίγουρο είναι το 3dmax. έχουμε καμια πρόταση στα λεφτά αυτά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα , ψάχνω το καλύτερο δυνατόν λάπτοπ στα 800-1000 ευρώ μαξ για χρήση 3d studio max(θα γίνονται renders και γενικά η χρήση του θα είναι ως workstation. το θέλει ένας φίλος μου που σπουδάζει αρχιτεκτονική , δεν ξέρω τι άλλα προγράμματα χρησιμοποιούν, το σίγουρο είναι το 3dmax. έχουμε καμια πρόταση στα λεφτά αυτά?

 

Αυτό που έχω στην υπογραφή μου στα 1200.

Γιατί με το ποσό που διαθέτεις, με όλο το σεβασμό workstation δεν υπάρχει περίπτωση να βρείς ούτε μεταχειρισμένο.

 

Consumer θα βρείς, αλλά για τη δουλειά που το θες είναι απλά playmobil ό,τι επεξεργαστή και να φοράει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα , ψάχνω το καλύτερο δυνατόν λάπτοπ στα 800-1000 ευρώ μαξ για χρήση 3d studio max(θα γίνονται renders και γενικά η χρήση του θα είναι ως workstation. το θέλει ένας φίλος μου που σπουδάζει αρχιτεκτονική , δεν ξέρω τι άλλα προγράμματα χρησιμοποιούν, το σίγουρο είναι το 3dmax. έχουμε καμια πρόταση στα λεφτά αυτά?

http://tinyurl.com/nt2twu9

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που έχω στην υπογραφή μου στα 1200.

Γιατί με το ποσό που διαθέτεις, με όλο το σεβασμό workstation δεν υπάρχει περίπτωση να βρείς ούτε μεταχειρισμένο.

 

Consumer θα βρείς, αλλά για τη δουλειά που το θες είναι απλά playmobil ό,τι επεξεργαστή και να φοράει.

δυστηχώς δεν μπορεί να δώσει παραπάνω. όντως και εγώ που το έψαξα δεν βρίσκεις ούτε για πλάκα workstation στα λεφτά αυτά.ξέρω οτι πάνε πάνω από1500-2000 ευρώ αλλά έλεγα μήπως έχει βγεί καμια φθηνή λύση γιατί και εγω έχω χρόνια να ασχοληθώ με φορητό workstation.

τι επιλογές έχει? ακόμα και consumer laptops με ι7 και nvidia θα κάνει τίποτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες,

Ψάχνω για φίλο λαπτοπ κυρίως για χρήση autocad.

Διαθέτει 350 ευρώ

 

Σε γιαγαντοαφίσα το θέλει ή σε καρτποστάλ? Γιατί σε κανονικό λάπτοπ με τέτοιο budget αν τρέξει Autocad 2004 (10 χρόνια πρίν), ευχαριστημένος να'ναι. :)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ρε παιδια δεν στεκει αυτο λεω ; 

Αυτο που λεω *

απλά τα λάπτοπ σε αυτά τα λεφτά ζορίζονται στο surfαρισμα σκέψου το autocad ζήτημα είναι αν το ανοίγει. δεν μιλάμε καν να φτιάξει κάτι όσο απλό και αν είναι έτσι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ρε παιδια δεν στεκει αυτο λεω ; 

Αυτο που λεω *

 

απλά τα λάπτοπ σε αυτά τα λεφτά ζορίζονται στο surfαρισμα σκέψου το autocad ζήτημα είναι αν το ανοίγει. δεν μιλάμε καν να φτιάξει κάτι όσο απλό και αν είναι έτσι..

Διαβασε πιο πισω και θα καταλαβεις για τι μιλαμε.

Μιλαμε εχουμε γινει τρολοσελιδα, οχι αστεια.

δυστηχώς δεν μπορεί να δώσει παραπάνω. όντως και εγώ που το έψαξα δεν βρίσκεις ούτε για πλάκα workstation στα λεφτά αυτά.ξέρω οτι πάνε πάνω από1500-2000 ευρώ αλλά έλεγα μήπως έχει βγεί καμια φθηνή λύση γιατί και εγω έχω χρόνια να ασχοληθώ με φορητό workstation.

τι επιλογές έχει? ακόμα και consumer laptops με ι7 και nvidia θα κάνει τίποτα?

Σε 17αρι:

 

http://www.mgmanager.gr/lenovo_z710_i74710mq17_fhd8gb1tb8gb_sshdgt_840mw8_8_y_5428216/el/pid/19375/

Bεβαια καλο θα ηταν να εχει quandro καρτα γραφικων αλλα σε αυτα τα χρηματα, δυσκολο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εε δεν ειμαι εγω αυτος μου μιλησα για autocad...Εγω ρωτησα για το ποιος επεξεργαστης και καρτα γραφικων ειναι καλυτερη.Τι κανουμε δεν ειμαι και ειδικος .Μπορειτε να μου απαντησε χωρις κοροιδεμα...Εγω ρωτησα αυτο ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΧΩΡΙΣ ΗΡΩΝΕΙΕΣ;Ποιος ειναι καλυτερος επεξεργαστης.Αυτος< Intel Pentium 4 @ 2.0 GHz / AMD Athlon XP 2200+> η αυτος ...AMD Quard-Core A4-5000 (1.50 GHz)

 

Ποια ειναι καλυτερη καρτα γραφικων;Αυτη <AMD HD 8670M> η αυτη <Intel Pentium 4 @ 2.0 GHz / AMD Athlon XP 2200+>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AMD Quard-Core A4-5000 (1.50 GHz) για επεξεργαστη.

 

Για καρτα γραφικων η 8670μ. Βεβαια αν θες να παρεις τον Πεντιουμ 4 (επεξεργαστη) και να τον βαλεις για ..καρτα γραφικων, κανε το.

Μην απορεις γιατι δεν θα δουλευει το μηχανημα μετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβασε πιο πισω και θα καταλαβεις για τι μιλαμε.

Μιλαμε εχουμε γινει τρολοσελιδα, οχι αστεια.

Σε 17αρι:

 

http://www.mgmanager.gr/lenovo_z710_i74710mq17_fhd8gb1tb8gb_sshdgt_840mw8_8_y_5428216/el/pid/19375/

Bεβαια καλο θα ηταν να εχει quandro καρτα γραφικων αλλα σε αυτα τα χρηματα, δυσκολο.

οπά έκανα και εγώ λάθος quote. 

επίσης ευτυχώς που δεν ξεκίνησα να διαβάζω τις πίσω σελίδες :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σας

ενδιαφερομαι για αγορα λαπ τοπ τον επομενο μηνα και θελω καποιες συμβουλες

η χρηση του θα ειναι ιντερνετ, ταινιες, παιχνιδια, να πω οτι θα συνδεεται σε 42 αρα που και που.

Θελω αυστηρα 17.3 να ειναι το μεγεθος της οθονης, καλη ποιοτητα υλικων , το μπατζετ ειναι μεχρι 1500 ευρω.

Απο παιχνιδια μου αρεσει να παιζω τα παντα.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας- συμβουλες σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...