Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για αγορά φορητού υπολογιστή


podarilos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατι το θεωρεις του πεταματου?

Λογω επεξεργαστη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γιατι το θεωρεις του πεταματου?

Λογω επεξεργαστη?

 

Λόγω του ότι είναι φτηνιάρικης σειράς DELL.

 

Μετά θα κοιτούσα τον επεξεργαστή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν κάνει αυτό που είδα ε? Νόμιζα ότι ο i7 κάνει τη διαφορά. Αυτοί που μου προτείνεις είναι i5. Τι παίζει ρόλο τελικά. Η μνήμη, η cpu. Νόμιζα με τον i7 θα ήταν καλύτερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τούμπανο το Acer για τα λεφτα του νομίζω, αν και προκύπτει το δίλημμα της ποιότητας-εγγύησης με το HP .

Η λέξη Clearence μπροστα απο το Acer υποδηλώνει κάτι ?

Προφανως και ο τετραπύρηνος ειναι ταχύτερος απο τον διπύρηνο, σωστά ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τούμπανο το Acer για τα λεφτα του νομίζω, αν και προκύπτει το δίλημμα της ποιότητας-εγγύησης με το HP .

Η λέξη Clearence μπροστα απο το Acer υποδηλώνει κάτι ?

Προφανως και ο τετραπύρηνος ειναι ταχύτερος απο τον διπύρηνο, σωστά ?

 

Για ποιόν τετραπύρηνο μιλάμε? Για τα AMD που προτάθηκαν? Αυτά με όλο το σεβασμό είναι σκατοπύρηνα, όχι σωστά 4πύρηνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιόν τετραπύρηνο μιλάμε? Για τα AMD που προτάθηκαν? Αυτά με όλο το σεβασμό είναι σκατοπύρηνα, όχι σωστά 4πύρηνα.

Ναι για το AMD σε σύγκριση με τον INTEL .

Συγκρίνοντας πάντα κάπου στα ιδια χρήματα και συμφωνα με αυτα τα Benchmars αλλά και χαρακτηριστικά ο AMD υπερέχει, ίσως όχι για πολύ αλλά  ειναι καλύτερος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι για το AMD σε σύγκριση με τον INTEL .

Συγκρίνοντας πάντα κάπου στα ιδια χρήματα και συμφωνα με αυτα τα Benchmars αλλά και χαρακτηριστικά ο AMD υπερέχει, ίσως όχι για πολύ αλλά  ειναι καλύτερος.

 

 

Σου πρότεινα αυτό στα 369:

 

https://www.info-world.gr/pegasus/products01/show00.php?code=71334&pcode=SHOW_PROD71334

 

Και κάθεσαι κι ασχολείσαι με το κάθε σαβούρι για 30 ευρώ λιγότερα???

 

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i3-4000M-vs-AMD-A6-6310

 

Έπειτα είχες αναφέρει ότι μάξιμουμ budget 300 ευρώ (ούτε 310, ούτε 335, ούτε 369).

 

Τελικά καταλήγουμε κάπου ή απλά να γίνεται κουβέντα, γιατί μπερδεύτηκα λιγάκι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

plpapadopoulos

Φίλε τα 300 ήταν ταβάνι γιατι τα 4πύρηνα που έβρισκα εγώ ξεκινούσαν 370+, αλλά αν πρόκειται για ένα τίμιο 4πύρηνο θα γίνει η υπέρβαση στα 335 το πάρα πολύ...  αλλά περισσότερα δεν γίνεται, επίσης το amd laptop εχει linux που ενδιαφέρουν το άτομο που θα το έχει.

Ακόμα να μου πεις γιατί το θεωρείς σαβούρι, και σίγουρα απόψε μπορούμε να καταλήξουμε στο οτι αυτό το laptop  ειναι το καλύτερο στα 335 ευρώ και οτι με 369 βρίσκεις λίγο καλύτερο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλημερα και καλη χρονια.. ψαχνω ενα λαπτοπ για την κοπελα μου.. αλλα το budget ειναι μεχρι 300ευρο.. προσπαθησαα να βρω κατι σε i3 ιντελ αλλα δε μπορεσαν να βρω κατι.. μπορει καποιος να μου δωσει καποια προταση?? Το θελει για σεραρισμα καμια.ταινια κ καμια εργασια για την σχολη της τυπου office.. θα προτιμουσα σε ιντελ κατι.. η βοηθεια σας θα τα πολυτιμη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλημερα και καλη χρονια.. ψαχνω ενα λαπτοπ για την κοπελα μου.. αλλα το budget ειναι μεχρι 300ευρο.. προσπαθησαα να βρω κατι σε i3 ιντελ αλλα δε μπορεσαν να βρω κατι.. μπορει καποιος να μου δωσει καποια προταση?? Το θελει για σεραρισμα καμια.ταινια κ καμια εργασια για την σχολη της τυπου office.. θα προτιμουσα σε ιντελ κατι.. η βοηθεια σας θα τα πολυτιμη..

 

Δώθηκαν παραπάνω χτές προτάσεις.

 

Διαβάζεις λίγα πόστς πιο πριν και θα βρείς από 289 ώς και 369 προτεινόμενα λάπτοπς.

 

Καλές αγορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλημερα και καλη χρονια.. ψαχνω ενα λαπτοπ για την κοπελα μου.. αλλα το budget ειναι μεχρι 300ευρο.. προσπαθησαα να βρω κατι σε i3 ιντελ αλλα δε μπορεσαν να βρω κατι.. μπορει καποιος να μου δωσει καποια προταση?? Το θελει για σεραρισμα καμια.ταινια κ καμια εργασια για την σχολη της τυπου office.. θα προτιμουσα σε ιντελ κατι.. η βοηθεια σας θα τα πολυτιμη..

Μία σελίδα προς τα πίσω κοίταξε και θα σου λυθεί η απάντηση.

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ laptop ΓΙΑ ΧΡΗΣΗ windows κ εγγραφή cd,εχω ηδη iPad

Μπάτζετ πες.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΩΣ 350€ Θα τα έδινα

http://www.insomnia.gr/topic/522438-βοηθεια-για-αγορα-νεου-φορητου-υπολογιστη/?p=53723978

κοιταξε , τα ποιο κατω που κανουν 359€

επισης , κοιτα και το 335€ ¨)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...