Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για αγορά φορητού υπολογιστή


podarilos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτός εδώ τι λέει; http://www.you.gr/proionta/laptop,tablet/foritoi-ypologistes/laptop/laptop-lenovo-g50-45-%28a8-6410-8gb-1tb-r5m230-2gb%29/?ctp=forestview&utm_source=forestview&utm_medium=rtb&utm_campaign=forestview#tab1

Οι Α8 της AMD είναι σε χειρότερη κατάσταση από τη σειρά U της Intel; Βλέπω φορητούς με AMD ότι είναι πιο ολοκληρωμένα μηχανήματα με 8 GB RAM, καλή κάρτα γραφικών κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

http://www.e-shop.gr/hp-probook-470-g1-173-hd-intel-core-i5-4200m-8gb-750gb-amd-radeon-hd8750m-2gb-linux-bag-p-PER.901264

Το ειχαν σε προσφορα στα 600ευρω.

Το βλεπω να ξανακατεβαινει συντομα.

 

Τον αγόρασα τα χριστούγεννα και μέχρι στιγμής έιμαι πολύ ικανοποιημένος!Νομίζω είναι η απ'τις καλύτερες επιλογές στα 600 ευρό και ειδικά για 17'  αυτό που με κούρασε ήταν τα Drivers επειδή το Hp manager  δεν τα κατέβασε όλα και ήθελε χειροκίνητα! το μόνο αρνητικό του είναι ότι ο σκληρος είναι στις 5400rpm 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα... σήμερα παρέλαβα ένα lenovo thinkpad e540 από computeruniverse. Πολύ καλά συσκευασμένο ομολογώ. Θέλω να ρωτήσω κάτι σχετικά με την εγγύηση. Στο συγκεκριμένο λάπτοπ η εγγύηση λέει ξεκίνησε 29/8/14 (μία μέρα μετά την παραγωγή του) και τελειώνει στις 12/10/15. Κανονικά δεν έπρεπε να μετράει από την αγορά του λάπτοπ; Είναι λογικό αυτό ή όχι;

 

ΥΓ: κάτι άλλο... στην οθόνη έχει ένα σημείο περίπου κυκλικό με διάμετρο 1cm που είναι σαν "ξεθωριασμένο". Φαίνεται πολύ αχνά και συνήθως δεν ασχολούμαι με τέτοια αλλά πέφτει όλο το μάτι μου πάνω του και με ενοχλεί. Παίζει να έχει κάτι η οθόνη; (το σημείο φαίνεται σε μονόχρωμο φόντο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα... σήμερα παρέλαβα ένα lenovo thinkpad e540 από computeruniverse. Πολύ καλά συσκευασμένο ομολογώ. Θέλω να ρωτήσω κάτι σχετικά με την εγγύηση. Στο συγκεκριμένο λάπτοπ η εγγύηση λέει ξεκίνησε 29/8/14 (μία μέρα μετά την παραγωγή του) και τελειώνει στις 12/10/15. Κανονικά δεν έπρεπε να μετράει από την αγορά του λάπτοπ; Είναι λογικό αυτό ή όχι;

 

ΥΓ: κάτι άλλο... στην οθόνη έχει ένα σημείο περίπου κυκλικό με διάμετρο 1cm που είναι σαν "ξεθωριασμένο". Φαίνεται πολύ αχνά και συνήθως δεν ασχολούμαι με τέτοια αλλά πέφτει όλο το μάτι μου πάνω του και με ενοχλεί. Παίζει να έχει κάτι η οθόνη; (το σημείο φαίνεται σε μονόχρωμο φόντο)

 

για το πρωτό σου ερωτημα επικοινωνεις με την αντιπροσωπεία και τους στελνεις με ενα μειλ την αποδειξη ωστε να ισχύει απο την ημερα της αγοράς.

 

το 2ο θεμα ειναι πιο σοβαρο, δες μηπως ειναι βρωμιά ειδαλλως υπαρχει περιπτωση να εχεις ελαττωματική οθονη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το πρωτό σου ερωτημα επικοινωνεις με την αντιπροσωπεία και τους στελνεις με ενα μειλ την αποδειξη ωστε να ισχύει απο την ημερα της αγοράς.

 

το 2ο θεμα ειναι πιο σοβαρο, δες μηπως ειναι βρωμιά ειδαλλως υπαρχει περιπτωση να εχεις ελαττωματική οθονη

 

Βρωμιά δεν είναι. Μάλλον παίζει να έχει θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,το τελευταίο καιρό είμαι σε αναζήτησή laptop οχι ακριβό γιατι σίγουρα θα τον τελειώσουν τα μικρα μου.οι εργασίες που θα κανω ειναι οι εξής:καταχώρηση τιμολογίων,σερφάρισμα,γράψιμο cd-dvd Κ να συνδέω τον σκληρό μου για να αποθηκεύω τις φωτο μου.δεν δω ιδέα τι τιμες παίζουν και ούτε απο μάρκες γνωρίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο θα ηταν να το επιστρεψεις

Link.png Site: backlight bleeding μυρίζομαι

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,το τελευταίο καιρό είμαι σε αναζήτησή laptop οχι ακριβό γιατι σίγουρα θα τον τελειώσουν τα μικρα μου.οι εργασίες που θα κανω ειναι οι εξής:καταχώρηση τιμολογίων,σερφάρισμα,γράψιμο cd-dvd Κ να συνδέω τον σκληρό μου για να αποθηκεύω τις φωτο μου.δεν δω ιδέα τι τιμες παίζουν και ούτε απο μάρκες γνωρίζω.

Πες κιολας ποσα χρηματα θες να διαθεσεις μαξ.

Επισης, θες να εχει λειτουργικο επανω το λαπτοπ ή μπορεις να του περασεις μονη σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Βασικά κάπως έτσι εμφανισιακά. Δεν πρέπει να είναι backlight bleeding καθώς δεν είναι στην άκρη της οθόνης αλλά από το κεντρό λίγο πιο κάτω και δεξιά. Έστειλα ήδη e-mail  στο computeruniverse σχετικά με το τι μπορεί να γίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά είμαι Θεσσαλονίκη :-(

 

οκ έχει και στην Θεσσαλονίκη υποκατάστημα. Είναι αξιόπιστο το service? Το ρωτάω γτ και σε HP, Toshiba μου τα "βασανισαν" τα λαπτοπια που ειχα στειλει και είναι κρίμα να γεμισει γραμμες καινουργιο λαπτοπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έως 350€ θα τα διαθέσω

Καλο θα ηταν να τα εχει πανω για να μην μπαίνω σε διαδικασία

Ταβάνι τα 350€

Καλο θα ηταν να εχει λειτουργικό

Αν εισαι Αθήνα, πηγαινε το στην Byte στην Καλλιθεα. 

Επιτοπου αλλαγή οθονης θα σου κανουν.

Ταβάνι 350€

Καλο θα ηταν να εχει πανω λειτουργικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά είμαι Θεσσαλονίκη :-(

 

οκ έχει και στην Θεσσαλονίκη υποκατάστημα. Είναι αξιόπιστο το service? Το ρωτάω γτ και σε HP, Toshiba μου τα "βασανισαν" τα λαπτοπια που ειχα στειλει και είναι κρίμα να γεμισει γραμμες καινουργιο λαπτοπ.

Προσωπικά έχω πάει στην byte Καλλιθέας 2 thinkpad και στο διήμερο επάνω είχαν επισκευαστεί κ δεν άφησαν το παραμικρό σημάδι επάνω.

Πάντα καλούσα και ανέφερα το πρόβλημα νωρίτερα στον τεχνικό για να έχει μία πρώτη γνώμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...