Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για αγορά φορητού υπολογιστή


podarilos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια παλευω τοση ωρα να ανοιξω τα λινκ για τα δωρεαν προγραμματα για τους φοιτητες, και δεν τα καταφερνω. Τι απο εδω, τι απο το google τα παλεψα, τιποτα. :(

 

Επισης, διαβαζω τοσες σελιδες τη συζητηση σας και τις προτασεις σας, και μεταξυ των 2 πιο hot προσφορων αυτη τη στιγμη, δηλαδη του Lenovo απ το e-shop, και του thinkpad, δε μπορω να αποφασισω με τιποτα.

 

Απ τη μια, εχουμε 100 ευρω λιγοτερα στην τιμη , πολυ μεγαλο ποσό. Και SSD, και καλυτερα τα πραγματα με την καρτα γραφικων. Απ την αλλη, λετε οτι εχουμε ενα κλικ καλυτερο CPU και πολυ πολυ καλυτερη ποιοτητα κατασκευης. Τα βλεπω λαθος??

ακόμη δε σου ανοίγει το λινκ; μου φαίνεται παράξενο καθώς και πριν και τωρα εμένα λειτουργεί κανονικα. Είχαμε και pc lab στο ενδιάμεσο στη σχολή και απο τους υπολογιστές εκεί συνδεόταν κανονικά, δοκιμασαμε μερικοι σε διαφορετικα pc και εμπαινε απο ολα. Και απο το κινητο δοκιμασα και εμπαινει κανονικα.

 

πλέον με την αύξηση του thinkpad νομίζω επιστρέφουμε στο lenovo των 350 ως vfm και το acer με την πολύ καλή κάρτα γραφικών αλλά την δυσκολία αναβάθμισης. Η διαφορά βέβαια εδώ γίνεται ακόμη πιο μεγάλη, συνεπώς αν δε καίγεσαι για την κάρτα γραφικών κοίτα σοβαρά το lenovo του eshop καθώς είναι καλή περιπτωση

Υ.Γ. επισυνάπτω φωτογραφίες όπου φαίνεται ξακάθαρα η ώρα και ότι λειτουργούσε το λινκ. Ξαναδοκίμασε να μπεις αν θες.

 

Υ.Γ.2 μιας και αναφέρθηκε ο 850 evo πιο πάνω, στο eshop έχει 87, γλιτώνει 13 ευρώ σε σχέση με την τιμή πάνω. Αλλά και στο σκρουτζ να κοιτάξει κανείς έχει καλύτερη τιμή σε πολλά μαγαζιά.

 

post-241435-0-09744400-1450122710_thumb.jpg

post-241435-0-00769100-1450122718_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχει παραλάβει κανείς το thinkpad με την παλιά τιμή ;

ο Green Dragon  είχε αναφέρει ότι αναμένει αυριο παραλαβή, οπότε αναμένουμε νέα του.και φυσικά αναμένουμε νέα και απο τον φίλο panicx

αν ξεχνάω κάποιον άλλο ας με συγχωρέσει :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει παραλάβει κανείς το thinkpad με την παλιά τιμή ;

αυριο το περιμενω κ γω..σωστα το ανεφερε κ ο Κωστας93...θα γραψω εντυπωσεις.

το περιμενω πως κ πως μιας κ ο παλιος μου desktop δεν την παλευει πλεον καθολου.... :-(

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο Green Dragon  είχε αναφέρει ότι αναμένει αυριο παραλαβή, οπότε αναμένουμε νέα του.και φυσικά αναμένουμε νέα και απο τον φίλο panicx

αν ξεχνάω κάποιον άλλο ας με συγχωρέσει :P

Πράγματι Κώστα, ή παραλαβή έχει ορισθεί για αυριο Τρίτη μετά τις 7, από το κατάστημα της περιοχής μου.

Περιμένω με ανυπομονησία να το πάρω και αυτό χάρη στις δικές σας συμβουλές!

Ευχαριστώ όλους!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Oi Samsung made in Korea -εν σχέσει με από τους Samsung made in China- είναι λίγο ακριβότεροι και έχουν πάντα 10 χρόνια εγγύηση ανεξάρτητα από το μαγαζί που τους πουλάει ...

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ το έβαλα Κυριακή και το πρόλαβα λέτε να γίνει κάνα κουλό; Ακόμα δεν έλαβα κάποιο νέο για παραλαβή.

αν φαίνεται η παραγγελία δε βλέπω λόγο να γίνει κάτι, διαθεσιμότητα υπάρχει, αν παραλάβουν τα παιδιά πάνω γιατί να μη παραλαβεις και εσύ;

 

καλό αυτό με τη κορέα, θα το λέμε και για αστειάκι.Παράγονται πράγματι σε κίνα και κορέα αλλά η τιμή είναι ιδια. Αλλά ακόμη και έτσι να ήταν, μονο το συγκεκριμενο μαγαζί εχει απο κορέα;

τα υπόλοιπα 21+1 καταστήματα που τον έχουν πιο φθηνά είναι όλα απο κίνα; Λίγη σοβαρότητα παιδια, δεν είναι κακό να κανει κανείς λάθος...

και φυσικά κάνεις λάθος και στο edit σου, καθώς η εγγύηση είναι 5 χρόνια για τους evo ανεξάρτητα απο το που παράγονται και 10 για τους pro. τα έχεις μπερδέψει.

https://www.skroutz.gr/s/5895583/Samsung-850-Evo-250GB.html

 

*edit και φυσικά κάνεις λάθος και στο edit σου, καθώς η εγγύηση είναι 5 χρόνια για τους evo ανεξάρτητα απο το που παράγονται και 10 για τους pro. τα έχεις μπερδέψει.

και φυσικά σε διαψεύδει και η επίσημη samsung

http://www.samsung.com/global/business/semiconductor/minisite/SSD/downloads/document/Samsung_SSD_850_EVO_Data_Sheet_rev_1_0.pdf

The 850 EVO guarantees a 5 year limited

warranty or 75TBW for 120GB and 250GB, 150TBW
for 500GB and 1TB.

 

 

Πράγματι Κώστα, ή παραλαβή έχει ορισθεί για αυριο Τρίτη μετά τις 7, από το κατάστημα της περιοχής μου.

Περιμένω με ανυπομονησία να το πάρω και αυτό χάρη στις δικές σας συμβουλές!

Ευχαριστώ όλους!

 

 

αυριο το περιμενω κ γω..σωστα το ανεφερε κ ο Κωστας93...θα γραψω εντυπωσεις.

το περιμενω πως κ πως μιας κ ο παλιος μου desktop δεν την παλευει πλεον καθολου.... :-(

καλώς να τους δεχτείτε και οι 2, αναμένουμε εντυπώσεις :)

Επεξ/σία από Kostas93
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το έβαλα Κυριακή και το πρόλαβα λέτε να γίνει κάνα κουλό; Ακόμα δεν έλαβα κάποιο νέο για παραλαβή.

εγω τους πηρα τηλεφωνο κ μου ειπαν οτι εχει ορισθει η παραλαβη για αυριο.

τηλ:210-2899999

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράγματι Κώστα, ή παραλαβή έχει ορισθεί για αυριο Τρίτη μετά τις 7, από το κατάστημα της περιοχής μου.

Περιμένω με ανυπομονησία να το πάρω και αυτό χάρη στις δικές σας συμβουλές!

Ευχαριστώ όλους!

 

 

αυριο το περιμενω κ γω..σωστα το ανεφερε κ ο Κωστας93...θα γραψω εντυπωσεις.

το περιμενω πως κ πως μιας κ ο παλιος μου desktop δεν την παλευει πλεον καθολου.... :-(

καλώς να τους δεχτείτε και οι 2, αναμένουμε εντυπώσεις :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

καλώς να τους δεχτείτε και οι 2, αναμένουμε εντυπώσεις :)

να σαι καλα φιλε κ ευχαριστω για την συνδρομη σου στην αναζητηση (οπως κ ολα τα υπολοιπα παιδια φυσικα)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την έκανα την παραγγελία τηλεφωνικά το Σάββατο το πρωί και μου είπαν εξ' αρχής ότι θα παραλάβω Τρίτη απόγευμα από το κατάστημα της επιλογής μου.

Φυσικά δεν έχω κανένα λόγο να αμφιβάλλω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την έκανα την παραγγελία τηλεφωνικά το Σάββατο το πρωί και μου είπαν εξ' αρχής ότι θα παραλάβω Τρίτη απόγευμα από το κατάστημα της επιλογής μου.

Φυσικά δεν έχω κανένα λόγο να αμφιβάλλω.

Δε πιστεύω να έχετε θέμα.

 

Κρίμα για έναν φίλο που μιλήσαμε με pm και τον σκεφτόταν, ελπίζω να πάει καλά η άλλη αγορά του τουλαχιστον.

Και φυσικά για όλους όσους τον κοίταζαν, καθώς ήταν καλή ευκαιρία.

 

και κάτι ασχετο, τσέκαρε μια την υπογραφή σου, πρέπει να έχεις λάθος στην μητρική, είναι η 81 και όχι η 61, άλλο socket :P

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την έκανα την παραγγελία τηλεφωνικά το Σάββατο το πρωί και μου είπαν εξ' αρχής ότι θα παραλάβω Τρίτη απόγευμα από το κατάστημα της επιλογής μου.

Φυσικά δεν έχω κανένα λόγο να αμφιβάλλω.

Στην online πάντως δεν είχε επιλογή για παραλαβή από κατάστημα πάρα μόνο αποστολή στον χώρο μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην online πάντως δεν είχε επιλογή για παραλαβή από κατάστημα πάρα μόνο αποστολή στον χώρο μου.

ισχυει.

Αλλιως θα ειχα παει απο το καταστημα να το παρω ηδη απο σημερα,αλλα  μου εβγαζε κ μενα επιλογη μονο για αποστολη στο χωρο μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...