Προς το περιεχόμενο

Στα €759 το Samsung Galaxy S5 στη χώρα μας. Στα €299 το Gear 2


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ έχω xperia Z και είμαι super. Το S4 δεν έχει ούτε ράδιο.

Πάντως όσο ανεβαίνει η οικονομική κρίση τόσο ανεβαίνουν και οι τιμές στα προϊόντα τεχνολογίας και ιδικά στα κινητά τηλέφωνα.

Ο Κόσμος δεν έχει χρήματα αλλά για λόγους βλακείας όσα έχει τα σπαταλάει εύκολα. Ίσως μέσα στην φτώχεια του αναζητάει την «πλούσια όαση» που του προσφέρει ένα κινητό τελευταίας τεχνολογίας. Προτιμάει να πάρει κινητό από το να πάρει ρούχα κλπ.
 

Θα δείτε ότι παρόλο που η τιμή είναι αδικαιολόγητα ακριβή, σε λίγο καιρό αρκετός κόσμος θα κρατάει ένα S5 στο χέρι του ή αργότερα ένα Iphone 6.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω xperia Z και είμαι super. Το S4 δεν έχει ούτε ράδιο.

 

Πάντως όσο ανεβαίνει η οικονομική κρίση τόσο ανεβαίνουν και οι τιμές στα προϊόντα τεχνολογίας και ιδικά στα κινητά τηλέφωνα.

 

Ο Κόσμος δεν έχει χρήματα αλλά για λόγους βλακείας όσα έχει τα σπαταλάει εύκολα. Ίσως μέσα στην φτώχεια του αναζητάει την «πλούσια όαση» που του προσφέρει ένα κινητό τελευταίας τεχνολογίας. Προτιμάει να πάρει κινητό από το να πάρει ρούχα κλπ.

 

Θα δείτε ότι παρόλο που η τιμή είναι αδικαιολόγητα ακριβή, σε λίγο καιρό αρκετός κόσμος θα κρατάει ένα S5 στο χέρι του ή αργότερα ένα Iphone 6.

Βασικα τα παραλες. Στην Ελλαδα ειναι λιγοι αυτοι που εχουνε ακριβα κινητα οταν πρωτοβγαινουν. Και οικονομικη κριση στην Ελλαδα υπαρχει κυριως , δεν νομιζω οτι την νοιαζει την samsung η εγχωρια αγορα βλεπεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ανεβουν ξανα οι μισθοί κατι θα ξερει η samy! Έρχεται η αναπτυξη...

Aν υπηρχαν smartphone το 2004 ολοι θα ειχαμε απο ενα τετοιας τιμής.

Απλα θα μπαιναμε εδω να λεγαμε ποσο καλο/κακο ειναι!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα τα παραλες. Στην Ελλαδα ειναι λιγοι αυτοι που εχουνε ακριβα κινητα οταν πρωτοβγαινουν. Και οικονομικη κριση στην Ελλαδα υπαρχει κυριως , δεν νομιζω οτι την νοιαζει την samsung η εγχωρια αγορα βλεπεις...

 

Μιλάω για εγχώρια αγορά και μόνο. Δεν μπορώ να δικαιολογήσω την τιμή με τίποτα και ιδικά όταν δεν την υποστηρίζουν οι αλλαγές.

Η Samsung πρέπει να δικαιολογήσει τον λόγο που λανσάρει το προϊόν της σε τέτοια τιμή για να μπορέσει να πείσει έναν «έξυπνο» αγοραστή.

 

Μπορεί στην Ελλάδα να έχουν λίγοι ακριβά κινητά όταν πρωτοβγαίνουν αλλά όταν τα αποκτούν είναι επίσης σε περίοδο που η τιμή τους είναι αυξημένη αρκετά και όχι όταν πέσουν πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραίο κόλπο για να τονώσει ξάνα την τιμή του s4 στα 760 ευρώ. μετονομασία του s4 σε s5 και ξανά βουρ. άπατο, τώρα που υπάρχουν z2 ,oppo find 7 ,vivo, nubia 6. άσε ρε samsung ίσως του χρόνου πάλι. το note 3 σου είναι στα 400 πλέον. πόσο καπέλο πια , πόσο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάω για εγχώρια αγορά και μόνο. Δεν μπορώ να δικαιολογήσω την τιμή με τίποτα και ιδικά όταν δεν την υποστηρίζουν οι αλλαγές.

Η Samsung πρέπει να δικαιολογήσει τον λόγο που λανσάρει το προϊόν της σε τέτοια τιμή για να μπορέσει να πείσει έναν «έξυπνο» αγοραστή.

 

Μπορεί στην Ελλάδα να έχουν λίγοι ακριβά κινητά όταν πρωτοβγαίνουν αλλά όταν τα αποκτούν είναι επίσης σε περίοδο που η τιμή τους είναι αυξημένη αρκετά και όχι όταν πέσουν πολύ.

   H Samsung μια ταριφα τιμη εχει , δεν την αλλαζει συμφωνα με τις οικονομικοπολιτικες καταστασεις της καθε χωρας. Αμα ητανε ετσι στην Ρουμανια θα κανανε 300 ευρω την πρωτη μερα και ολη η Ευρωπη θα αγοραζε Ρουμανικα S5..... 

 

Και το Sony z2 παρεπιπτονως 600 ευρα κανει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως έγραψα και αλλού οι φετινές ναυαρχίδες έχουν ελάχιστες διαφορές από τις περσινές. Αν κάποιος πάρει το Galaxy s4 advance έχει στην ουσία ένα λίγο διαφορετικό S5 σε πολύ καλύτερη τιμή. Και αυτό το snapdragon 800 από τότε που παρουσιάστηκε το LG G2 (το οποίο θα πρότεινα σε κάθε είδηση για ναυαρχίδα αν είχε υποδοχή sdcard) τον περασμένο Αύγουστο έχουμε βαρεθεί να το ακούμε, το 801 είναι το ίδιο προϊόν ελαφρά υπερχρονισμένο.

 

Αντί να κλαουνιάζουμε ας δούμε ότι πλεον υπάρχουν λύσεις στην αγορά, πολλές, φθηνές και καλές, και να ναι καλά η Samsung και η κάθε Samsung που βγάζουν καινούρια προϊόντα κάθε χρόνο για να πέφτουν οι τιμές στα "παλιά". Είναι καιρός να ξεφύγουμε από τα δίχτυα της διαφήμισης και να αξιολογήσουμε αυτό που πραγματικά χρειαζόμαστε αντί να θαμπωνόμαστε από το καινούριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιος ο λογος αγορας του S5 η του iphone 5 η δε ξερω και εγω καποιου κινητου τετοιας τιμης?

Ειδικα οταν ακουω ατακες του στυλ "WHTASUP ΕΧΕΙΣ?

κουβαλαει ο κοσμος κινητα 4-5-6-7-8-9 κατοσταρικα στην τσεπη του και δεν εχει ουτε 1€  καρτα ...!!!!

ας σοβαρευτουμε 11 στους 10 απο τους κατοχους τους δεν τα λειτουργουν ουτε στο 0,0001% των δυνατοτητων τους...!!!!!

 

 

Το πιο σωστό σχόλιο που έχω διαβάσει εδώ και παρά πολύ καιρό σε οποιαδήποτε συζήτηση για νέα smartphones . Όλη η αλήθεια σε 5 αράδες . 100% μαζί σου !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποτε ξανα πεταμενα χρηματα! ανευ ουσιας πραγματικα!

250-300 το ταβανι για high end συσκευη! 

 

xiaomi rules!

 

οποιος εχει πιασει στα χερια του MIUI λειτουργικο δεν ξαναγυρναει με τιποτα αλλου!

 

xiaomi mi2s και καποια στιγμη θα προχωρησω με το καινουριο μοντελο ;)!

 

περαστικα σε οσους ακολουθουν την φιλοσοφια της αρπαχτης....

Έτσι! Εγώ με το hongmi την έχω καταβρεί! Δίκαρτο, τετραπύρηνο, με γαμάτη ips οθόνη 4,7" στα 130€, ποιοτικότατο και με MIUI! Άντε γεια σαμσουνγκ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανάκριβα την ώρα που ο κόσμος πεινάει...

  Εχεις δικαιο, θα πρεπει να σταματησουνε και να την κλεισουνε την εταιρια επειδη εχουνε τους μαλακες του Ελληνες που ψηφιζουνε τους ιδιους εδω και 30 χρονια επειδη μας βολευαν και τωρα παιρνουν τα @@ τους.  Πως δεν το σκεφτηκανε ετσι, ειναι να απορει κανεις.... 

 

  Θα σου πω ενα μυστικο οκ ? Η Samsung βγαζει και φτηνα κινητα. Πιστευεις δηλαδη οτι πρεπει να βγαζει μονο φτηνα επειδη η τσεπη σου ή η δικια μου δεν το σηκωνουν? Απλα ενημερωσε τους οταν ορθοποδησουμε οικονομικα να ξαναρχισουνε να βγαζουν ναυαρχιδες, αμα ειναι οκ με σενα φυσικα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος δίνει τόσα λεφτά για κινητό (ας είναι οποιασδήποτε μάρκας), είναι απλά ανεγκέφαλος ή νεόπλουτος.

Εκτός αν το κινητό παίρνει καλές π**ες, ψήνει καφέ, στοκάρει μετοχές, κλείνει συμφωνίες, πιλοτάρει αεροπλάνο κλπ, ώστε να πείς ότι βγάζει τα λεφτά του γιατί κάνει κάτι χρήσιμο στην ανθρωπότητα.

Αν δεν ισχύει η δεύτερη πρόταση, τότε σίγουρα ισχύει η πρώτη...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...