Προς το περιεχόμενο

Terminator Genisys (2015)


Tilemaxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 215
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Νοσταλγία το λένε.

Πιάσε μια λαστιχιάντζα να στανιάρεις (στο 2:17 αν δεν βγει σωστά από το βίντεο)

Εντελώς γελοία ήταν τα εφέ,όχι ότι δεν τα γουστάρω,ταιριάζουν και πολύ καλά στην ταινία,αλλά αντικειμενικά αν το δεις είναι πολύ χάλια.

 

Είναι αυτό που λες, ταίριαξαν πολύ καλά με την ταινία.

Προσωπικά, στις πρόσφατες ταινίες ,κάποια σημεία με ξένισαν περισσότερο από την πλαστικουρα στο παραπάνω βίντεο.

 

Ένα πρόσφατο παράδειγμα είναι το hobbit.

 

Για να μην παρεξηγηθώ, οι σύγχρονες τεχνικές που χρησιμοποιούνται, είναι αναγκαίες για να μπορέσουμε να απολαύσουμε πιο πλούσιο θέαμα σε σύγκριση με το παρελθόν. Απλά μερικές φορές δεν ταιριάζουν με την ταινία η δεν γίνεται σωστή δουλειά, με αποτέλεσμα να χτυπήσει άσχημα στο μάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά τα εφε έχουν να κάνουν και με την εποχή...όταν βλέπεις μια ταινία να τη ταυτίζεις πάντα με τη χρονιά που κυκλοφόρισε και να τη σχολιάζεις με βάση τα κριτήρια της εποχής...το 1ο terminator για την εποχή του ήταν άψογο εκτός από τη σκηνή που αναφερατε παραπάνω με το καθρέφτη που ειλικρινά μπορούσαν και καλύτερα να τη παρουσιασουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

ή δεν υπαρχει αρκετο budget.

 

yep. Δεν μπορεις να κρινεις τα εφε στο T1, γιατι η ταινια εγινε με, συγκριτικα, πενιχρο budget, guerilla filmmaking, και αυτοσχεδιες τεχνικες για να γλυτωσουν χρηματα. ο Jim ηταν απο τη σχολη του Roger Corman, και δουλευε με οτι ειχε διαθεσιμο και του επετρεπε το budget.

και παρολαυτα, το αποτελεσμα ηταν αξιολογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

"Rated PG-13 For intense sequences of sci-fi violence and gunplay throughout, partial nudity and brief strong language."

 

 

 

ΧΑΧΑΧΑΧΑ  :-D 

 

κατα τα αλλα θα ηταν R-rated, οπως ειχαν υποσχεθει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα τις πρωτες ταινιες προσφατα και εχω παθει την πλακα μου. Δεν περιμενα να μου αρεσουν τετοιες ταινιες και ειδικα ο arnold. Ψηνομαι να παω να δω το καινουργιο ενω σιχαινομαι τα reboot κλπ Ουτε το jurrasic world δεν ειδα. 

 

Με το 2019 που λετε ολη την ωρα τι παιζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο το τρειλερ που ειδα παιζει να ναι το πρωτο τερμινειτορ που δεν θα δω.Τα γαμησανε ολα στο ταιμλαιν.Μην πω για την επιλογη της ηθοποιου που παιζει την σαρα.Επισης ο γερασμενος τερμινειτορ..... ουδεν σχολιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα τις πρωτες ταινιες προσφατα και εχω παθει την πλακα μου. Δεν περιμενα να μου αρεσουν τετοιες ταινιες και ειδικα ο arnold. Ψηνομαι να παω να δω το καινουργιο ενω σιχαινομαι τα reboot κλπ Ουτε το jurrasic world δεν ειδα.

 

Με το 2019 που λετε ολη την ωρα τι παιζει;

Terminator για τους fan είναι το 1 και το 2 (που είναι και ένα από τα καλύτερα sequel όλων των εποχών) και τα 2 με σκηνοθέτη τον Cameron. Τα υπόλοιπα απλά δεν υπάρχουν. Το 2019 επιστρέφουν τα δικαιώματα στον Cameron και είναι στο χέρι του τι θα πράξει και αν θέλει να πράξει.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω ότι οι περισσότεροι είναι αρκετά αρνητικοί με την ταινία και δεν καταλαβαίνω γιατί. Ειδικά όταν και ο Cameron που τον περιμένετε σαν μεσσία να επιστρέψει το 2019 μιλάει με τα καλύτερα λόγια για την ταινία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαρη στον φιλο του κανει, ενω ειναι και διπλωματης. πρεπει να τα εχεις καλα με ολους στο HW.

το ιδιο καλα λογια ειχε πει και για τα T3 και AVP οταν βγηκαν, αλλα αργοτερα τα εθαψε.   :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o Cameron έχει να κάνει σοβαρή ταινία πρακτικά από το True Lies (το οποίο ήταν τουλάχιστον αστείο και σαρκαστικό, μέσα στην αφελή ανοησία του και βλέπεται εύχάριστα μέχρι και σήμερα), δλδ 20+ χρόνια... τώρα ας ήμαστε ρεαλιστές, πέρα από φανμποησμούς και μλκιες, Τιτανικός και Αβαταρ καλές ταινίες δεν ήταν και δεν θεωρήθηκαν από την κοινή γνώμη ποτέ, praise για το τεχνικό κομμάτι τους και μόνο έλαβαν και εκεί τελειώνει η όποια αξία τους (καλλιτεχνική ελάχιστη, τεχνολογική τεράστια)...

 

Πως θα σώσει ο Cameron, πλέον προγραμματιστής και γραφίστας και λιγότερο σκηνοθέτης ένα καμμένο franchise εδώ και 20φεύγα χρόνια, ε δε ξέρω...γτ προφανώς δε γίνεται...το Terminator ¨ηταν μια ταινία της εποχής της, θα μπορούσε να γίνει και της σημερινής αλλά τα απαράδεκτα σηκουελ κτλ που βγήκαν το διέλυσαν πατόκορφα-και το καρφί θα μπεί από το τελευταίο λογικά...

 

Στη συνέντευξή του για την νέα ταινία, εμένα δε με έπεισε ότι του άρεσε, πιο πολύ την αποδέχτηκε σαν κάτι ανάλογο για το κοινό της εποχής -μια μαλακιάρα δλδ με εφέ- και της έδωσε τυπικά ένα ''καλή τύχη βρε΄΄...

 

 

οπότε ας ελπίσουμε να πάθει κάνα εγκεφαλικό, να στρώσει, να στανιάρει, να βρεί έναν καλό σεναριογράφο-για να μην συμμετάσχει καθόλου στην συγγραφή του στόρυ μιας και είναι το πιο αδύναμό του σημείο- μπας και κάνει κάνα battle angel και γουστάρουμε και μείνει μακρυά από ένα franchise που δεν σώζεται με τίποτα και δεν έχει επίσης απολύτως τίποτα να προσφέρει σήμερα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τώρα ας ήμαστε ρεαλιστές, πέρα από φανμποησμούς και μλκιες, Τιτανικός και Αβαταρ καλές ταινίες δεν ήταν και δεν θεωρήθηκαν από την κοινή γνώμη ποτέ, praise για το τεχνικό κομμάτι τους και μόνο έλαβαν και εκεί τελειώνει η όποια αξία τους (καλλιτεχνική ελάχιστη, τεχνολογική τεράστια)...

Ναι, ας είμαστε ρεαλιστές. 

http://www.imdb.com/title/tt0499549/?ref_=ttcrv_crv_tt

http://www.rottentomatoes.com/m/avatar/

Και όταν λέμε "καλλιτεχνική αξία", τί εννοούμε; Το εικαστικό κομμάτι; Γ@μήσε το avatar. Τα εφέ; Ξαναγ@μησε. Μουσική; 2-3 υποψηφιότητες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...