Προς το περιεχόμενο

ZTE Grand S II: Πιθανότατα το πρώτο smartphone με 4GΒ RAM


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι για αυτό είναι γεμάτα όλα τα φόρουμ με παράπονα για galaxy s4!

Εχει διορθωθεί με update μη κάνεις προπαγάνδα.

Και έλεος με τους iphone fanboys σε καθε νήμα android.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 74
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν και κατοχος android τηλεφωνου, παραδεχομαι την ανωτεροτητα της apple σε αυτο τον τομεα. Οπου με 512mb και 1gb στα τηλεφωνα της μπορουν να τρεχουν απροβληματιστα το εξαιρετο λειτουργικο της. 4gb σε κινητο για μενα ειναι αστειοτητα και δειγμα του ποσο δυσχρηστο λειτουργικο ειναι το android.

 

Όντως είναι δύσχρηστο και καθόλου πρακτικό το android. 

 

2014-03-30%2012.14.37.jpg

 

(Επειδή κάποιοι δεν θα καταλάβουν, ταυτόχρονα παίζει youtube στο πάνω μισό της οθόνης ενώ στο κάτω μισό έχω ανοίξει chrome. Ξέρω είναι επιστημονική φαντασία αυτό για κάποια λειτουργικά γι αυτό το εξηγώ. )

  • Like 24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι για αυτό είναι γεμάτα όλα τα φόρουμ με παράπονα για galaxy s4!

Δεν ξέρω τι λες εσύ,αλλά εγώ δεν θεωρώ πως το Galaxy S4 φοράει Android. Θεωρώ πως φοράει το θεόβαρο touchwiz. Ναι,το ξέρω πως στην ουσία Android είναι αλλά δεν φταίει η Google για το γεγονός ότι το Moto G κολλάει λιγότερο από το Galaxy S4. Η Samsung φταίει με όλες τις βλακείες εφαρμογές/widgets που φορτώνει τα κινητά της. προτιμώ να μην κολλάει το κινητό μου παρά να κουνάω το κεφάλι μου και να κατεβαίνει κάτω η σελίδα. άσε που αυτό καίει και παραπάνω μπαταρία!

 

Android θεωρώ το vanilla (aosp) δηλαδή το σκέτο,της Google. Σχεδόν Android θεωρώ το HTC Sense και το Sony UX.

 

Ειλικρινά όποιος συγκρίνει Galaxy S4/5 με iPhone 5S/6 είναι το λιγότερο χαζός. Παρά fan android κινητών στην προκειμένη φυσικά και θα πάω με το μέρος του "τέλειου κινητού" και όχι της πλαστικούρας,ονόματι Galaxy S4/5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε νιώθω μια από τα ίδια έχω 3gb και βλέπω κινητά με 4gb!!!σε λίγο θα έχω περισσότερη ραμ στο κινητό παρά στο pc

Συμφωνώ...αν δείς ότι πλέον τα Windows απαιτούν μόνο 1GB ram και σε λίγο θα κατέβει και άλλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει διορθωθεί με update μη κάνεις προπαγάνδα.

Και έλεος με τους iphone fanboys σε καθε νήμα android.

Ποιο από όλα τα σκαλώματα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δώστε μνήμη στον λαό τσάμπα είναι.Μπορεί τα λειτουργικά να ελαφραίνουν αλλά εμείς θέλουμε παραπάνω μνήμη παντού.Δεν είναι μόνο κίνηση των εταιρειών είναι και απαίτηση του κόσμου.Κινητά με 4, νέτμπουκ με 8,κάρτες γραφικών με 12-16,φορητοί με 16-32, σταθεροί με 32-64 και σιγά σιγά θα πάμε στα 128 ή μνήμη είναι χρήσιμη και την χρησιμοποιεί ο καθένας όπως θέλει άλλος πχ θέλει να φτιάξει Ram disk γιατί να μην το κάνει επειδή τα λειτουργικά γίνονται πιο ελαφριά θα του το απαγορέψουμε; ή θα κράζουμε τις εταιρείες;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως λογικά η μνήμη βοηθάει στην μικρότερη κατανάλωση αφού θα διαβάζει πιο λίγο απο τον σκληρό δίσκο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά συγκρίνουμε τώρα multitaskingμε multitasking? 

 

 

Εδώ που τα λέμε βέβαια ψιλοανάπηρα είναι και τα 2 σε αυτόν τον τομέα.

Συμφωνώ...αν δείς ότι πλέον τα Windows απαιτούν μόνο 1GB ram και σε λίγο θα κατέβει και άλλο.

 

 

Θα ήθελα πολύ να σε δω να δουλεύεις windows με τόση RAM για κάτι άλλο πέρα από τα βασικά. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Θα ήθελα πολύ να σε δω να δουλεύεις windows με τόση RAM για κάτι άλλο πέρα από τα βασικά. 

Δηλαδή δεν έχεις διαβάσει, πως η Microsoft με τα Windows 8.1 update 1 πάει τις απαιτήσεις συστήματος στο 1GB ram και στην pro έκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και?

Θα μπορείς να παίξεις κάποιο παιχνίδι πέρα από αυτά που έχει μέσα αν έχεις 1GB?

Να ανοίξεις καμιά 20αριά καρτέλες στον chrome όπως έχω εγώ τώρα και να τρέχουν μερικά πράγματα από πίσω?

Δεν αμφιβάλλω πως θα τρέχουν τα windows. Απλά μόνο αυτό θα κάνουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι για αυτό είναι γεμάτα όλα τα φόρουμ με παράπονα για galaxy s4!

 

ναι μονος σου το πες...το οτι σερνονται τα σαμσουνγκ με ολα αυτα που τους εχει πεταξει η εταιρια μεσα δεν ευθυνεται το android

Ναι και?

Θα μπορείς να παίξεις κάποιο παιχνίδι πέρα από αυτά που έχει μέσα αν έχεις 1GB?

Να ανοίξεις καμιά 20αριά καρτέλες στον chrome όπως έχω εγώ τώρα και να τρέχουν μερικά πράγματα από πίσω?

Δεν αμφιβάλλω πως θα τρέχουν τα windows. Απλά μόνο αυτό θα κάνουν. 

 

 

ποιον chrome? :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...