Προς το περιεχόμενο

Αντι-συσκευή μεγένθυνσης ήχου


paprika152

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά καλησπέρα, δεν ήξερα που να απευθυνθώ για το συγκεκριμένο θέμα και δεν βρήκα κάποια σχετική ενότητα! Υπάρχουν συσκευές που επιτρέπουν να ακούμε ψιθύρους μέχρι και στα 100μ. ας πούμε. Συσκευή για παράσιτα σε τέτοιες συσκεύες υπάρχει; Καλή η τεχνολογία αλλά έχουμε βρει και το μπελά μας με τους κουτσομπόληδες.

Θα με υποχρεώνατε αν με βοηθούσατε, ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Επεξ/σία από paprika152
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

βήμα 1 :πάρε μια κόρνα σαν και αυτή

βήμα 2 :δημιούργησε ένα υποτιθέμενο ακουστικό σκηνικό απο αυτά που έχεις υποψίες ότι αρέσκεται να παρακολουθεί /ακροάζεται

(αν όντως ισχύει και απλώς δε το φαντάζεσαι)

βήμα 3: σταδιακά μείωσε την ένταση του δημιουργηθέντος σκηνικού :P  ώστε να αναγκαστεί να ρυθμίσει το μαραφέτι στη μέγιστη ισχύ.

βήμα 4 :πάτησε την κόρνα

βήμα 5 :πήγαινε στο βήμα 2 και επανέλαβε ανά διαστήματα.

βήμα 6 : τσεκαρε σε λίγο καιρό πως τα πάει το θύμα με τα μαθήματα νοηματικής που θα ξεκινήσει. :devil:

 

Στην περιπτωση σου πάντως νομίζω ότι τα παράσιτα που λες μόνο ηχητικά μπορεί να είναι.

(διορθώστε με αν κάνω λάθος)

Κάτι άλλο πιο  "μαγικό" κ ηλεκτρομαγνητικό δε νομίζω να παίζει, εξ αιτίας της φύσης του ήχου.

Με άλλα λόγια ανοιξε τηλεοράσεις ,άσε καζανάκια να τρέχουν,μωρά να κλαίνε,γατιά να σκούζουν κλπ.  

Επεξ/σία από iodna2006
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@δεν αναφέρεις κάποια βασικά. Αυτός που υποψιάζεσαι οτι σε παρακολουθεί το κάνει με συσκευή ή με αυτί; Η παρακολούθηση γίνεται σε ανοιχτό χώρο (π.χ. βεράντα) ή σε κλειστό (πίσω από πόρτες ξύλινες ή τζαμένιες - εχει σημασία το υλικό). Επισης η παρακολούθηση γίνεται από μεσοτοιχία; 

 

Γενικά δώσε πληροφορίες γιατί αναλογα με το μέτρο υπάρχει και το αντί-μετρο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

iodna2006 υπέροχη ιδέα! χαχα. Έχω κάνει κάτι τέτοιο δλδ έβαζα τραγούδια από κινητό στη μεριά που βρίσκεται το γειτονικό σπίτι. Δε νομίζω να έπαθε κάτι... Είπα να βρω κάτι πιο δραστικό μιας και αυτά ζαλίζουν και εμάς, όχι μόνο τη γειτόνισσα. Ξύλινες πόρτες έχουμε και πρέπει να είναι 20-30μ. απόσταση από τους άλλους, arc. Ναι πιστεύω ότι έχει συσκευή μάλλον μεγάλης εμβέλειας. Έχω παρατηρήσει ότι ανοίγει το παράθυρο που βρίσκεται σε ευθυγράμμιση μ'εμάς συχνά, όμως δεν ξέρω αν αυτό παίζει ρόλο στο να μπορεί να ακούει καλύτερα. Είχα δει κάπου ότι υπάρχουν συσκευές που μπλοκάρουν τις κάμερες των ξενοδοχείων από το να καταγράφουν, δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο.

Επεξ/σία από paprika152
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προτείνεις να κάνω αντίποινα;... Δηλαδή δεν υπάρχει λύση, είμαστε εκτεθειμένοι στους... ρουφιάνους; :-/ Παιδιά καήκαμε, τσεκάρετε μήπως είστε κι εσείς θύματα!

Επεξ/σία από paprika152
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...