Προς το περιεχόμενο

Apple: Οι καταναλωτές θέλουν αυτό που δεν έχουμε


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tο είχα πει και παλιότερα...οντως η Apple έχει εξαιρετική ποιότητα κατασκευής.Τι να το κάνεις ομως...ούτως η άλλως θα καταλήξει μέσα σε μια θήκη σιλικόνης και δικαιολγημένα μετα 700 ευρώ που έχει,πρέπει κάπως να το προστατέψεις .Εγω εχω το S4,είναι πλαστικούρα αλλα δεν με νοιάζει, γιατί το έχω σε μία θήκη spigen!Θέλω να πω οτι ο,τι κινητό και να έχεις απ ο,τι υλικό και να είναι δεν έχει σημασία γιατί δεν θα έχεις την πραγματική αίσθηση του υλικού

Ποιος είπε ότι ούτως ή άλλως θα καταλήξει μέσα σε θήκη;;

Εγώ πάντως εδώ εξωτερικό που είμαι, το 95% των κατόχων iPhone δεν χρησιμοποιούν θήκη,αντιθέτως, με Ελλάδα που ισχύει το αντίθετο..Ίσως επειδή όντως κοστίζει κάτω έναν μισθό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή εσύ θεωρείς ότι η apple έχει πέσει στις πωλήσεις σε απλά σταθερό ρυθμό; Αν ναι τότε συμφωνώ μαζί σου, εγώ πιστεύω ότι δεν είναι απλά σε φάση σταθερών πωλήσεων και εκεί είναι το θέμα... γι αυτό και απάντησα "όχι Γιάννης, Γιαννάνκης"

ΔΕΝ εχει πεσει σε πωλησεις. Να στο θεσω αλλιως. Απο εκει που πουλαγε 1000 συσκευες το 1ο μηνα, 1100 το δευτερο, 1250 το τριτο, τωρα πουλαει 1000 το 1ο, 1050 το 2ο, 1100 το 3ο και ουτω καξεθης. Δηλαδη μειωθηκε ο ρυθμος ΑΥΞΗΣΗΣ των πωλησεων. Οι πωλησεις οι ιδιες αυξανονται

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος είπε ότι ούτως ή άλλως θα καταλήξει μέσα σε θήκη;;

Εγώ πάντως εδώ εξωτερικό που είμαι, το 95% των κατόχων iPhone δεν χρησιμοποιούν θήκη,αντιθέτως, με Ελλάδα που ισχύει το αντίθετο..Ίσως επειδή όντως κοστίζει κάτω έναν μισθό

Πιστεύω ότι τα εμφράγματα του μυοκαρδίου στην Ελλάδα θα ανεβάσουν στα ύψη τις ποσοστιαίες μονάδες μετά από κάθε πτώση ενός iphone. Στην περίπτωση που δεν συμβεί έμφραγμα στη φάση "πέφτει κάτω" θα έρθει 1000% στην αμέσως επόμενη κίνηση! Όταν θα είναι κάτω με την οθόνη, η στιγμή ασπρίσματος μαλλιών όταν θα το παίξεις 50/50 αν έσπασε η οθόνη, στο σπάσιμο πας νοσοκομείο, στην περίπτωση που το γλυτώσεις μένεις με τα άσπρα μαλλιά!  :shock:  :D  :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η apple ΕΧΕΙ φτηνα κινητα. Το iphone4 για παραδειγμα στα 300 ευρω. Τωρα το κατα ποσο αξιζει ειναι αλλο θεμα. Οσο αξιζει και τα 700 το 5s φανταζομαι

 

Σοβαρα μιλας τωρα? Κινητο 3ων χρονων που εχει σταματησει προ-διετιας απο την παραγωγη της Apple, το οποιο ξεμεινε σε αρκετα ραφια καταστηματων και το βρισκεις τωρα στο skroutz 300, σημαινει οτι η Apple παραγει φτηνα κινητα? :-(

 

Με την υπεροχη λογικη σου, σου αναφερω οτι η Νοκια ΧΑΡΙΖΕΙ κινητα.. Ναι, ναι καλα ακουσες!

Το Nokia 3310 στα 1,99 ευρω.

 

Ρε θα μας τρελανετε εδω μεσα μερικοι μερικοι?

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρα μιλας τωρα? Κινητο 3ων χρονων που εχει σταματησει προ-διετιας απο την παραγωγη της Apple και  ξεμειναν σα τα πορτοκαλια στα ραφια καταστηματων, και τα βρισκεις τωρα στο skroutz 300, σημαινει οτι η Apple παραγει φτηνα κινητα?

 

Με την υπεροχη λογικη σου, σου αναφερω οτι η Νοκια ΧΑΡΙΖΕΙ κινητα.. Ναι, ναι καλα ακουσες!

3310 στα 1,99 ευρω.

 

Ρε θα μας τρελανετε εδω μεσα μερικοι μερικοι?

Προ διετιας δεν σταματησε η παραγωγη σιγουρα. Ισα ισα που βγηκε και καινουργια εκδοση με τα 8gb χωρου. Οποτε τουλαχστον μεχρι και το Σεπτεμβρη παραγονταν κανονικοτα.

 

Τωρα το ποσο παλια ειναι η συσκευη τη σημασια εχει? Τοσο στη χρεωνει, με αυτη την τιμη θα την κρινεις, και οχι με το αν ειναι παλια η οχι. Αφου ειναι παλια (οπως λες εσυ) και δεν αξιζει, τοτε ας μη τη χρεωνε τοσο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ή ολοι ειναι fashion victim h´ εσυ ασχετος με το αντικειμενο .διαλεξε...

 

Sent from my iPhone5 using Insomnia

 

Tίποτα από τα δύο. Εκτός αν εσύ νομίζεις ότι το 60-70% των αγοραστών το πήρε για το iOS...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πριν 1/2 χρόνο είχαμε διαβάσει εδω στο insomnia πως οι ίντσες του iphone ειναι ιδανικές και δεν πρόκειται να αλλάξουν.

Η apple θα κάνει αυτο που θα κάνει το θέμα ειναι αν εσυ παραδεχτείς πως έκανε τη τούμπα ή όχι.

 

Νομίζω πως δεν καταλαβαίνεις τι λέω (βασικά εξηγώ, όχι απλά "παραδέχομαι" την τούμπα). Ούτε και ότι προσωπικά δε με απασχολεί αν έκανε και τι έκανε μιας και δεν έχω μετοχές Apple.

 

Επίσης νομίζω πως αν το θέμα σου είναι αν εγώ θα παραδεχτώ αν η Apple έκανε τούμπα πραγματικά πρέπει να πάρεις λίγο αέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προ διετιας δεν σταματησε η παραγωγη σιγουρα. Ισα ισα που βγηκε και καινουργια εκδοση με τα 8gb χωρου. Οποτε τουλαχστον μεχρι και το Σεπτεμβρη παραγονταν κανονικοτα.

 

Τωρα το ποσο παλια ειναι η συσκευη τη σημασια εχει? Τοσο στη χρεωνει, με αυτη την τιμη θα την κρινεις, και οχι με το αν ειναι παλια η οχι. Αφου ειναι παλια (οπως λες εσυ) και δεν αξιζει, τοτε ας μη τη χρεωνε τοσο

 

Οταν διαβαζεις κατι τουλαχιστον καν'το πιο καλα. Η παραγωγη του συνεχιστηκε σε ορισμενες χωρες οπως η Ινδια, μεχρι τον Σεπτεμβρη.. Ουσιαστικα απο την μαζικη παραγωγη εχει σταματησει καιρο τωρα καθως εχουν βγει νεα μοντελα.. Αυτο ομως δε σημαινει οτι η Apple παραγει φθηνα κινητα, επειδη απλα ελαχιστες χωρες της κανουν ακομα μικρες παραγγελιες ενος ξεπερασμενου μοντελου το οποιο ζοριζεται ακομα και τις αναβαθμισεις να παρει..

Απ'τη στιγμη που καθε νεο της μοντελο κυμενεται απο τα 600-900+ ευρω, και η αξια μιας συσκευης μετα απο 3 χρονια δεν εχει φτασει ουτε στη μεση της τιμης πωλησης την ημερα κυκλοφοριας της.. τοτε οχι ΔΕΝ δινει καμμια επιλογη για φθηνα κινητα..

Υποτιθεται οτι με το iPhone 5C θα εκανε τετοια κινηση, αλλα αποδειχτηκε αποτυχια καθως η τιμη του εξακολουθουσε να το κατατασει στην πολυ ακριβη κατηγορια..

Μην τρελαθουμε..

 

Εξακολουθω να αναφερω οτι με την λογικη σου ολες οι αλλες εταιριες ΧΑΡΙΖΟΥΝ κινητα, καθως τα μοντελα τους μετα απο 3 χρονια τα βλεπεις με <50 ευρω..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμ, τώρα που φρενάρουν οι πωλήσεις άρχισε να τα σκέφτεται αυτά; Δεν πειράζει, να μαζευτεί λίγο. Μου έβγαζε το μούφα 5c 100 ευρώ λιγότερα και έλεγε οτι είναι φθηνό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος είπε ότι ούτως ή άλλως θα καταλήξει μέσα σε θήκη;;

Εγώ πάντως εδώ εξωτερικό που είμαι, το 95% των κατόχων iPhone δεν χρησιμοποιούν θήκη,αντιθέτως, με Ελλάδα που ισχύει το αντίθετο..Ίσως επειδή όντως κοστίζει κάτω έναν μισθό

Ειλικρινά δεν έχω κανένα λόγο να σε αμφισβητήσω αλλά εγώ μίλησα για τον Έλληνα χρήστη!Η μόνη εξαίρεση σ αυτό που είπα είναι όταν το iphone είναι παλιό και πάει για άλλαγμα,τότε ναι το έχουνε χωρίς θήκη!

 

Πιστεύω ότι τα εμφράγματα του μυοκαρδίου στην Ελλάδα θα ανεβάσουν στα ύψη τις ποσοστιαίες μονάδες μετά από κάθε πτώση ενός iphone. Στην περίπτωση που δεν συμβεί έμφραγμα στη φάση "πέφτει κάτω" θα έρθει 1000% στην αμέσως επόμενη κίνηση! Όταν θα είναι κάτω με την οθόνη, η στιγμή ασπρίσματος μαλλιών όταν θα το παίξεις 50/50 αν έσπασε η οθόνη, στο σπάσιμο πας νοσοκομείο, στην περίπτωση που το γλυτώσεις μένεις με τα άσπρα μαλλιά!  :shock:  :D  :P

Οι κάτοχοι iphone πιστεύω οτι είναι τα μόνα άτομα που είναι πρόθυμα να θυσιαστούν γι αυτό!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι καταναλωτές θέλουν αυτό που δεν έχουμε”. Στο slide φαίνεται ότι από τα 228 εκατομ. smartphones που πουλήθηκαν τα περισσότερα ήταν όπως μπορείτε να δείτε με τιμή κάτω 300 δολαρίων 

 

oh-really.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν διαβαζεις κατι τουλαχιστον καν'το πιο καλα. Η παραγωγη του συνεχιστηκε σε ορισμενες χωρες οπως η Ινδια, μεχρι τον Σεπτεμβρη.. Ουσιαστικα απο την μαζικη παραγωγη εχει σταματησει καιρο τωρα καθως εχουν βγει νεα μοντελα.. Αυτο ομως δε σημαινει οτι η Apple παραγει φθηνα κινητα, επειδη απλα ελαχιστες χωρες της κανουν ακομα μικρες παραγγελιες ενος ξεπερασμενου μοντελου το οποιο ζοριζεται ακομα και τις αναβαθμισεις να παρει..

Απ'τη στιγμη που καθε νεο της μοντελο κυμενεται απο τα 600-900+ ευρω, και η αξια μιας συσκευης μετα απο 3 χρονια δεν εχει φτασει ουτε στη μεση της τιμης πωλησης την ημερα κυκλοφοριας της.. τοτε οχι ΔΕΝ δινει καμμια επιλογη για φθηνα κινητα..

Υποτιθεται οτι με το iPhone 5C θα εκανε τετοια κινηση, αλλα αποδειχτηκε αποτυχια καθως η τιμη του εξακολουθουσε να το κατατασει στην πολυ ακριβη κατηγορια..

Μην τρελαθουμε..

 

Εξακολουθω να αναφερω οτι με την λογικη σου ολες οι αλλες εταιριες ΧΑΡΙΖΟΥΝ κινητα, καθως τα μοντελα τους μετα απο 3 χρονια τα βλεπεις με <50 ευρω..

Άτυχες παράδειγμα έφερες με το 5c ....είναι απο πλαστικό ...δεν νομίζω να τον πείσεις....
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...