Προς το περιεχόμενο

Apple: Οι καταναλωτές θέλουν αυτό που δεν έχουμε


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπαρχει αυτη η πεποιθηση στην Ελλαδα οτι iPhone=Το τελειο τηλεφωνο. Πλεον το iPhone στην Ελλαδα ειναι σαν τα beats headphones στην Αμερικη οπου πολλοι τα πληρωνουν 500$ και τα κρεμανε στο λαιμο σαν αξεσουαρ. Οσο και αν το αρνουνται οι καταναλωτες το iPhone πλεον εχει ξεπεραστει και υπαρχουν πολυ ανωτερα κινητα απο αυτο, άλλα μπορει να μην εχουν την ιδια δυναμη οπως το moto x, αλλά παρεχουν μια πληρη εμπειρια χρησης χωρις κολληματα ενω άλλα μπορει να εχουν ακομα και τις διπλασιες επιδοσεις και ολα αυτα να τα δινουν στην μιση και πιο κατω τιμη... Η google εβαλε τα δυνατα της και εφτιαξε την εκδοση kitkat του Android η οποια ειναι αυτο που αποκαλω bug free και lag free ακομα και σε τηλεφωνο 200€ (moto g) και η Apple σταματησε να τηρει τον κανονα που ειχε "αν κατι δουλευει μην το πειραζεις" και εφτιαξε το σαπιο iOS 7 το οποιο γονατισε το iPhone 4 και σχεδον γονατισε το 4s τα οποια ακομα κοστιζουν μια περιουσια για τα χαρακτηριστικα τους... Δεν προσπαθω να ξεκινησω flame war παλι, θελω απλα να πω αυτο γιατι αυτη η γνωμη που εχει ο κοσμος για το iPhone ειναι λαθος. Μιλουσα με μια κοπελα η οποια ηθελε να αγορασει smartphone στα 300€ και της προτεινα gs4 ή nexus 5 ή lg g2 και γυρναει και μου λεει τι λες ρε μαλακα (συγνωμη για την εκφραση) αφου το iPhone ειναι καλυτερο απο ολα αυτα, και το πιστευετε η οχι, πηγε και πηρε το 4s ΑΝ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΘΕΟ ΤΗΣ... ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΤΕ ΟΥΤΕ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΟΥΤΕ ΤΟ ΤΑΜΠΛΕΤ ΟΥΤΕ ΤΟ ΛΑΠΤΟΠ ΟΥΤΕ ΤΟ DESKTOP, ΤΟ ΓΑΜΗ... ΤΟ ΜΗΛΟ ΠΛΗΡΩΝΕΤΕ ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΧΑΜΠΑΡΙ.

Άσχετο, δεν διαφωνώ με αρκετά από αυτά που λες, αλλά κάποιοι από εμάς δεν γουστάρουμε το ουράνιο τόξο και οι εναλλακτικές είναι περιορισμένες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο, δεν διαφωνώ με αρκετά από αυτά που λες, αλλά κάποιοι από εμάς δεν γουστάρουμε το ουράνιο τόξο και οι εναλλακτικές είναι περιορισμένες..

Ετσι ναι, ετσι το δεχομαι οτι "ξερεις χρησιμοποιω iPhone γιατι με βολευει" Το χρησιμοποιω iPhone γιατι το πηρε η μιση γειτονια ειναι που με τρελαινει!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην πραξη ομως αλλιος ειναι να σκασεις για καφε με iphone και αλλιος με πλαστικο κινητο.δεν ξερω εαν το εχει προσεξει κανεις οτι μετραει πιο πολυ να εχεις πανω στο τραπεζι το iphone σε σχεση με ενα πλαστικο κινητο

 

Ισχυει. Οταν παω για καφε με το s advanced μου , ζηταω μετριο και ειναι τιγκα στη ζαχαρη. Οταν σκαω με το iphone4 μου ομως, οχι μονο ειναι οπως τον θελω αλλα μου σερβιρουν και "δωρο" βουτηματα

Εγω απο τοτε που κολλησα  το αυτοκόλλητο με το μηλο στο αμαξι, σαν να μου φαινεται οτι καιει λιγοτερη βενζινη, και ισως να εχει παρει 1-2 αλογα παραπανω στις χαμηλες στροφες.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο και να βελτιωθηκε το android η αληθεια ειναι οτι παραμενει χιλιομετρα πισω, πως να το κανουμε η αληθεια ειναι εκει εξω και ποναει μερικους μερικους, οποιος εχει δουλεψει iphone και android καταλαβαινει. Αντε να δουμε ποτε θα καταφερουν τα android να γινουν lag free στους 8, 16, 32 πυρινες?!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οσο και να βελτιωθηκε το android η αληθεια ειναι οτι παραμενει χιλιομετρα πισω, πως να το κανουμε η αληθεια ειναι εκει εξω και ποναει μερικους μερικους, οποιος εχει δουλεψει iphone και android καταλαβαινει. Αντε να δουμε ποτε θα καταφερουν τα android να γινουν lag free στους 8, 16, 32 πυρινες?!!

 

http://stream1.gifsoup.com/view3/1290449/picard-facepalm-o.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω απο τοτε που κολλησα  το αυτοκόλλητο με το μηλο στο αμαξι, σαν να μου φαινεται οτι καιει λιγοτερη βενζινη, και ισως να εχει παρει 1-2 αλογα παραπανω στις χαμηλες στροφες.

προσοχή μη στο σπάσει κανένας windows8 :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...