Προς το περιεχόμενο

Ο Phil Spencer του Xbox είπε ότι "πήραμε λάθος αποφάσεις με το Xbox One". Νέα στρατηγική "gaming first"


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συμφωνώ, δεν είναι μόνο κονσόλα. Είναι πολλά περισσότερα.

 

Άστο μην το αναλύσεις γιατί μερικοί θα πάθουν αμόκ εάν τους πει τι κάνει ένα PC

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 83
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δεν ειναι αναγκη να λεμε παλι τι κανει καλυτερα το ενα απο το αλλο και να τρολαρουμε.

Αλλωστε δεν ειναι επι του θεματος.

Εχω δυνατο υπολογιστη  (δυνατοτερο απο PS4 μου) αλλα εξακολουθω να περναω περισσοτερες ωρες παιζοντας στο PS4 και ακομη περισσοτερες στο WiiU.

Στον υπολογιστη ασχολουμαι με αλλες εφαρμογες που ουτε τολμω να σκεφτω οτι θα αναγκαζομουν να τις εκτελεσω στη τηλεοραση του σπιτιου μου

(λεγε photoshop,autocad κτλ κτλ) ή με κανενα strategy που δεν υπαρχει παρομοια ευχαριστηση απ'οτι σε ενα PC.

FPS παρ'ολα αυτα παιζω στο ps4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

FPS με gamepad; Διακρίνω δείγματα σαδισμού;

Πες το κι ετσι.Τι να κανω συνηθισα.Δε λεω οτι ειναι καλυτερο, προς θεου , αλλα εαν το συνηθισεις δεν ειναι κακο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλα λαθη κανει η ms τα τελευταια χρονια και μαλιστα το ενα πισω απο το αλλο και οχι μονο στο xbox.

 

Και εγώ που νόμιζα οτι βρίσκεται μετα απο πολύ καιρό στο σωστό δρόμο...

 

Απο πότε είναι κακό να αναγνωρίζεις ένα λάθος και να προσπαθείς να το διορθώσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι αναγκη να λεμε παλι τι κανει καλυτερα το ενα απο το αλλο και να τρολαρουμε.

Αλλωστε δεν ειναι επι του θεματος.

Εχω δυνατο υπολογιστη  (δυνατοτερο απο PS4 μου) αλλα εξακολουθω να περναω περισσοτερες ωρες παιζοντας στο PS4 και ακομη περισσοτερες στο WiiU.

Στον υπολογιστη ασχολουμαι με αλλες εφαρμογες που ουτε τολμω να σκεφτω οτι θα αναγκαζομουν να τις εκτελεσω στη τηλεοραση του σπιτιου μου

(λεγε photoshop,autocad κτλ κτλ) ή με κανενα strategy που δεν υπαρχει παρομοια ευχαριστηση απ'οτι σε ενα PC.

FPS παρ'ολα αυτα παιζω στο ps4

Ωχ, κριμα, και σε ειχα συμπαθησει :P

 

Στο προκειμενο, φανταζομαι εννοεις οτι το console gaming ειναι πιο "απλο"? Aυτο θα το δεχομουν σα επιχειρημα απο τον παππου μου, οχι απο εναν ανθρωπο που θελει να ειναι gamer. Πλεον ειναι τοσο απλη διαδικασια το pc gaming που ΑΝΕΤΑ ειναι ευκολοτερη απο το console. 

 

Steam ---> buy / download game ----> Launch. Ετοιμος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ, κριμα, και σε ειχα συμπαθησει :P

 

Στο προκειμενο, φανταζομαι εννοεις οτι το console gaming ειναι πιο "απλο"? Aυτο θα το δεχομουν σα επιχειρημα απο τον παππου μου, οχι απο εναν ανθρωπο που θελει να ειναι gamer. Πλεον ειναι τοσο απλη διαδικασια το pc gaming που ΑΝΕΤΑ ειναι ευκολοτερη απο το console. 

 

Steam ---> buy / download game ----> Launch. Ετοιμος

 

Καμμια σχεση, αλλωστε οι "next-gen" κονσολες απαιτουν install.Απογοητευτικα η αληθεια ειναι στην αρχη αλλα anyway.

Απλα γουσταρω να μπω απο τη δουλεια κουρασμενος σπιτι να αραξω στο καναπε και να παιξω κανα παιχνιδιακι με το γιο μου στη τηλεοραση.Κι οχι στο γραφειο μου.Εχει περασει προπολλου η φοιτητοφαση για μενα, δωματιο= κουζινα-τουαλετα-PC-TV.

Δε μπορω να φωναξω τα φιλαρακια μου και να τους πω παμε στο γραφειο να παιξουμε 4πλο Pro.Οπως και να το κανουμε οι 23" δεν συγκρινονται με τις 50" και ουτε μπορω να κανω σοβαρη δουλεια στις 50" (το δοκιμασα μια φορα και οταν τελειωσα εβαλα κολληριο)

Ειμαι 32 χρονων και εχω κονσολα απο τα 7 μου και υπολογιστη απο τα 10.Δε θελω να λεγομαι gamer.

ΕΙΜΑΙ Gamer.

Πολλοι απο εδω στην ηλικια μου αλλα και μικροτεροι δεν εχετε καταλαβει το εξης.Το θεμα δεν ειναι ο πολεμος για το τι ειναι καλυτερο.

(super nintendo rulez :-D ).

Το θεμα ειναι τι σε ευχαριστει περισσοτερο,εγω θα παιξω Lineage στο πληκτρολογιο με την ησυχια μου στο γραφειο μου,θα παιξω New Super mario bros στο WiiU (μιλαμε για αστειρευτη διασκεδαση χωρις να δινεις σημασια στα γραφικα) στο καναπε μου αραχτος , θα παιξω buzz με τους φιλους μου στο σαλονι, θα παιξω 3ds στη τουαλετα τις ζορικες ωρες.(τωρα που το καλοσκεφτομαι εχω δωσει μια περιουσια...Μην το πειτε της γυναικας μου :fear: :fear: :fear:)

Anyway το θεμα ειναι τι σου προσφερει το καθε πραγμα.Και αν μην τι αλλο κανενα δε μπορει να στα προσφερει ολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμμια σχεση, αλλωστε οι "next-gen" κονσολες απαιτουν install.Απογοητευτικα η αληθεια ειναι στην αρχη αλλα anyway.

Απλα γουσταρω να μπω απο τη δουλεια κουρασμενος σπιτι να αραξω στο καναπε και να παιξω κανα παιχνιδιακι με το γιο μου στη τηλεοραση.Κι οχι στο γραφειο μου.Εχει περασει προπολλου η φοιτητοφαση για μενα, δωματιο= κουζινα-τουαλετα-PC-TV.

Δε μπορω να φωναξω τα φιλαρακια μου και να τους πω παμε στο γραφειο να παιξουμε 4πλο Pro.Οπως και να το κανουμε οι 23" δεν συγκρινονται με τις 50" και ουτε μπορω να κανω σοβαρη δουλεια στις 50" (το δοκιμασα μια φορα και οταν τελειωσα εβαλα κολληριο)

Ειμαι 32 χρονων και εχω κονσολα απο τα 7 μου και υπολογιστη απο τα 10.Δε θελω να λεγομαι gamer.

ΕΙΜΑΙ Gamer.

Πολλοι απο εδω στην ηλικια μου αλλα και μικροτεροι δεν εχετε καταλαβει το εξης.Το θεμα δεν ειναι ο πολεμος για το τι ειναι καλυτερο.

(super nintendo rulez :-D ).

Το θεμα ειναι τι σε ευχαριστει περισσοτερο,εγω θα παιξω Lineage στο πληκτρολογιο με την ησυχια μου στο γραφειο μου,θα παιξω New Super mario bros στο WiiU (μιλαμε για αστειρευτη διασκεδαση χωρις να δινεις σημασια στα γραφικα) στο καναπε μου αραχτος , θα παιξω buzz με τους φιλους μου στο σαλονι, θα παιξω 3ds στη τουαλετα τις ζορικες ωρες.(τωρα που το καλοσκεφτομαι εχω δωσει μια περιουσια...Μην το πειτε της γυναικας μου :fear: :fear: :fear:)

Anyway το θεμα ειναι τι σου προσφερει το καθε πραγμα.Και αν μην τι αλλο κανενα δε μπορει να στα προσφερει ολα.

 

Για σένα ειδικά έβγαλε η Nvidia το Shield;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλιο αργα παρα ποτε...Τουλαχιστον θα αυξηθει ο ανταγωνισμος και αυτο ειναι προς συμφερων των gamer.

 

Οσοι λετε οτι ειναι αργα....για πειτε μας για την next gen εμπειρια σας απο τα 2-3 πραγματικα next gen παιχνιδια που υπαρχνουν?

 

Εχει χασει εδαφος η ms αλλα το ιδιο ειχε κανει και η sony πολλα χρονια πριν με την κυκλοφορια του ps3. Και μαλιστα η sony της πηρε πολυ περισσοτερο καιρο για να μαθει απο τα λαθη της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμμια σχεση, αλλωστε οι "next-gen" κονσολες απαιτουν install.Απογοητευτικα η αληθεια ειναι στην αρχη αλλα anyway.

Απλα γουσταρω να μπω απο τη δουλεια κουρασμενος σπιτι να αραξω στο καναπε και να παιξω κανα παιχνιδιακι με το γιο μου στη τηλεοραση.Κι οχι στο γραφειο μου.Εχει περασει προπολλου η φοιτητοφαση για μενα, δωματιο= κουζινα-τουαλετα-PC-TV.

Δε μπορω να φωναξω τα φιλαρακια μου και να τους πω παμε στο γραφειο να παιξουμε 4πλο Pro.Οπως και να το κανουμε οι 23" δεν συγκρινονται με τις 50" και ουτε μπορω να κανω σοβαρη δουλεια στις 50" (το δοκιμασα μια φορα και οταν τελειωσα εβαλα κολληριο)

Ειμαι 32 χρονων και εχω κονσολα απο τα 7 μου και υπολογιστη απο τα 10.Δε θελω να λεγομαι gamer.

ΕΙΜΑΙ Gamer.

Πολλοι απο εδω στην ηλικια μου αλλα και μικροτεροι δεν εχετε καταλαβει το εξης.Το θεμα δεν ειναι ο πολεμος για το τι ειναι καλυτερο.

(super nintendo rulez :-D ).

Το θεμα ειναι τι σε ευχαριστει περισσοτερο,εγω θα παιξω Lineage στο πληκτρολογιο με την ησυχια μου στο γραφειο μου,θα παιξω New Super mario bros στο WiiU (μιλαμε για αστειρευτη διασκεδαση χωρις να δινεις σημασια στα γραφικα) στο καναπε μου αραχτος , θα παιξω buzz με τους φιλους μου στο σαλονι, θα παιξω 3ds στη τουαλετα τις ζορικες ωρες.(τωρα που το καλοσκεφτομαι εχω δωσει μια περιουσια...Μην το πειτε της γυναικας μου :fear: :fear: :fear:)

Anyway το θεμα ειναι τι σου προσφερει το καθε πραγμα.Και αν μην τι αλλο κανενα δε μπορει να στα προσφερει ολα.

Kαλα ολα αυτα που λες αλλα...τι σχεση εχουν οι ιντσες και ο χωρος? Δηλαδη το PC δεν μπαινει στο σαλονι πανω στη τηλεοραση...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλα ολα αυτα που λες αλλα...τι σχεση εχουν οι ιντσες και ο χωρος? Δηλαδη το PC δεν μπαινει στο σαλονι πανω στη τηλεοραση...?

 

Κάποιοι δουλεύουν στο pc, δεν γίνεται να το έχουν κοτσαρισμένο δίπλα σε μια tv.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιοι δουλεύουν στο pc, δεν γίνεται να το έχουν κοτσαρισμένο δίπλα σε μια tv.

Ας αγορασουν 2ο PC με τα λεφτα που πηραν κονσολα. Voila

 

Oυτως η αλλος, αν δουλευεις επαγγελματικα στο PC σου (οπως το παιδι με photoshop / autocad) οι αναβαθμισεις ειναι τακτικες, οποτε ολο και παλια κομματια σου περισεουυν (mobo / cpu / gpu / ram κλπα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...