Προς το περιεχόμενο

Sid Meier's Civilization: Beyond Earth


Millennium

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό που δεν μπορώ εγώ να καταλάβω είναι πώς γίνεται εδώ και είκοσι χρόνια, κάθε φορά που ξεκινάω οποιοδήποτε CIV να κλείνω 4ωρα και να ξημερώνομαι στον υπολογιστή. Και αν αυτό ήταν OK όταν ήμουν είκοσι, τώρα είναι στα όρια του ανεπίτρεπτου!..

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είσαι κι εσύ στα πλαίσια του "άντε, πάμε άλλο ένα turn, τελευταίο και μετά ύπνο". Τα ίδια που γίνονται εδώ και χρόνια σε Football Manager και συναφή παιχνίδια, αλλά το ρημάδι το Civilization είναι μια κατηγορία από μόνο του...

Επεξ/σία από nzeppos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι, εχθές το εγκατέστησα στις 1200 και είπα να κάνω έναν-δύο γύρους πριν πάω για ύπνο, ίσα για να το δω.Την επόμενη φορά που κοίταξα το ρολόι μου ήταν 0200 και την επομένη 0320...Α, και δυσκολεύτηκα επιπλέον να κοιμηθώ λόγω της θερμοκρασίας, το σπίτι είχε κρυώσει αρκετά, αλλά εγώ δεν χαμπάριαζα τίποτα!..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι, εχθές το εγκατέστησα στις 1200 και είπα να κάνω έναν-δύο γύρους πριν πάω για ύπνο, ίσα για να το δω.Την επόμενη φορά που κοίταξα το ρολόι μου ήταν 0200 και την επομένη 0320...Α, και δυσκολεύτηκα επιπλέον να κοιμηθώ λόγω της θερμοκρασίας, το σπίτι είχε κρυώσει αρκετά, αλλά εγώ δεν χαμπάριαζα τίποτα!..

 

Και που να πλακώσεις τα Total War π.χ Attila με ERE/WRE που πρέπει να κάνεις τις μάχες εσύ και όχι αυτόματα αν θες να κερδίσεις το campaign.

"Έλα μωρέ άλλος ένας γύρος", 1 ώρα και 5 μάχες στο simulation τελειώνει ο γύρος (στην κυριολεξία) .... "αααα 12πμ, έλα σιγά ένας γύρος ακόμα" 1 τα ξημερώματα αμέσως μετά......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και που να πλακώσεις τα Total War π.χ Attila με ERE/WRE που πρέπει να κάνεις τις μάχες εσύ και όχι αυτόματα αν θες να κερδίσεις το campaign.

"Έλα μωρέ άλλος ένας γύρος", 1 ώρα και 5 μάχες στο simulation τελειώνει ο γύρος (στην κυριολεξία) .... "αααα 12πμ, έλα σιγά ένας γύρος ακόμα" 1 τα ξημερώματα αμέσως μετά......

 

Έχω παίξει πολύ Total War, αλλα το Rome 2 δεν το άγγιξα, με κούρασε στα πρώτα πέντε λεπτά. Τα Civ είναι πολύ πιο ύπουλα, τα βλέπεις έτσι με το χαρούμενο interface, τα μπαρμπαδάκια και τα παρδαλά χρώματα και υποτιμάς την ζημιά που μπορούν να σου κάνουν!

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης πρέπει να σταματήσουμε να αντιμετωπίζουμε το gaming εμείς οι ίδιοι σαν παιδική ασθένεια. Σίγουρα άλλες υποχρεώσεις έχει κάποιος στα 20 και άλλες στα 40 αλλά το gaming είναι χόμπι και ό,τι μας κάνει να περνάμε καλά αξίζει όσο χρόνο κι αν διαθέσουμε. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης πρέπει να σταματήσουμε να αντιμετωπίζουμε το gaming εμείς οι ίδιοι σαν παιδική ασθένεια. Σίγουρα άλλες υποχρεώσεις έχει κάποιος στα 20 και άλλες στα 40 αλλά το gaming είναι χόμπι και ό,τι μας κάνει να περνάμε καλά αξίζει όσο χρόνο κι αν διαθέσουμε. 

 

Μην πέρνεις την ηλικία ως βάση ,και ναι συμφωνώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παίξει πολύ Total War, αλλα το Rome 2 δεν το άγγιξα, με κούρασε στα πρώτα πέντε λεπτά. Τα Civ είναι πολύ πιο ύπουλα, τα βλέπεις έτσι με το χαρούμενο interface, τα μπαρμπαδάκια και τα παρδαλά χρώματα και υποτιμάς την ζημιά που μπορούν να σου κάνουν!

Συμφωνώ για το Rome 2, αλλά προσωπικά τα Paradox Games με έχουν πορώσει πολύ περισσότερο από τα Civs γιατί είδα μετά τα EUIV και HoI και το Civ μου κάθισε για παιδικό σταθμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ για το Rome 2, αλλά προσωπικά τα Paradox Games με έχουν πορώσει πολύ περισσότερο από τα Civs γιατί είδα μετά τα EUIV και HoI και το Civ μου κάθισε για παιδικό σταθμό.

 

Ναι, δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με την Paradox, είχε αρχίσει να ανεβαίνει όταν άρχισα να χάνω το ενδιαφέρον μου για τα παιχνίδια και δεν την παρακολούθησα σχεδόν καθόλου. Παλιότερα θα τα λάτρευα, αλλά πλέον τα βρίσκω υπερβολικά βαριά και σύνθετα για τα γούστα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με την Paradox, είχε αρχίσει να ανεβαίνει όταν άρχισα να χάνω το ενδιαφέρον μου για τα παιχνίδια και δεν την παρακολούθησα σχεδόν καθόλου. Παλιότερα θα τα λάτρευα, αλλά πλέον τα βρίσκω υπερβολικά βαριά και σύνθετα για τα γούστα μου.

Ναι όντως το παρατηρώ. Με τα παιχνίδια της Paradox είτε θα τα μισήσεις και δεν θα θες να τα αγγίξεις είτε θα τα λιώσεις μέχρι δακρύων. Δεν υπάρχει ενδιάμεσο. Που θεωρώ ότι είναι ωραίο για την εταιρεία, γιατί ξέρει και αποκτά εύκολα πιστό κοινό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Παιζω civ απο οταν ειχα εναν 386 sx αν θυμαμαι καλα. Τα εχω παιξει ολα στην σειρα και για αρκετο διαστημα ειχα κολλησει στο Civ 5, μεχρι που πριν κανα μηνα καταλαβα οτι εχει βγει το beyond earth. To game τα σπαει δεν μπορω να ξεκολλησω ..

Εχω παιξει πολλα στρατηγικης αλλα αυτο και γενικα τα civ ειναι πολυ εθιστικα για το καμμενο πια μυαλο απο τα πολλα turns!!!!!!!!!!!

 

Δεν ξερω αν οι παλιοι θυμαστε το centurion , north and south, utopia σε amiga 500 φυσικα ??!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...