Προς το περιεχόμενο

Τερατογραφήματα


Arthur_Zen

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 μήνες μετά...
  • 2 μήνες μετά...
  • 1 μήνα μετά...

Στόνερ είπαμε αλλά με ποιά είναι η δημιουργική διαδικασία; Αυτόματη γραφή;

 

Σε ποιο λογοτεχνικό ρεύμα φέρνει; Νταντά; Σουρεαλισμός;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το στόνερ δε με πολυκαλύπτει πια σαν όρος, απλά το χρησιμοποιώ ακόμα από τις εποχές του Κύριου Χουίτη

γενικά θα έλεγα οι επιρροές μου είναι το Ντάντα, ο κινηματογραφικός σουρεαλισμός (γιατί η λογοτεχνική πλευρά του ποτέ δε μ' ενθουσίασε), η γενιά Μπητ, και ο Μπουκόφσκι και το όλο ρεύμα του 'βρώμικου ρεαλισμού'

Κι από Έλληνες μ' αρέσει η γενιά του 50 (Λειβαδίτης, Αναγνωστάκης κλπ), του 90 (Κατερίνα Γώγου κυρίως), και γενικά στηρίζω και ότι σύγχρονο κυκλοφορεί - κυρίως νέους με μπλογκς κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάλαβα. Εχουμε αρκετά διαφορετικά γούστα (νατουραλισμός/Ε.Φ., είμαι των άκρων, τι να κάνω!) , πάντως ενθαρρύνω την δημιουργική διαδικασία και την έκφραση του εαυτού. Καλή δύναμη :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ για τα καλά λόγια φίλε, κι είναι έξαλλου πολύ λογικό να μην ταιριάζουν τα γούστα μου με τα γούστα άλλων, αυτό έλλειπε

πάντως και μένα μ' αρέσει η ΕΦ, κι είχα ανεβάσει και μια ιστοριούλα στο μπλογκ (το "Η μέρα που παραλίγο να σώσω το σύμπαν"), που βέβαια είναι μεν ΕΦ αλλά από την άλλη είναι ΕΦ από μια μπουκοφσκική οπτική

Παρ' όλα αυτά ετοιμάζω εδώ και καιρό μια Στημπανκ νουβέλα που πιστεύω θα βγει καλή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...