Προς το περιεχόμενο

To 44% λογαριασμών στο Twitter δεν έχουν κάνει ούτε ένα Tweet


textoras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Όλοι φιλόσοφοι της επικαιρότητας το παίζουν στο twitter...

Για την ακριβεια δεν παιζει ρολο η πλατφορμα, οι φιλοσοφοι της επικαιροτητας θα την βρουν την ακρη να πεταξουν τα διαμαντια τους, αρκει να τους δοθει βημα, ειτε αυτο λεγεται twitter, ειτε facebook, ειτε insomnia, ειτε, ειτε, ειτε.

Στο χερι σου ειναι να μην δινεις σημασια, να μην ακολουθεις τα μηνυματα τους, να φτιαξεις εσυ το feed που σου ειναι χρησιμο.

@Gio ναι αλλα σκανε και άκυρα πράγματα στην αρχική σελίδα που με ξενερώνουν, ενώ στο φβ βλεπεις μονο ποστ φίλων.

 

Απο social media χρησιμοποιω μονο το twitter και δεν σκανε ακυρα πραγματα στην αρχικη σελιδα μου, παρα μονο οτι μ ενδιαφερει καθως, οπως ειναι λογικο, εγω εχω επιλεξει ποιος θα εμφανιζεται στο feed μου. Και ειμαι σιγουρος πως και στο facebook μπορεις να κανεις το ιδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@coffeex καλα και εγω μονο τον Έμινεμ είχα κανει follow που ποσταρει μονο όταν εχει κανα νέο για κανα τουρ η κάνα σινγκλ, και μετά εταιρίες που έχουν σχέση με leaks σε games, καμια ea κτλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Gio ναι αλλα σκανε και άκυρα πράγματα στην αρχική σελίδα που με ξενερώνουν, ενώ στο φβ βλεπεις μονο ποστ φίλων.

o_O Δεν βλέπεις τα άκυρα promo στο φβ δηλαδή;..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

o_O Δεν βλέπεις τα άκυρα promo στο φβ δηλαδή;..

Νο idea εαν ειναι εφικτο στο facebook, αλλα τουλαχιστον στην περιπτωση του twitter, εχω κοψει και το "Who to follow" το οποιο εμφανιζεται διπλα απο το feed και βασιζεται στις προτιμησεις μου.

Ευχαριστω αλλα θα την βρω την ακρη μονος μου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εφτασα 3000 και κατι followers ειδα πλεον οτι δεν ειχε νοημα, το εσβησα και εφτιαξα αλλο οπου εχω μονο 1000κατι του οποιους ξερω. Γενικα για τον μεσο χρηστη το twitter ειναι μαλακια οπως ηταν και για εμενα καποτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιπου 200.000 followers εχει η μενεγακη. Ε μη με πειτε οτι αυτοι ειναι ενεργοι χρηστες.

Μεχρι και η μανα μου, μου ζητησε να της κανω τουίτερ να παιρνει μερος στους διαγωνισμους που βαζει! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εφτασα 3000 και κατι followers ειδα πλεον οτι δεν ειχε νοημα, το εσβησα και εφτιαξα αλλο οπου εχω μονο 1000κατι του οποιους ξερω. Γενικα για τον μεσο χρηστη το twitter ειναι μαλακια οπως ηταν και για εμενα καποτε

Μα το νόημα για εναν μέσο χρήστη στο twitter,δεν είναι πόσους followers έχει (πέρα απο τη ματαιοδοξία αυτού) ,αλλά ποιους ακολουθεί ο ίδιος.Ουτε έχει νόημα να ακολουθείς κάποιον απλά επειδή είναι γνωστός σου αν δεν έχει κάτι ιδιαίτερο να πει. Για να σε ακολουθούσαν 3000 άτομα, κάποιο νόημα είχες για αυτούς. Το δικό σου το νόημα θα το βρεις σε αυτούς που ακολουθείς εσύ.Αν ακολουθούσες εσύ 100 λογαριασμούς που σε ενδιαφέρουν τα νέα τους και δεν εβρισκες νόημα, τότε σηκώνω τα χέρια ψηλά.

 

Εκτός αν μου πεις οτι αυτοί που σε ακολουθούσαν ηταν φίλοι απο Facebook,online games,παρέα κτλ που απλά σε γνώριζαν απο αλλού και τους έκανες κι εσύ follow back.Τοτε ξέχνα οτι έγραψα παραπάνω, απλά χρησιμοποίησες το twitter σαν το facebook και γέμισες άχρηστο περιεχόμενο, οπότε σε καταλαβαίνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ για την εταιρία οι χρήστες που δεν έχουν κάνει ούτε ένα tweet.

 

Μια χαρά βλέπουν τις διαφημίσεις του και ίσως κλικάρουν σε αυτές.

 

Είναι αστείο το συμπέρασμα του άρθρου.... Το πόσοι ενεργοί χρήστες υπάρχουν χρησιμοποιείται ως εργαλείο marketing.

 

Σε κάποια επόμενη καμπάνια που θα αφορά τους διαφημιζόμενους, μπορεί να χρησιμοποιηθούν οι συνολικοί χρήστες και οι followers ως δέλεαρ για να βάζουν διαφημίσεις και να σκάνε τα ωραία τους λεφτουδάκια.!!

 

Το ένα δεν αναιρεί το άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το φαινόμενο που αντιγράφουμε κλισεδάκια "βγείτε έξω, κλείστε τους υπολογιστές", "οχι στα κοινωνικά δίκτυα", "οχι στο playstation", αλλά μετά να πλακώνουμε κάτι οικογενειακές βραδιές J2US* και YFSF* και να ξέρουμε όλα τα τούρκικα και τα κλαψοκαθημερινά απ'εξω, μάλλον θα το εξηγήσουν οι επόμενες γενιές. :-(

 

*ξέρετε εσεις..

 

 

btw, να κλείσει το facebook :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...