Προς το περιεχόμενο

Σαν σήμερα [21/04/1989]: Ξεκινά η κυκλοφορία του πρώτου Game Boy


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρέπει να ήμουνα από τους λίγους που είχαν καλώδιο για να συνδέσεις 2 GameBoy.

Φυσικά μόνο Τέτρις παίζαμε διπλό, γιατι ήταν το μόνο κοινό παιχνίδι που μπορούσες να έχεις με κάποιον άλλον.

 

Κάθε φορά που έκανες μια σειρά την φόρτωνες στον άλλον :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τo gameboy advance sp είχε αντάπτορα για ασύρματη σύνδεση. Κάποιος βέβαια μου τον σούφρωσε και αναγκάστηκα και πήρα καλώδιο. Ένας φίλος μου νομίζω είχε καλώδιο που μπορούσαν να συνδεθούν 4 μαζί ταυτόχρονα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οποίος δεν έχει παιξει το επικό gargoyles quest πρέπει οπωσδήποτε να το δει. ...

ηταν ενα απο τα πρωτα 10 παιχνιδια που ηρθαν μαζι με το gameboy στην Ελλαδα το πρωτο μου RPG με platform στοιχεια .......Θυμαμαι σαν τωρα την συγκινηση οταν το πρωτοεπαιξα  υπεροχη μουσικη γραφικα boss για την εποχη εκεινη ειδηκα στην τριτη πιστα που πεφτουν κεραυνει φυσαει και κουνιουνται τα δεντρα τον παιχτει τον σπρωχνει ο αερας πισω (τα πρωτα physics.......)  απορουσα πως τα εκανε αυτα το gameboy

Για να το παρω τοτε το gameboy ειχα πουλησει το master system 25.000 αν θυμαμαι καλα και ποτε δεν το μετανιωσα ....

 

Ας το καλο τι μου θυμισατε θα το ξαναπαιξω τωρα αμεσως...........

Κριμα που αυτες οι παιχνιδαρες δεν συνεχιστηκαν.........

Επεξ/σία από sils
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παλιες καλες εποχες!θυμαμαι και εγω οταν ειχα παρει το πρωτο μου gameboy (fat) ωρες ατελειωτες και οι μπαταριες να κανουν παρελαση!βεβαια ειχα και το gamegear της sega το οποιο ηταν πολυ μπροστα για την εποχη. δυστηχως που πλεον η sega εχει χαθει..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπωωω τι μου θυμισες τωρα.SUPER MARIO LAND 1 το ειχα τερματησει 1000 φορες.Μετα το εχασα καπου και ξανααγορασα την κασετα ξανα.Μιλαμε για μεγαλη αγαπη.Αμεσω μετα super mario land 2 Θεικο(αυτο το κωλοδιαστημα ητανε το πιο δυσκολο μερος του παιχνιδιου).μετα το land 3 με τον κουμπαρο του τον wario.Ειχα φτιαξει το καστρο με το κλασσικο cheat με το select στο pause.donkey kong 123 και country.Πωωω ειναι παρα πολλα δεν μπορω να τα γραψω ολα.Δεν ξεχνιουνται ομως και τα pokemon.λιωσιμο παντου.ακομα και με αγνωστους στην πλατεια καναμε μαχες.εχω ολες τις κασετες μεχρι και την diamond,μετα ακολουθησε emulator.Αυτα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να θέλω να απαξιώσω την είδηση, ως τότε κάτοχο Game Gear, με αφήνει παγερά αδιάφορο. Τι να πούνε και κάτοχοι Atari Lynx, μιλάμε για επικές συσκευές.

Πέρασαν και δεν ακούμπησαν και τα δύο.

 

όπως και τα Nomad / Neo Geo Pocket

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αθάνατο! Η μόνη κονσόλα που είχα ποτέ. Πραγματικά πολλές ώρες κάψιμο.

Έχασες ωραία πράγματα στην πορεία όμως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...