Προς το περιεχόμενο

Leica T, η πρώτη mirroless φωτογραφική μηχανή της Leica


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

εδώ λέει ότι τραβάει και βίντεο!

http://www.dpreview.com/previews/leica-t-typ701

1920 x 1080 Full HD movie recording at 30 fps; το ερωτηματικο γιατι υπαρχει;ουτε οι ιδιοι μηπως δεν ξερουν; τεσπα φωτογραφικη με τοσα χρηματα τεχνολογιας 2 ετων πισω ε τι να λεμε,λυπαμαι αυτους που θα δωσουν αυτα τα χρηματα για να παρουν αυτο το εκτρωμα,εμφανιση;μηδεν.....αλλα και να ειχε δυνατοτητα να τραβαει στα 1080 τοσα χρηματα;ενα λουμια καλυτερα χαρακτηριστικα εχει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσαμπα πραμα πιασε 2 να χω να αλλαζω !!!

 

Ελεος με τοσα λεφτα επρεπε το λιγοτερο να ειναι FF.

 

Μια πχ GM1 δεν νομιζω να υστερει καπου και κοστιζει κατω απο το 1/3 της τιμης αυτης.

 

Αν ειναι να δωσει καποιος τοσα χρηματα χτυπαει αυτο εδω το εργαλειο http://www.photographyblog.com/reviews/sony_cybershot_dsc_rx1_review/product_images/σε προσφορα στα 1800 (κι ας μην αλλαζει φακους) οπως και πολλους αλλους FF συνδυασμους και την leica την κανει λεμονοκουπα.

 

Ασε που προσωπικα το συγκεκριμενο design (αν και οι πιο παλιες retro leica μου αρεσουν) ειναι πολυ ασχημο.

 

Βεβαια περι ορεξεως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και η σονυ εχει καλες μηχανες,μπορει να πηρε τον κατηφορο στα λαπτοπ αλλα σε μηχανες ειναι καλη ,σε βαθος χρωματος ,δοκιμασα 2 μηχανες και πραγματικα ειναι καλη,αλλα σαν την κανον δεν νομιζω να υπαρχει με τοσες δοκιμες που εχω κανει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναλογα για ποια κατηγορια μηχανων μιλαμε παντα οι canon nikon σε dslr ειναι πχ καλυτερες, αλλα για compact η sony εχεις αφησει ολες τις υπολοιπες εταιρειες πισω με την RX100 (δεν θα μιλησω για την RX1 αφου ξεφευγει σε κοστος). Εχω κανει κι εγω αρκετες δοκιμες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ψυχρή ματιά, το μηχανάκι δείχνει να μένει πίσω όσον αφορά το λόγο τιμής/απόδοση. Όσο, όμως και να θέλω να πιστεύω ότι η ταπεινή μου LX7 "υπερτερεί", κάτι μου λέει ότι προσεγγίζουμε το ζήτημα από λάθος προοπτική...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι κανει ι κορεα με τα samsung κινητα-οτι κανει η αμερικη με τα iphone-εε το ιδιο κανουν και οι γερμανοι με τι leica..o κα8ενας πουλαει οσο θελει  αυτο για το οποιο φημιζεται ανεξαρτητος δυστυχως του τι προσφερουν στην πραγματικοτητα και ποσο δυσαναλογο ειναι το κοστος με τα οσα προσφερει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που δεν καταλαβαίνετε ειναι οτι οι περισσότεροι την παίρνουν επειδή ειναι μια Leica , με ότι αυτο συνεπάγεται....Ούτε VFM ειναι , ουτε η καλύτερη στην κατηγορία της

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι και ταπεινη η LX7! Μετα την RX100 ειναι η καλυτερη compact

ισοβαθμεί με μερικές ακόμα στην δευτερη θέση :P (oly ΧΖ2, canon S120, και μερικές ακόμα).  

Αλλα όπως λες όχι και "ταπεινή"! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εντάξει μερικά σχόλια ειναι για Oscar! Αν είστε παιδάκια ακομη δικαιολογείστε γιατι δεν ξέρετε τι ειναι η Leica, οι φακοί της κλπ. Αν δεν είστε πάλι παιδάκια, τότε και πάλι δεν έχετε ιδέα συγκρίνοντας τη με Nikon, sony & canon "του κιλού"... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...