Προς το περιεχόμενο

Τηλεκατευθυνόμενα quadcopters και helicopters


Tzimmys

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

σημερα που το εκανα πτησης με λιγο αερακι η εχανε σημα  ή ειχα απωλεια στηριξης του drone, δεν με υπακουε με λιγα λογια. αυτο συμβαινει επειδη ειναι των 30 ευρω να φανταστω ε? αλλα το ατιμο ειναι σκυλι δεν παθενει τιποτα!

Επεξ/σία από toyotats
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δωστου να καταλαβει γιατι αν παρεις αλλο ποιο καλυτερο θα το λυπασαι οταν θα πεφτει η θα κτυπαει

Επεξ/σία από kostasbm
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το θεμα ειναι οτι δεν ειναι και πολυ σταθερο , δηλαδη οταν  το εχω σταθερο και το παω δεξια αυτο παιρνει υψος η χανει υψος απο μονο του.! και αναγκαζωμαι και παιζω με τα γκαζια

Επεξ/σία από toyotats
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικο ειναι γιατι δεν εχει εγκεφαλο να κανει διορθωσεις ..αυτο κανουν τα flight controllers μαζι με αλλα λιγο ποιο περιπλοκα πραγματα

 

για να κανουν τη ζωη μας λιγο ποιο ευκολη στο χομπυ

 

αυτη ειναι η κλαλυτερη εξασκηση για οποιον παει για racing quad που δουλευουν ποιο πολυ manual 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτα ειναι προτοτυπα

 

ασε να δοκιμαστουν πρωτα γιατι θα τσιμπησει πολυς κοσμος απο τα φρου φρου και αρωματα

 

στη πραξη θα τα δουμε ολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενω το εχω μαθει πολυ καλα αρκετες φορες εκει που πεταει σταθερα σβηνουν τα μοτερ και πεφτει σαν πετρα.δεν ξερω τι να πω.

η μπαταρια οσο το πετας και τη φορτιζεις αρχιζει και αυτη να τα παιζει.....και οταν πετας δωστου λιγο χρονο να κρυωσουν τα μοτερ και ξαναπετας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ενω το εχω μαθει πολυ καλα αρκετες φορες εκει που πεταει σταθερα σβηνουν τα μοτερ και πεφτει σαν πετρα.δεν ξερω τι να πω.

 

Ή δεν εχεις signal. (θα σου συμβαίνει αν πετάς σχετικά μακρυά) ή άρχισε να τα φτύνει κάποιο brushed motor ή κάποιο καλώδιο των μοτέρ ή  και της μπαταρίας εχει χαλαρώσει - κοπεί.

Ενα που είναι σαν αμαξάκι απο κάτω δεν είναι αυτό που εχεις?

Επεξ/σία από yiannis_1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ή δεν εχεις signal. (θα σου συμβαίνει αν πετάς σχετικά μακρυά) ή άρχισε να τα φτύνει κάποιο brushed motor ή κάποιο καλώδιο των μοτέρ ή  και της μπαταρίας εχει χαλαρώσει - κοπεί.

Ενα που είναι σαν αμαξάκι απο κάτω δεν είναι αυτό που εχεις?

 

ναι αυτο με τα ροδακια ,  αλλες φορες πεταει μια χαρα , αλλες μπορει να σβησουν ξαφνικα τα μοτερ ή να μην στριβη απο μια συγκεκριμενη κατευθηνση!

 

με μια ερευνα αγορας    ειμαι αναμεσα σε 2 μοντελα  αλλα δεν ξερω πιο να αγορασω.Τα 2 drones ειναι αυτα¨.

 

1ο  http://www.gearbest.com/rc-quadcopters/pp_202830.html?wid=21

 

2o http://www.gearbest.com/rc-quadcopters/pp_345675.html?wid=21

 

 

το x380 μ'αρεσει περισοττερο εμφανισιακα  καθως εχει 25 λεπτα πτηση και εχει και λειτουργεια auto landing.

 

To FreeX  εχει λιγο πιο γρηγορα μοτερ  ειναι πιο γρηγορο στο πεταγμα  και ερχεται με δικο του gimbal. χρονο πτησης εχει 15 λεπτα και δεν εχει auto landing mode.

 

τι λετε παιδια εσεις τι θα κανατε?

Επεξ/σία από toyotats
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση για όσους ξέρουνε: Με ενδιαφέρει η αγορά ενός drone για φωτογράφηση οικοπέδων από ψηλά. Αυτό όμως που θέλω είναι να γίνεται η φωτογράφηση χωρίς παραμόρφωση και για να γίνει αυτό χρειάζεται η φωτογραφική μηχανή να έχει 50άρι φακό, normal που λέμε. Από ότι είδα σχεδόν όλα τα drones έχουνε ευρυγώνιους φακούς που δίνουν παραμόρφωση. Όχι ότι το έψαξα και πολύ βέβαια. Μπορείται να μου προτείνεται μια λύση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για μενα πλεον καλυτερα θα ηταν να πας σε κάτι που θα φτιάξεις μονο σου και στα ιδια λεφτα θα ειναι μακράν καλύτερο και πιο futureproof

 

ναι αλλα για να φτιαξω μονος μου ενα drone δεν θα πρπει να εχω αριστη γνωση ηλεκτρονικων   νομιζω πως δεν θανε ευκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση για όσους ξέρουνε: Με ενδιαφέρει η αγορά ενός drone για φωτογράφηση οικοπέδων από ψηλά. Αυτό όμως που θέλω είναι να γίνεται η φωτογράφηση χωρίς παραμόρφωση και για να γίνει αυτό χρειάζεται η φωτογραφική μηχανή να έχει 50άρι φακό, normal που λέμε. Από ότι είδα σχεδόν όλα τα drones έχουνε ευρυγώνιους φακούς που δίνουν παραμόρφωση. Όχι ότι το έψαξα και πολύ βέβαια. Μπορείται να μου προτείνεται μια λύση;

 

υπαρχουν μηχανες που δεν εχουν ευρυγωνιο....απλα θελουν την αναλογη βαση

 

εγκυκλοπαιδικα και μονο τι ποσο εχεις κατα νου να ξοδεψεις???

ναι αλλα για να φτιαξω μονος μου ενα drone δεν θα πρπει να εχω αριστη γνωση ηλεκτρονικων   νομιζω πως δεν θανε ευκολο.

 

εχεις κατι κατα νου....εχεις δει κατι να σου αρεσει????

 

πχ κατι τετοιο

post-43463-0-91926100-1473083485.txt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχουν μηχανες που δεν εχουν ευρυγωνιο....απλα θελουν την αναλογη βαση

 

εγκυκλοπαιδικα και μονο τι ποσο εχεις κατα νου να ξοδεψεις???

 

εχεις κατι κατα νου....εχεις δει κατι να σου αρεσει????

 

πχ κατι τετοιο

 

 

Δεν ξέρω τι μου γίνεται στον συγκεκριμένο χώρο και δεν πρόκειται να το παίξω γνώστης. Πρώτη φορά θα ασχοληθώ. Έχω μεγάλη πείρα σε άλλου είδους hardware αλλά όχι σε αυτό τον τομέα. Ακούω πολύ καλά λόγια για τα phantom 2 και 3 αλλά δεν έχω ιδέα τι παίζει. Εάν το μηχάνημα  έχει προδιαγραφές που να μπορέσει να με καλύψει στα επόμενα 3 χρόνια θα διαθέσω μέχρι και 600 ευρώ, αν και θα προτιμούσα λιγότερα π.χ. γύρω στα 400. Σίγουρα θέλω κάτι φτηνό και δεν με ενδιαφέρει πολύ το video. Το FHD μου είναι μια χαρά. Θέλω καλές φωτογραφίες όμως χωρίς παραμόρφωση με Geotagging.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...