Προς το περιεχόμενο

Ο υπολογιστής μου έπαψε να "βλέπει" το iPhone


Sova

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας!

 

Μια ερώτηση:

 

Γιατί όταν συνδέω το κινητό με το λάπτοπ μου δεν βλέπω το κινητό μου; Παλιά μου έβγαζε την επιλογή Trust/ Don't trust, πατούσα trust και περνούσα τις φωτογραφίες στον υπολογιστή για παράδειγμα. Δεν ξέρω τι πειράματα έκανα πάλι, αλλά δεν έχω πια αυτές τις επιλογές και ως αποτέλεσμα δεν μπορώ να περάσω το υλικό από το κινητό στον υπολογιστή μου.

Αυτό συμβαίνει μόνο στο δικό μου λάπτοπ. Συνδέθηκα δοκιμαστικά και από άλλους υπολογιστές και όλα λειτουργούσαν κανονικά, οπότε κάτι πρέπει να έκανα και δεν αναγνωρίζει μόνο το δικό μου λάπτοπ.

 

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε επανεκκίνηση όλο το σύστημα, κατέβασε το τελευταίο iTunes, σιγουρέψου ότι το καλώδιο που χρησιμοποιείς είναι οκ και δοκίμασε όλες τις θύρες usb...Αν και για τις φωτογραφίες μόνο θα έπρεπε να στο βρίσκει σαν ψηφιακή φωτογραφική χωρίς να μεσολαβεί καθόλου το itunes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, θα κατεβάσω το τελευταίο iTunes, αν και πράγματι χωρίς itunes περνούσα πριν τις φωτογραφίες :mellow:

Θα ελέξγω ξανά και όλες τις θύρες usb, θενξ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, με το καλώδιο όλα καλά και λειτουργούν όλες οι θύρες USB. Κάτι άλλο πρέπει να συμβαίνει.

 

Όταν πάω στο 'My computer' για να δω τη λίστα με τις συσκευές που αναγνωρίζει το λάπτοπ, εξακολουθώ να μην βλέπω το τηλ μου κι επιπλέον βλέπω κάτι περίεργα θαυμαστικά που πριν δεν υπήρχαν.

 

Τι μπορεί να συμβαίνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sova εχεις iphone 5s εαν θυμαμαι καλά από παλιά threads. Σίγουρα χρησιμοποιείς το touch id ! Αρα σιγουρα εχεις 4ψηφιο πιν.
Πρεπει πρωτα να ξεκλειδωνεις το iphone για να διαβασει ο υπολογιστης το κινητό.
Ξεκλειδωσε το και μετά θα σου βγαλει κανονικά το ''trust/dont trust'') Yποθέτω αυτό είναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, σωστά..

Το ξεκλείδωσα, αλλά το αποτέλεσμα είναι το ίδιο. Σε άλλους υπολογιστές πάντως όλα κομπλέ, μόνο στο δικό μου δε φαίνεται τίποτα. Οπότε μάλλον έχει πρόβλημα το λάπτοπ μου... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε πλήρη απεγκατάσταση του iTunes. Όταν λέω πλήρη, εννόω, εκτός απο το ίδιο το iTunes, και τις 1-2 συνοδευτικές εφαρμογές που εγκαθίστανται μαζί του. Δε θυμάμαι ακριβώς τα ονόματα αλλά ειναι κάτι σαν "Apple mobile device support" ή κάπως έτσι. Γενικώς, κοίτα στο "Programs and features" στο control panel των windows για ότι σχετικό με apple και απεγκατέστησε το.

 

Αφού τελειώσεις, κάνε μια φρέσκια εγκατάσταση iTunes.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...