Προς το περιεχόμενο

Αγορα IP Cam


JohnConstantine

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια θελω να αγορασω μια Ip cam. Την θελω για να την εχω σπιτι μου αλλα δεν εχω ιδεα ως προς την λειτουργια τους. Εννοω δηλαδη οτι μπορει να συνδεθει με τον υπολογιστη μεσω ip και να τραβαει video και να το αποθηκευει στη μνημη που θα εχει πανω της? Η αποθηκευεται το βιντεο απευθειας στον Υπολογιστη? Και η αλλη απορια που εχω ειναι οτι πρεπει να παρω αδεια απο καμια αστυνομια για να την εγκαταστισω? Και τι τιμες παιζουνε για μια καλη? Αν εχετε καμια προταση να μου κανετε θα με βοηθουσε πολυ παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άμα τη θες μόνο για τον υπολογιστή (όση ώρα είναι αναμένος),δεν θες i.p. cam.

 

Αυτές τις αγοράζεις για να βλέπεις (και να ακούς) το χώρο από μακρυά,μέσω internet.

 

Επίσης δεν συνδέονται με τον υπολογιστή,παρα μόνο για το αρχικό στήσιμο ή τις μικροδιορθώσεις (χάσιμο i.p. κλπ).Μπαίνουν κατ' ευθείαν στο δίκτυο και τις "καλείς να σου δείξουν" απ' ευθείας,ακόμα και απ' το κινητό σου...

 

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_sacat=0&_nkw=wireless+ip+camera&_frs=1

 

 

Ουπς,τώρα είδα την ημερομηνία ερώτησης,κάλλιο αργά παρά ποτέ.:P

Επεξ/σία από Flexeril
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχουν μνήμη οι IP κάμερες. Αν θες να γράψεις το υλικό, τότε αυτό αποθηκεύεται στον Η/Υ με πρόγραμμα (υπάρχουν free). Υπάρχει βέβαια και η δυναντότητα του motion detection, όπου αν η κάμερα διαπιστώσει κίνηση, μπορεί να σου στείλει στο e-mail σου, μερικές φωτογραφίες.

 

Αν η κάμερα τοποθετηθεί σε εξωτερικό χώρο και τραβά σημείο που ανήκει στην οικία σου (στον κήπο σου πχ), τότε δεν χρειάζεσαι άδεια απο την αστυνομία.

 

Οι Foscam που φέρνει η novatron είναι πολύ καλές: http://www.novatron.gr/Security-Control/CCTV-Solutions/Cameras/IP-Cameras.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η foscam που αναφέρεις εχει μοντέλα με κάρτα SD που αποθηκεύουν βίντεο για συγκεκριμένο χρόνο όταν η κάμερα πιάσει κίνηση στο χώρο που εποπτεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...