Προς το περιεχόμενο

Έρχεται το νέο Android laptop SlateBook 14 από την ΗΡ


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

δεν θα πας να δουλεψεις με το android φιλε μου, για entertainment ειναι.

 

Άρα έχει σοβαρές πιθανότητες να πάει άπατο βάσει αυτού του σκεπτικού. Όταν παράγεις παίρνεις υπολογιστή desktop/laptop και όταν καταναλώνεις παίρνεις smartphone/tablet.

 

Τα ξώγαμα τερατώματα που κάνουν μισές δουλειές καταλήγουν συνήθως η στο budget κοινό η σε άτομα που δεν ξέρουν τι θέλουν και στο τέλος καταντάν να αγοράσουν κάτι άλλο στο μακροπρόθεσμο μέλλον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα έχει σοβαρές πιθανότητες να πάει άπατο βάσει αυτού του σκεπτικού. Όταν παράγεις παίρνεις υπολογιστή desktop/laptop και όταν καταναλώνεις παίρνεις smartphone/tablet.

 

Τα ξώγαμα τερατώματα που κάνουν μισές δουλειές καταλήγουν συνήθως η στο budget κοινό η σε άτομα που δεν ξέρουν τι θέλουν και στο τέλος καταντάν να αγοράσουν κάτι άλλο στο μακροπρόθεσμο μέλλον.

 

δηλαδη ολοι οσοι παίρνουν λαπτοπ το παιρνουν γιατι παραγουν-για την δουλεια τους και οχι για την ψυχαγωγία τους. μαλιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mόνο με χαμηλή τιμή θα πουλήσει. Αλλά χαμηλή τιμή σημαίνει χαμηλή ποιότητα/δυνατότητες οπότε κι εγώ ποντάρω στο άπατο. Εδώ τα linux δε μπορούν να κοντράρουν τα win.

Ανομοια πραγματα. "Τα Linux" πυροβολουν τον εαυτο τους στο ποδι, αφου εχουν που εχουν λιγες εφαρμογες, πολλες απο αυτες θελουν την τελευταια εκδοση ή τελευταια LTS για να δουλεψουν (και μερικες φορες ουτε την τελευταια LTS, αλλα την τελευταια μη-LTS).

 

Μετα σου κανουν upgrade χωρις να τσεκαρουν αν οι closed drivers του wifi, της καρτας ηχου, της καρτας γραφικων κλπ ειναι συμβατοι με την νεα εκδοση. Σπασμενα upgrades.

 

Ειδες ποτε το Android να σε παει σε καινουρια εκδοση πριν βεβαιωθει οτι ολοι οι drivers ειναι συμβατοι; Ποσες εφαρμογες απαιτουν 4.4 kitkat για να δουλεψουν; Ελαχιστες. Καποιος τα εχει φροντισει αυτα ριχνοντας χρημα (Google). Δεν εγιναν ετσι μαγικα.

 

Ανομοια πραγματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορω να σου πω σιγουρα, ολοι οι emulators.

τωρα αλλα games τι να σου πω, το σιγουρο ειναι οτι δεν θα μπορεις να παιζεις fps (nova κλπ) με ποντικι,

καλύτερα κοτσαρεις ενα χειριστήριο και εισαι κομπλε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hackerW32, on 30 Apr 2014 - 12:50 AM, said:

μπορω να σου πω σιγουρα, ολοι οι emulators.

τωρα αλλα games τι να σου πω, το σιγουρο ειναι οτι δεν θα μπορεις να παιζεις fps (nova κλπ) με ποντικι,

καλύτερα κοτσαρεις ενα χειριστήριο και εισαι κομπλε

Δλδ τα παιχνιδια που παιζουν με emulators?Τα κανονικα παιχνιδια του play οπως το Real Racing και Asphalt που δεν χρειαζονται ποντικι αλλα μονο keyboard?

 

Εχω το logitech rumblepad 2 wireless,θα παιζει ή θα χρειαστει καποιο προγραμμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ τα παιχνιδια που παιζουν με emulators?Τα κανονικα παιχνιδια του play οπως το Real Racing και Asphalt που δεν χρειαζονται ποντικι αλλα μονο keyboard?

 

Εχω το logitech rumblepad 2 wireless,θα παιζει ή θα χρειαστει καποιο προγραμμα?

παρενθεση για πριν

για τσεκαρε αυτο που το βρηκα τωρα

κατι παρομιο κανω στο archos gamepad, που εχει προγραμμα για να κανει map τα κουμπια πανω στην οθονη.

απλα αυτο εδω παίρνει και ποντικι. θελει root όμως.

 

 

 

αν τα games (νομιζω τα δυο που ειπες το κανουν) ρυθμιζονται ωστε να σου βαζουν κουμπια στην οθονη(και οχι steering wheel), μπορεις να κανεις map τα πληκτρα πανω στην οθονη αφης.

 

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2463985

υπαρχει ενα προγραμμα (παλι root θελει νομιζω) που σου αναγνωριζει pc gamepads

 

δεν τα εχω δοκιμασει τα παραπανω αλλα βλεπω πως ειναι εφικτα με λιγο ψαξιμο. και root.

 

 

αυτοι οι nvidia επεξεργαστες πακετο με καρτα γραφικων δεν πανε; γιατι εαν εχει τοσο ισχυρη καρτα γραφικων ειναι πολυ πυθανο να εχει απο μονο του προγραμμα για map όπως το archos gamepad.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hackerW32, on 30 Apr 2014 - 01:13 AM, said:hackerW32, on 30 Apr 2014 - 01:13 AM, said:hackerW32, on 30 Apr 2014 - 01:13 AM, said:

παρενθεση για πριν

για τσεκαρε αυτο που το βρηκα τωρα

κατι παρομιο κανω στο archos gamepad, που εχει προγραμμα για να κανει map τα κουμπια πανω στην οθονη.

απλα αυτο εδω παίρνει και ποντικι. θελει root όμως.

 

 

 

αν τα games (νομιζω τα δυο που ειπες το κανουν) ρυθμιζονται ωστε να σου βαζουν κουμπια στην οθονη(και οχι steering wheel), μπορεις να κανεις map τα πληκτρα πανω στην οθονη αφης.

 

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2463985

υπαρχει ενα προγραμμα (παλι root θελει νομιζω) που σου αναγνωριζει pc gamepads

 

δεν τα εχω δοκιμασει τα παραπανω αλλα βλεπω πως ειναι εφικτα με λιγο ψαξιμο. και root.

 

 

αυτοι οι nvidia επεξεργαστες πακετο με καρτα γραφικων δεν πανε; γιατι εαν εχει τοσο ισχυρη καρτα γραφικων ειναι πολυ πυθανο να εχει απο μονο του προγραμμα για map όπως το archos gamepad.

Ο τυπος χρησιμοποιει αυτο το app.Δεν ειναι συμβατο με ολες τις android συσκευες αλλα εχει και την δοκιμαστικη εκδοση για να το ελεγξεις πριν το αγορασεις!

 

Μακαρι να το φροντισουν αυτο το θεμα με το keyboard(να ειναι default) πριν βγαλουν το προιον στην αγορα!Γιατι οπως ειπες στην αρχη και συμφωνω,προοριζεται κυριως για ιντερνικη χρηση και ψυχαγογικη!

 

Δυστυχως δεν ρυθμιζεται κανενα απο τα δυο αυτα παιχνιδια,αλλα με το προγραμμα που αναφερα πιο πανω να μπορεις να το κανεις!

Βασικα θες να εχεις το προγραμμα για να κανεις mapping τα πληκτρα του keyboard!ΟΚ καταλαβα!

Υ.Γ.Η ολη διαδικασια μου θυμιζει λιγο την περιπτωση της εφαρμογης που εχω στην υπογραφη μου,για να φτιαχνεις touch controler για τα pc games! B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη ολοι οσοι παίρνουν λαπτοπ το παιρνουν γιατι παραγουν-για την δουλεια τους και οχι για την ψυχαγωγία τους. μαλιστα.

 

 

Σου λέω γιατί προορίζονται...ο λόγος που το παίρνει ο άλλος είναι άλλου παπά ευαγγέλιο. Εδώ άλλοι παίρνουν amd apu για να παίζουν BF4 με την igpu. Απ την στιγμή που θέλεις μια εξ ολοκλήρου μηχανή ψυχαγωγίας (με εξαίρεση το το κλαιν μειν PC gaming ) το tablet είναι μονόδρομος λόγο τιμής,άνεσης,ποιότητα οθόνης και αυτονομίας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...