Προς το περιεχόμενο

Firefox 29 με νέο γραφικό περιβάλλον και σύστημα συγχρονισμού


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μενού -> View -> Toolbars -> Menu Bar (ξεκλίκαρε το)

 

 

no already done that

προφανως εχει πατησει F11 και παιζει σε fullscreen

τα τερμα πανω δεξια min/max/close buttons σε καμια αλλη περιπτωση δεν ειναι στην ιδια ευθεια με τα tabs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 128
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε παιδιά. Το + που είχε δεξιά από το τελευταίο tab στο παλιό interface για άνοιγμα νέα καρτέλας δεν μου το εμφανίζει πια. Πώς μπορώ να το βάλω στο ίδιο σημείο (δεν θέλω το button στα εργαλεία, ούτε συντόμευση ctrl+T)

 

Τη βρήκα τη λύση :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

no already done that

προφανως εχει πατησει F11 και παιζει σε fullscreen

τα τερμα πανω δεξια min/max/close buttons σε καμια αλλη περιπτωση δεν ειναι στην ιδια ευθεια με τα tabs

Maximized. Σε Fullscreen (F11) γίνετε πάλι αυτό αλλά με auto hide και χωρίς taskbar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε κατεβασε αυτο.

 

Το προτειναν παιδια ποιο πριν και πραγματικα κανει απιστευτη δουλεια αφου μπορεις να βαλεις οτι θελεις και οπως θελεις.

 

γμσετα αν ειναι να τρεχουμε extra addon μονο και μονο για να επανελθει το refresh στη φυσικη του θεση, αισχος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

no already done that

προφανως εχει πατησει F11 και παιζει σε fullscreen

τα τερμα πανω δεξια min/max/close buttons σε καμια αλλη περιπτωση δεν ειναι στην ιδια ευθεια με τα tabs

 

δεν είναι σε full mode.. κανονικά είναι.. για κάνε ένα δεξί κλικ εκεί που έχουν βγει οι επιλογές και τσέκαρε τα ίδια, μήπως και γίνει όπως θέλεις

 

http://prntscr.com/3ejvdi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είναι σε full mode.. κανονικά είναι.. για κάνε ένα δεξί κλικ εκεί που έχουν βγει οι επιλογές και τσέκαρε τα ίδια, μήπως και γίνει όπως θέλεις

 

http://prntscr.com/3ejvdi

 

 

nada ουτε καν σε maximized mode δεν το κανει υποπτευομαι οτι αν το χτυπαει κατι ειναι το Tab mix plus

θα το δοκιμασω αργοτερα σε vm  με clean install

 

και ειναι βολικο να κερδιζεις εστω και μερικα καθετα pixels σε μικρες οθονες γμτ

 

 

edit: καποιο addon χτυπαει, σε clean install παιζει ετσι κανονικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Waterfox δεν είναι αυτός;

 

Επίσης άμα θέλετε να δείτε "γρήγορο" browser κατεβάστε τον CyberFox https://8pecxstudios.com/cyberfox-web-browser64bitos.. Έτσι για πλάκα δοκιμάστε τον..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια στις παλιες εκδοσεις χρησιμοποιουσα αυτο για να εμφανισει κανονικα τα εικονιδια στους σελιδοδεικτες αναλογα το site.

 

Τωρα με τη νεα εκδοση 29 δεν δουλευει αυτο το plugin.

 

Εχετε να προτεινετε καποιο αλλο?


nada ουτε καν σε maximized mode δεν το κανει υποπτευομαι οτι αν το χτυπαει κατι ειναι το Tab mix plus

θα το δοκιμασω αργοτερα σε vm  με clean install

 

και ειναι βολικο να κερδιζεις εστω και μερικα καθετα pixels σε μικρες οθονες γμτ

 

 

edit: καποιο addon χτυπαει, σε clean install παιζει ετσι κανονικα

Τι ακριβως θελεις να κανεις γιατι κι εγω εχω το tab mix plus ενεργο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενώ μάρέσει ο firefox πιο πολύ πάντα χρησιμοποιήούσα τον chrome λόγο του έυκολα και πρακτικού συγχονισμού του σε όλες τις συσκευές μου. άμα καταφέρει και κάνει το ίδιο ο firefox θα αλλάξω στρατόπεδα.... μιας και σαν android browser είναι και γρήγορος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>ενώ μάρέσει ο firefox πιο πολύ πάντα χρησιμοποιήούσα τον chrome λόγο του έυκολα και πρακτικού συγχονισμού του σε όλες τις συσκευές μου. άμα καταφέρει και κάνει το ίδιο ο firefox θα αλλάξω στρατόπεδα.... μιας και σαν android browser είναι και γρήγορος!</p>

 

Στον 29 ο συγχρονισμος ειναι οπως στον Chrome .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...